Cena košnica sa pčelama

@dejan I
Šta je bilo sa knjigom od Velagića?
Ima li u elektronskom formatu?
 
Nazalost nema, covek ima svoj sajt, a obilazi i sajmove (bio nedavno u BG) pa mozda se moze naruciti od njega...
 
Bude često i u N. Sadu. Nadam se da će doći u subotu pa eto prilike.
 
Cena LR košnice sa pčelama na dva nastavka kod nas u Apatinu je 100€, pre bagrema.
Ako se kupuje u jesen može se naći i za 50€, ali tada je veći rizik od uginuća pčelinjeg društva zbog nedostatka hrane, i da li je društvo tretirano od varoe.
Najbolje za početnika je da pri kupovini povede sa sobom iskusnog pčelara da pregleda svako društvo koje se kupuje.
Post je spojen: [time]1299179143[/time]
_________________________________________________
Ako kupujete društvo na ramovima cena po ramu je 6€ tj. donesete svoju košnicu i kupite samo ramove.
 
Pejo ja sam ove godine kupovao u Apatinu za 80 ili bez košnice 60 evra pre bagrema.
 
Misliš prošle godine, jer sad još nije vreme za kupovinu.
 
Evo sad najave nove sezone, a pošto je sad već stabilizovana prodaja meda na veliko, interesuje me ima li nekih promena u cenama košnica sa pčelinjim društvima ?
 
Цена (пристојног) друштва у (пристојној) кошници се креће од 80 (најчешће) до 100 евра по комаду. у пролеће (до багрема) предходној цени додај још бар 20 па и до 50 евра (зато пчелари и воле да продају у пролеће јер наплате мед који ће пчеле тек прикупити тј. "изгубљену доби") све зависи од сугестивности пчелара и лаковерности купца. Све остало су приче за малу децу, јер када би отишао да купиш друштво у кошници за 50 евра - купио би мућак.
Иначе, код нас, готово да не постоји теоретска шанса да ЈЕДНО друштво има 10 кг (око 100.000 јединки) пчела. А меда у кошници мора да буде бар 10 до 15 кг, јер у супротном без обзира на доба године пчеле ће прећи у други "режим рада" - смањивање легла и тд.
 
Postovanje,imam 0,5 ht pod tresnjom mlad zasad a zainteresovan sam za kosnicu sa pcelama radi oprasivanja,pa da li neko ima neki savet u vezi toga.Pcele bi uneo u njivu krajem marta i posle cveta bi ih preselio van njive.Da li ima neko da bi prodao 2 kosnice kompletne sa drustvom spremne za prolece ili da ih izda na 10 dana,hvala u napred na vasem odgovoru.
 
moracu da vidim,mada koliko sam se raspitivao u okolini svi kazu drugacije pa ni sam nisam pametan,mada bi najvise voleo da kupim dve kosnice kompletne za prolece pa sta bude da bude svaka se skola placa.
 
Informacije najbolje da pokupiš od lokalnih pčelara, jer verovatno ima neko u lokalu ko pravi dobre košnice. U časopisu Pčelar, se takođe može naći dodatni broj oglasa, od proizvođača ili od ljudi koji prestaju da pčelare.
 
Cene se kreću u proseku za LR košnice, samo bi trebalo razmisliti da se umesto redovne uzme žičana podnjača sa fiokom. Mada nisam imao priliku da gledam košnice od te firme do sada.
 
Пчеларска опрема из "Медене" је солидна, а у односу цена - квалитет је одлична. Никаквих особитих придмедби немам имао кошнице (око 50-ак сам узео у неколико наврата) користим више година.
 
Ja ove godine kupujem od jednog kolege iz našeg pčelarskog udruženja, a preuzeću ih polovinom maja meseca. Tako da mogu preporučiti isto to, kupovinu od nekog u lokalu ko se dokazao u prethodnim godinama u proizvodnji rojeva. Ovde mislim na rojeve sa maticom.
 
Nazad
Vrh