Spremanje rakije od jabuka

Jel ima smisla sada ostavljati jabuku za rakiju na ovu zimoću?
 
Može i od 12 stepeni ali moraš da dodaš kvasac.
Prodajem povoljno presu i muljač (seckalicu) za jabuke ako nekog zanima, mogu da okačim slike.
 
mims prosle godine sam na vreme uradio i ispekao rakije pre zime, 2011god. kasno sam uze jabuju, stavio 8% secera i kvasca i opet je stala kad su dosle niske temperature, valjda u martu mesecu je zavrsila fermentaciju i tad sam je pekao i prepekao, sve je bilo u naj boljem redu nista joj se nije desilo preko zime!
zato kazem ne zuri mi se.


- - - - - - - - - -

kinez nema od te rakije nista!
 
Poslednja izmena:
to su rekli i oni sto mu peku usluzno ali on od 2000-te na ovamo sve tako radi i izadje mu isto ko ovima sto seckaju a jabuke kad izbaci iz kazana ubile se za svinje sve cele mekane.ja sam mu skupljao kod mene jabuke i znam.ko mi veruje,veruje
 
Ma verujem ja tebi, nego on nema rakije kao onaj sto isece.
kao kad bi rekao da neko ko ne vadi kostice iz kajsije i onaj sto ih vadi imaju isti kvalitet rakije, ako verujete verujte...
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da zamislim kako cele jabuke mogu lepo da prevru a da se ne napravi sirće. Garant sipa šerbet da je 'zadihtuje'. Godinama pravim vino od cedjenog soka u balonima sa vrenjačom pa i tako može da se desi da povuče neprijatne mirise. Problem sa jabukom nije šećer, (šećera uglavnom ima dovoljno) nego nedostatak hraniva za kvasce. Zato i jeste preporuka da se primarna fermentacija radi na 20 stepeni a sekundarna može i na manjim kada se stvori dovoljno alkohola da je čuva od bakterija. Kompletna fermentacija u dobro zatvorenim sudovima treba da traje bar tri meseca.
 
Ako mogu slike prese i muljača, da li presa služi za ceđenje soka od jabuka?
Izvinjavam se, ne stižem, gledaću sutra to da završim. Presa je univerzalna, ima i bure ali ga ne koristim za jabuke.
 
Najviše zavisi od alkohola u materjalu stavljenom u kazan, koji je direktno zavisan od šećera prisutnog u fermentaciji, pa od kazana i brzine destilacije. Ipak to nisu neka posebno velika odstupanja u normalnim okolnostima pa bi se za prvu destilaciju moglo reći da je to više manje oko 50 stepeni, a za prepek uobičajenih 75-80.
 
Juče sam prepekao jedan nepuni kazan (oko 100l) meke rakije slabijeg kvaliteta i iznenadio sam se dobijenom količinom od 32l rakije od 22 grada i oko 10l patoke sa kojom ne znam šta ću. Slikao sam sam događaj, pa ću okačiti slike kad ih prebacim sa telefona. Sutra i prekosutra treba da prepečem oko 470l meke jabukovače pa ćemo da vidimo šta će od toga ispasti. :ppozdrav:
 
Prepečen i ostatak mekane jabukovače. Od 470l mekane rakije dobijeno oko 200l prepečenice. Tri balona su jačine 25 gradi a jedan 29. Sada će malo na odležavanje pa ću je posle 2 meseca postepeno razblaživati. Završio sam razblaživanje i jabukovače koju sam ranije pekao. Dobijeno je 110l rakije od 18,5 gradi, prijatne arome i ukusa.
Evo kako je posao (rakija) tekao.
P.s. Nisam ni primetio da je i Meda pozirao iza kazana.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh