IMT

Pa zar na 550 i 2050 nisu perkins motori 1103 serije i oni koliko ja znam dolaze iz uvoza i kompletni, a to sto se ceka izgleda da je postalo normalno kod nas
vidim dase svi zale sa cekanjem novog IMT tractora
Ocigledno da je tu nesto trulo i da jako smrdi
Mislim da oni rade kampanjski pokupe pare od ljudi kupe motore i onda par majstora navali na posao da ssklope te trectore ili ko zna sta i kako
 
Jesu Perkinsonovi su, kazem tako covek kaze da dobija odgovor

Drzava je kriva a ne fabrika, kada je vlada donela uredbu u maju 2009 da se traktori domacih proizvodjaca prodaju po subvencionisanim cenama snizenim od fabricke za 2000 evra, fabrika je morala i da postuje tu uredbu, a Drzava fabrici od maja pomenute godine pa do dana danasnjeg nije platila ni jedan jedini dinar na osnovu te uredbe, i eto ti problema, fabrika u minusu, das novac da od njega fabrika pravi traktore.
Sve ti se u ovoj zemlji druze radi sistematski na upropascavanju....
Nemam komentara....
 
Ma sve mi je to jasno,
al taj zadnji broj,1854,sta to znaci?

Moj je 549.1822, kao sto vidite nema ga nigde na ovom spisku modela (srce diferencijala od tafea 5900 (konusno tanjirasti))

6731j4.jpg
 
Pa zar na 550 i 2050 nisu perkins motori 1103 serije i oni koliko ja znam dolaze iz uvoza i kompletni, a to sto se ceka izgleda da je postalo normalno kod nas
vidim dase svi zale sa cekanjem novog IMT tractora
Ocigledno da je tu nesto trulo i da jako smrdi
Mislim da oni rade kampanjski pokupe pare od ljudi kupe motore i onda par majstora navali na posao da ssklope te trectore ili ko zna sta i kako
Jesu Perkins ali su na njemu srafovi TVIK_ovi, izgleda da uzmu nekompletan motor pa ga dokarabudze, bar je tako na ovom jednom u Bijeljini 2050, stoji u nekoj prodaji polj. mehanizacije a navodno je to onaj exponat sa NS sajma.I ovi propratni elementi na motoru su sa kolca i konopca. Steta za IMT.
 
Nisam ni mislio na glavate mudonje iz IMT_a koje su se vukle po kojekakvim kancelarijama, nego na traktor kao masinu .
 
IMT560 80 i neko godiste
izbacuje mi reduktor
-Mala rucica je precizna,stegnuta ali malo uvrnuta u levo
-Opruge,silci, viljuska i osovinica saltera su dobre
-Skinuo sam poklopac hidraulike i ispustio ulje
Pitanje je: gde da trazim razlog za ovaj defekt?

Bilo je ranije razlicitih odgovora na ovaj problem ali licno smatram da nije mnogo pomoglo
-oce kad se pohaba,znaci ili ga remontujes ili stavis nov...
=mozda ti je oslabila opruga koja potiskuje kuglicu za fiksiranje polozaja osovine nosaca viljuske
=to nema veze nesme on da izbaci zbog toga....nailazio sam gde su i zaboravljali da vrate feder kad vracaju poklopac nazad,pa nije izbacivao ...
-Mozda ti se naceo neki lezaj pa smakne osovinu iz lezista,a cim nije u centru zna da izbaciva.Skini poklopac menjaca pa ces videti sta je.Ne vredi ovako u prazno nagadjati.
-ima vise razloga pojedena osovina gornjeg snopa istrosena spojnica skines poklopac hidraulika i vidis koji je kvar

Koristim katalog
unledsmall.jpg



Rucica je bila uvrnuta
0238b.jpg

Siljci i opruga
0234t.jpg

0236ea.jpg

0235t.jpg

Viljuska
foto11142.jpg

unledjx.jpg
 
Poslednja izmena:
Nedavno sam na traktoru IMT 560 morao da popravljam blokadu diferencijala koja je stalno iskakala. Ispostavilo se da nije bio dobro zavrnut šraf na viljušci blokade.
Pošto sam za ovu opravku morao da skidam trube, rešio sam da remontujem i kočnice koje nisu bile u najboljem stanju. Po savetu jednog prijatelja, automehaničara iz IMT servisa, ugradio sam jednu dodatnu oprugu na frikcione diskove. Opruga služi da posle kočenja vrati diskove i kočioni cilindar u početni položaj i da će tako sprečiti blokiranje kočnica, što je kod ovih traktora česta pojava.
U prilogu stavljam slike da se vidi kako izgleda ova prepravka. Za sada se pokazalo dobro. Nadam se da će i potrajati, a možda će i nekom drugom pomoći.

9pt2rs.jpg


rcnfxi.jpg


25s4nma.jpg
 
Cika Aco i ja mislim da je onaj poslednji bio u pravu, pošto sam i ja menjao tu osovinu i spojnicu iz istog razloga još pre dve godine i sad je dobro.
 
Poslednja izmena:
pojeden kraj gornje osovine koja nosi snop zupcanika. Kada skinete planetarni onda cete videti. I naravno spojnica za spori i brzi hod.
.. pošto sam i ja menjao tu osovinu i spojnicu iz istog razloga još pre dve godine i sad je dobro.

Skinuo sam planetar i kolko sam mogao primetim i spojnica i onaj kraj osovine su dobri(po moje skromno iskustvo)

0244i.jpg

[
0247u.jpg

0246z.jpg

0242v.jpg


P.S. da ponovim:mala rucica isla je ukoso a ne pravo u odnosu na osovinica a stim smatram da je imala i kraci hod za nekih 0.5mm
0238b.th.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje u vezi kompresora na imt 533, problem je u sledecem kad ukljucim kompresor radi normalno ali kada se optereti tj namontiram crevo i pokusam da duvam gumu pocinje neki bucan rad koji se cuje sve jace ako se doda gas.Ima li neko iskustvo sa tim problemom.
 
Nazad
Vrh