Spremanje rakije od jabuka

Pa ako tko ima suk i nek ti da trakicu mozda pokaze tocnije koliki je omijer slada.
 
zna li neko kako rijesiti ovaj problem?
razblazivao sam rakiju destilovanom vodom,(neoprezno i odjednom skinuo sa 65%, na 42% stepena) te je zamutio. kako rijesiti? cime?
puno hvala.
 
kako si pravio medovaču ? Ja znam za jedan "recept" na 3 litre rakije dodaje se 1 kg meda i :ppozdrav:
 
Pocelo je i poslednje ovogodisnje pecenje jabuke, jos oko 1400 l i gotovo :D.
javljam koliko ce na kraju baciti, ne ocekujem neki rekord, ali videcemo :)
Pozz
 
Konacno je zavrseno pecenje rakije za 2010, sada je zavrseno i destilovanje vode, jos da se ocisti kazan, premaze uljem i ceka novu sezonu...prosecno sam dobijao 12,1 l od 100 l kljuka, 50 % alkohola sto je dosta dobro :), jos da se plasira na trziste pa da cekamo 2011 :D
 
ko može da me posavetuje u vezi temperature koja je najadekvatnija za vrenje komine od jabuke.??
 
dali neko zna koja je najbolja temperatura pri vrenju komine od jabuke?
Post je spojen: [time]1292393517[/time]
_________________________________________________
hvala bećarino.
Post je spojen: [time]1292418938[/time]
_________________________________________________
moj kom je dosta tamniji nego bećarinov,( braon boje) dal neko zna zašto? jel u pitanju priprema ili skladištenje komine?
 
od 16 do 20 stepeni celzijusove skale, a na boju koma može da ti zavisi mnogo stvari i priprema i skladište i način mlevenja jabuke, i moj je bio malo tamniji od njegovog, ali to ne mora ništa da znači.... ::namigivanje::
 
Kengure imam druga u Srbobranu, Nikola Ninkov, deda mu je bio pop, sada je koliko znam u penziji, imaju par hektara pod voćnjakom, poznaješ ga možda ? Jabuka je ok kada se dobro spremi ::namigivanje::
 
Sta vise imaju mislim negde oko 25 jutara pod sljivom, vocnjak je odmah do jedne moje parcele, potez Kipovo prema Feketiću.Znam ih sve kompletno.Sta oni nisu clanovi foruma :sta:
 
koliko ja znam nisu, pa nije mi se Nikola hvalio da ima toliku šljivu.... rekao mi je da je ove godine imao oko 36 t čačanke rodne, trebao sam da kupim neke 2t od njega po 16 RSD, ali nisu njegovi hteli da prodaju na manje, već samo celu količinu, bio sam kod njega, neće da ugradi internet, koristi dial up konekciju pa msm da zato i nije na forumu....
 
Drugari sutra pečem rakiju!!! Videćemo šta će biti. dobićeta fotografije. SREĆNA NOVA 2011.
 
koliko imaš da pečeš, kada si kupio tu jabuku kada ti sada stiže ? ajde pa srećan rad i naravno nemojte da preterate u :ppozdrav:
::namigivanje::
 
pečem uglavnom 1-2 kazana .Kako koje voće stiže. sad sam peko jabuku 1 kazan. izvuko sam 29 litara 50 stepeni a ukus super. :D Postavio bih slike al nemam pojma kako. ?!?!?
 
pa imaš opciju ubaci slike tako je najjednostavnije, odmah iznad smajlija, pronađeš je gde ti se nalazi u računaru, ubaciš, kopiraš link i objaviš, prosto je, samo prati uputstva... 29 litara jabuke, 50 % alkohola, koliki je taj kazan 200 l ?
 
Nazad
Vrh