IMT

Danas dok sam orao primetio sam da mi hidraulika popusta kad ugasim traktor a plug podignut,postepeno popusta,dosad toga nije bilo,dosad je dugo drzao ili bar nisam primecivao da pusta kao sad,imt 577 dv novi tip ojacana hidraulika.Zbog cega sad pusta a dosad nije imal sa tim kakve veze zaprljanost onog filtera
 
Danas dok sam orao primetio sam da mi hidraulika popusta kad ugasim traktor a plug podignut,postepeno popusta,dosad toga nije bilo,dosad je dugo drzao ili bar nisam primecivao da pusta kao sad,imt 577 dv novi tip ojacana hidraulika.Zbog cega sad pusta a dosad nije imal sa tim kakve veze zaprljanost onog filtera
I kod mene je tako, cak i bez prikljucka poluge same padnu ako stoji 2-3 dana ugasen. Hidraulik radi besprekorno, ali eto, i mene to nervira, a i po malo cudno, koliki su cilindri... mali ursus kod kojeg je cilindar velicine flasice od pola litra znao je da drzi tanjiracu po nekoliko dana.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ma mene cudi sto se to kod mene najednom pojavilo,razmisljam da nije zbog onog srafa(granicnika) kojim se odredjuje do koje visine se sme podizat,nisam na vreme primetio da mi je taj sraf popustio pa sam po lupkanju pumpe primetio da je pomeren iznad dozvoljene granice.Vratio sam ga na mesto pa sad sumnjam da li se sta zbog toga nije ostetilo te sad zbog tog i popusta
 
To što hidraulik na IMT-u popušta kad je traktor ugašen nije nikakav kvar. Ursusov hidraulik ne popušta ugašen al zato ni u radu ne valja dok IMT-ov koji popušta u radu mu nema ravnog na tim malim traktorima...

Garant da i ovi novi traktori ne mogu držati plug podignut preko noći, nitko to ni ne isprobava, jer nema smisla...
 
To što hidraulik na IMT-u popušta kad je traktor ugašen nije nikakav kvar. Ursusov hidraulik ne popušta ugašen al zato ni u radu ne valja dok IMT-ov koji popušta u radu mu nema ravnog na tim malim traktorima...

Garant da i ovi novi traktori ne mogu držati plug podignut preko noći, nitko to ni ne isprobava, jer nema smisla...
Slazem se za imt-ov u radu je super.
Ne bih da pocinjemo u ovoj temi polemiku ali moram da odgovorim.
Ursusov hidraulik nije los, nije savrsen ali uopste nije los... sa bilo kojim prikljuckom moze se lepo odrediti dubina, i ono sto mi se najvise svidja je to sto je brz, bukvalno kako pipnem rucicu tako reaguje. Radi se o 335.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ali zato kada ti je traktor na nizbrdici ko da nemas hidrauliku,mislim na ursus i video to vise puta,zato ljudi koji ga koriste po brdima produzavaju cev za ulje,inace ursus je smrt za prikljucke koji idu u zemlu na terenima gde je teska zemlja za obradu.

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam zasto, kao da imam status neozbiljnog momka ovde. :)
Odnosi se na traktore sa dvostepenim kvacilom:
1. Podici rucicu hidraulika do kraja,
2. Stisnuti kvacilo do kraja,
3. Ukljuciti kardan,
4. Okretati vratilo kardana u smeru kazaljke na satu ili gurnuti srafciger ili nesto alicno kroz onu rupu pa mrdati levo desno.
Znaci moraju dvojica da rade, jedan da stisne kvacilo a drugi da okrece vratilo. Ili nekako fiksirati papucu kvacila.


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
"4. Okretati vratilo kardana u smeru kazaljke na satu ili gurnuti srafciger ili nesto alicno kroz onu rupu pa mrdati levo desno."
Kroz koju rupu?
 
Kardan ukljuciti na gore ili na dole ili nije bitno? E da mi je ovaj savet bio pre neki dan. Ostavim traktor na nizbrdici da bih mogao da ga upalim,ali po navici spustim hidraulik a ciklon zakacen. Mrzelo me da ga otkacujem,pa sam ga sve odrao odozdo dok nisam upalio traktor.:osmeh:
 
Nazad
Vrh