IMT

Da li se na 560 stari tip bolje pokazala rotaciona ili linijska PVP?
Misljenja sam da je bolja linijska pumpa,prvenstveno zbog bolje tolerancije na lose gorivo a i u praksi su se pokazale kao dugotrajnije,malo je skuplja za remont u odnosu na rotacionu ali zato kad se odradi sa kvalitetnim elementima,trajace godinama.Takodje je za nijasu i manja potrosnja goriva M34 motora sa liniskom pumpom u odnosu na M34 sa rotacionom (pisem iz svog iskustva)
 
Ne da je mnogoooo, vec previse. Ne bih trebao da trosi ulje ako je motor u redu, pogotovo ako ore sa 2 brazde.

Da li to znaci da nebi trebao bas nista da potrosi ulja ako ceo dan ore? Kod mene kad berem kukuruz cio dan potrosi ulja nesto malo a traktor je bio star 1 godinu,znaci ujutro je na meracu ulje na gornjoj crti tj.max. uvece kad dodjem kuci je skoro na pola izmedju one dve crte min. odnosno max. da bi opet bio na max.dospem nesto cca.2 dl.ulja. Sipao ulje maxima 15w 40 (Modrica) i naravno IMT577 DV.
 
Na jednom 577 smo radili generalnu kada je dnevna potrosnja ulja bila do 2l u teskim radovima. Pri defektazi je ustanovljeno da su karike bile potrosene i teflona nije bilo a radilica je samo zbog jednog kolena radjena na I specijalu. Uradjena je puna generalna i sipam kvalitetno ulje i sada posle preko 4000 sati od generalne ne skine vise od 3mm ulja sa meraca od zamene do zamene.
Na 577 DV kojeg sam kupio polovnog na licitaciji bez paljenja je bio cirkus. Traktor je radio bez dima i u vozikanju sa djubretarom nije trosio ulje. U oranju sa 2 brazde te iste godine mi je trosio skoro pola litre ulja na sat. Posle tog urnebesnog oranja je motor nakaricen i zanemarljivo trosi ulje toliko da od zamene do zamene nemam potrebe da dosipam.
 
први сервис,штеловање вентила,кочница и замена уља ради се на 50 сати
Na 50 sati ću štelovati ventile i dotezati glavu i zamjena ulja,ne ja nego serviser ali cu mu i sad na 12 do 15 sati promijeniti ulje i filter da izbacim špene ako ih bude bilo.Nije veliki trošak a može pomoći.
 
Poslije generalke treba dati gasa masini nakon par sati vozanja.Ako odradi sa kandzijom na gasu ostalih 50-100 sati onda je ok...
 
Na jednom 577 smo radili generalnu kada je dnevna potrosnja ulja bila do 2l u teskim radovima. Pri defektazi je ustanovljeno da su karike bile potrosene i teflona nije bilo a radilica je samo zbog jednog kolena radjena na I specijalu. Uradjena je puna generalna i sipam kvalitetno ulje i sada posle preko 4000 sati od generalne ne skine vise od 3mm ulja sa meraca od zamene do zamene.
Na 577 DV kojeg sam kupio polovnog na licitaciji bez paljenja je bio cirkus. Traktor je radio bez dima i u vozikanju sa djubretarom nije trosio ulje. U oranju sa 2 brazde te iste godine mi je trosio skoro pola litre ulja na sat. Posle tog urnebesnog oranja je motor nakaricen i zanemarljivo trosi ulje toliko da od zamene do zamene nemam potrebe da dosipam.

Da li to znaci da kod mene nesto ipak nije uredu,da motor ipak nije ono sto bi trebao biti?
Da li ulje maxima 15w-40 ne spada u kvalitetna ulja i koje je po tebi kvalitetno tj.koje si ti sipao?
Sta ti znaci to "nakaricen" jel to isto sto i generalna,kako je moguce da "nov" motor na novom traktoru trosi ulje vise nego generalno uradjen motor.
Napomenuo bih samo jos i ovo da iz iskustva sa automobilima znam da pojedine vrste ulja pokazuju razlicitu potrosnju istog,tako da recimo u autu sam ipak imao neku potrosnju ulja sve dok nisam poceo sipat ulje drugogo proizvodjaca, odtad ulje ne dosipam od zamene do zamene potrosnja svedena na nulu
 
Znam za jednu 142-ku u selu koja je iz Zemuna doterana na punom gasu. Jedan kratki deo puta su je terali na pola gasa i onda je bilo: Kad ćemo mi ovako stići kući? Bam,pun gas 12h putovanja i evo 27 godina motor nije otvaran. Sory na O.T!
 
Svi pricate o kvalitetu delova o dobrim majstorima a niko od vas nije pomenuo masinsku obradu motora a ta operacija kod generalne je najbitnija ,ako busac cilindar prosiri na razbusivanju ni zlatna karika nemoze da pokrije taj zazor i eto ulja na izduvnoj grani. Znaci mehanicar koji sklapa motor nemora biti kriv za sve ali bi trebao sve da prekontrolise prilikom sklapanja .znaci kvalitet masinske obrade je zakon u mehanici ako se tu ne otpostuju sve tolerancije ni sveti mehanicar nemoze da ispravi.

niko nije spominjao razbusivanje,jer se na generalkama radi izbijanje starih hilzni i nabijanje novih na presama nema nikakvog busenja i razbusivanja po blokovima,jedino kracenje klipova,ravnanje glave i bloka kao i obrada radilice,nista drugo.ostalo sklapa majstor,e jedino sto majstor moze da zezne a desava se da pukne karika prilikom montaze,a masinac moze samo da pogresi u kracenju karika i ravnanju bloka da pogresi mere recimo mada mislim da je tesko moguce ali da se desi jedino se moze desiti to,a to ako se desi vidi se odmah cim se sklopi motor da nemoze da okrene,sve ostalo je greska majstora koji montira i fus delovi,a ti komso vidim da si iz Krusevca daj molim te reci mi gde se kod nas u KS mogu naci originalni delovi za generalnu
 
Kako na kombajnu npr. razrađivati motor,jedno dva dana žetve na leru,pa još tri dana na pola gasa ? :haha:

Pa lako, napunis frizider ladnom cugom po izboru, pokupis par snasa ;-) ,sednes u kombajn i teras ga u krug po selu, nek bar svi vide da imas nov kombajn a za razradjivanje koga briga. Salu na stranu zeleo sam samo da prenesem ono sto sam dobio od CUBI-ja. U prvom pasusu se iznosi teza da se uhodavanje u mestu pod malim brojem obrtaja pokazalo pogresnim, a pogotovo pustati masinu da potrosi nekolko rezervoara goriva radeci u mestu. Taj tvoj kombajn, sa ili bez snajki ;-) , bi po njima trebalo u prvim casovima razrade opteretiti do nekih 60% od maksalne snage a potom to postepeno povecavati. Takodje je pomenuta upotreba odgovarajuceg ulja za razradjivanje motora, sto je takodje vredno pomena. Sve u svemu, ukoliko je uz masinu dato uputstvo za postupanje u prvim casovima rada do prvog servisa i promene ulja ja bi svakako postupio po navodima proizvodjaca pre nego nekog nazovi strucnjaka iz sela ako nicega drugog onda zbog garancije proizvodjaca u daljem periodu. :)
 
E ovako,posto sam uleteo u neku kombinaciju sa IMT 560 sa linijskom pumpom (zato sam i pita) Traktor je u dosta losem stanju,ne od rada nego od stajanja,ima 3000rs,zadnje gume su za menjanje jer su ispucale isto od stajanja,stoji 4 godine,paljen je prosle godine ali samo upaljen odradio i ugasen,prednje gume su dobre,motor je suv,hidraulika sumljam da je losa tj da je pumpa losa no za to nisam siguran..
Koliko to vredi otprilike i dali je tih 3000rs neka da kazem velika cifra,traktor je stari tip 1983 godiste bez hidro volana?
Opet pitam,koliko to moze da vredi.
 
to za 3000 cr ako je stvarno tako taj je prosao samo trecinu svog radnog veka i bogme vredi
samo racunaj da ce te 4 gume ako kupujes nove kostati oko 800 eura u trajal varijanti ili ti oko 1000 eura u ruminoj varijanti
daj neke slike ili jos neki podatak ako mozemo pomoci nekako
ja nebih dao za njega vise od 2000
 
E ovako,posto sam uleteo u neku kombinaciju sa IMT 560 sa linijskom pumpom (zato sam i pita) Traktor je u dosta losem stanju,ne od rada nego od stajanja,ima 3000rs,zadnje gume su za menjanje jer su ispucale isto od stajanja,stoji 4 godine,paljen je prosle godine ali samo upaljen odradio i ugasen,prednje gume su dobre,motor je suv,hidraulika sumljam da je losa tj da je pumpa losa no za to nisam siguran..
Koliko to vredi otprilike i dali je tih 3000rs neka da kazem velika cifra,traktor je stari tip 1983 godiste bez hidro volana?
Opet pitam,koliko to moze da vredi.
Kod mene u blizini prodaje se 560 u ekstra stanju bez kabine za 2400,ima gume 16,9.Cena nije fiksna sigurno.Ja probao par puta 560,mogu reci da je to traktorcina u odnosu na 558,mislim da je bolji sa rotacionom pumpom,rekao bi da je dosta ostriji na gasu.
 
ja sam skoro menjao motor,prvobitni je bio na liniskom,sada je sa rotacionom i jeste ostriji na gasu
e sad sto se potrosnje tice videcemo,znam da mi je sa setvospremacem sada sa rotacionom potrosnja oko 10l po hektaru radio sam 1 brzom setvospremac 2.40 s tim da sam an nekim mestima prelazio po 2 puta i imajci u vidu da sam 1.8 hektara radio na 4 parcele sto znaci puno manevara i okretanja,verovatno bi n anekojh vojvodjanskoj ravnici bila znatno manja potrosnja,ali ostrina je svakako bolja sa rotacionom
e sto se vrednosti tice to je individualna stvar
 
Nazad
Vrh