Pravljenje koncentrata za tovne pilice

Znam za tu tabelu zato ti i govorim.Vidiš da je naziv tabele minimalne potrebe,a cobb podnosi jako dobro i veće koncetracije(ja sam sa 41 dan imao 2.8kg žive vage prosek).Inače jako zahvalna ptica podnosi kažu i oscilacije u hrani inače ja sam imao konverziju oko 1.7.Vidiš po toj tabeli ti nemaš ni metionina+cistina dovoljno,mada kažem ti verovatno će oni ići i sa tom hranom.
 
Mlevena skoljka u ishrani . kako pripremiti, cime pomesati i td ? zna li neko???
 
Poslednja izmena od urednika:
Antibiotike u hranu ne bi trebalo stavljati nikad a narocito prvih dana jer tada kod pilica naprave vecu stetu od koristi. Oni deluju samo na bakterije a ne na viruse i prvih dana uniste crevnu floru kod pilica a zbog rezistentnosti se smanjuje njihova efektivnost ako kasnije ne daj Boze zatrebaju.
Evo nekih predloga za recepture:

HUBBARD za brojlere preporucuje sledece recepture za hranu


Pred starter se daje pilicima od pocetka tova pa do telesne tezine od 300 grama ili prvih 10 dana tova


pred starter 23 % proteina

kukuruz 46.95
sojina sacma 25.00
sojin griz 10.00
kukuruzni gluten 5.00
psenica 5.00
kvasac 1.00
ulje 2.00
stocna kreda 0.94
dikalcijum fosfat 2.30
lizin 0.23
metionin 0.25
so 0.33
premiks 1.00




Karakteristike smese :

• Proteina 23 %
• Metabolicka energija 3048 Kcal/kg
• Masti 6.35 %
• Suve materije 88.5 %
• Lizina 1.32 %
• Metionina 0.62 %
• Kalcijuma 1.02 %

Starter se daje pilicima do telesne tezine od 800 grama ili
od 11. do 20. dana tova



starter 22 % proteina

1 kukuruz 47,47
2 sojina sacma 22,00
3 sojin griz 15,00
4 kukuruzni gluten 3,00
5 psenica 5,00
6 mast 1,00
7 ulje 1,50
8 stocna kreda 1,00
9 dikalcijum fosfat 2,20
10 lizin 0,25
11 metionin 0,25
12 so 0,33
13 premiks 1,00





Karakteristike smese :

• Proteina 22 %
• Metabolicka energija 3111 Kcal/kg
• Masti 7.66 %
• Suve materije 88.4 %
• Lizina 1.25 %
• Metionina 0.60 %
• Kalcijuma 1.02 %



Grover se daje pilicima do telesne tezine od 1600 grama ili
od 21. do 33. dana tova




grover 18 % proteina

1 kukuruz 52,18
2 sojina sacma 18,00
3 sojin griz 10,00
4 mast 4,00
5 psenica 10,00
6 kvasac 1,00
7 stocna kreda 0,85
8 dikalcijum fosfat 2,20
9 lizin 0,20
10 metionin 0,25
11 so 0,32
12 premiks 1,00




Karakteristike smese :

• Proteina 18 %
• Metabolicka energija 3170 Kcal/kg
• Masti 8.36 %
• Suve materije 88.1 %
• Lizina 0.96 %
• Metionina 0.53 %
• Kalcijuma 0.95 %



Finiser se daje pilicima do kraja tova ili
od 34. do 45. dana tova




finiser 17 % proteina

1 kukuruz 50,33
2 sojina sacma 15,00
3 sojin griz 10,00
4 mast 4,00
5 psenica 15,00
6 kvasac 1,00
7 stocna kreda 0,80
8 dikalcijum fosfat 2,20
9 lizin 0,15
10 metionin 0,20
11 so 0,32
12 premiks 1,00




Karakteristike smese :

• Proteina 17 %
• Metabolicka energija 3200 Kcal/kg
• Masti 8.35 %
• Suve materije 88.1 %
• Lizina 0.98 %
• Metionina 0.47 %
• Kalcijuma 0.92 %
Da li je neko koristio ove recepture i kako je zadovoljan?Mene konkretno zanima ,tj potrebna pomoc oko toga kako dodati mast u obicnu vertikalnu mesaonu?
 
Jel imas usipni kos,koji mozes zatvoriti,ili odma guta kako sipas?U prvom slucaju napunis kos koncentratom i preko njega polako sipas rastopljenu mast i pustas da hrana ulazi u mesaonu.Postupak se ponavlja vise puta,dok se sva mast ne uspe.Ako ti je usipni kos stalno otvoren i nemas mogucnost zadrzavanja hrane u njemu,probusi rupu na vrhu mesaone i sipaj polako mast uz pomoc nekog veceg tocira.Za sipanje se moze iskoristiti i ona rupa za ventilaciju,pa nakon sipanja vratiti filter.Pozdrav i nadam se da sam bio jasan i od koristi.
 
Mesaona je klasicna ,dakle samo guta komponente,a ostalo sam razumeo i hvala puno...
 
Poslednja izmena od urednika:
Koliko maksimalno % mogu staviti st.kvasac u koncentratu,a da on ne izgubi na kvalitetu?Mislim na iskoristljivost....
 
Za ovu turu pilica sam pravio sam konncentrat i prezadovoljan sam ,receptura je sledeca:
30% sojine sacme
0.25% metionin
0.2 % lizin
3% stocna kreda
0.2% so
65% kukuruz
1% premix

E sad za ovu turu bih probao da konbinujem sojinu pogacu,sacmu i kvasa,kako bih smanjio cenu koncentrata i dobio malo masnije pilice ako je moguce jer su ovi bili bas skroz bez masti,,,,

Imam samo jedan problem,ovaj brasnasti kon. sto ja pravim pilici mi malo vise rasturaju,da li postoji neka fora da smanjim to rasturanje i svedem ga na minimum?
 
Peletiraj koncentrat i smanjices rastur, a verovatno ce i bolje jesti

- - - - - - - - - -

Samo nemoj da me pitas "odakle mi peletirka"? pitao si kako, ja odgovorio :osmeh:
 
Za ovu turu pilica sam pravio sam konncentrat i prezadovoljan sam ,receptura je sledeca:
30% sojine sacme
0.25% metionin
0.2 % lizin
3% stocna kreda
0.2% so
65% kukuruz
1% premix

E sad za ovu turu bih probao da konbinujem sojinu pogacu,sacmu i kvasa,kako bih smanjio cenu koncentrata i dobio malo masnije pilice ako je moguce jer su ovi bili bas skroz bez masti,,,,

Imam samo jedan problem,ovaj brasnasti kon. sto ja pravim pilici mi malo vise rasturaju,da li postoji neka fora da smanjim to rasturanje i svedem ga na minimum?
Ti si tu zaboravio DKF,oko 1,5% na ustrb kukuruza i stavi 3% kvasca.Nesto meni taj tvoj ima malo proteina.Cudo da si zadovoljan.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Osim toga,fali ti energije.Neomascujes ga,ili si taboravio da napises.
 
Za ovu turu pilica sam pravio sam konncentrat i prezadovoljan sam ,receptura je sledeca:
30% sojine sacme
0.25% metionin
0.2 % lizin
3% stocna kreda
0.2% so
65% kukuruz
1% premix

E sad za ovu turu bih probao da konbinujem sojinu pogacu,sacmu i kvasa,kako bih smanjio cenu koncentrata i dobio malo masnije pilice ako je moguce jer su ovi bili bas skroz bez masti,,,,

Imam samo jedan problem,ovaj brasnasti kon. sto ja pravim pilici mi malo vise rasturaju,da li postoji neka fora da smanjim to rasturanje i svedem ga na minimum?

Dodaj u koncentrat sojin griz ili ulje kako bi dobio vecu energiju.
Zavisi kakve hranilice koristis, postoje hranilice koje su takvog oblika da je rastur minimalan i sa brasnastom hranom.
 
Zaboravio sam samo da napisem da ovim hranim pilice od 21. dan,posto uzimam tronedeljne....Ostalo od komponenti je sve tu napisano,,,,Prihvatam svaki svet oko poboljsavanja recepture,....
 
Zanima me sta mislite o slwdecoj smesi koju mi predlaze komsija. 10kg koncetrat 40%, prekrupa 35kg, sojina sacma 5kg, suncokretova sacma 2,5 kg, i 0,500g premiksa. Koja je ovo vrednost u proteinima zanima me zbog zavrsnog dela tova.
 
Zanima me sta mislite o slwdecoj smesi koju mi predlaze komsija. 10kg koncetrat 40%, prekrupa 35kg, sojina sacma 5kg, suncokretova sacma 2,5 kg, i 0,500g premiksa. Koja je ovo vrednost u proteinima zanima me zbog zavrsnog dela tova.
To je otprilike neka kombinacija sa ,superom, koja ima oko 20 procenata prot. sto odgovara dvojci.
 
Da li neko ovde hranio pilice koji imaju 1kg pa na vise sa cistim graskom ili graoricom?? Da li nece biti problema??
 
A recite mi posto je sojina sacma,sojin griz,suncokretova sacma. Hvala

- - - - - - - - - -

Posto je sojina sacma i premix, hvala.

- - - - - - - - - -

Dodaj u koncentrat sojin griz ili ulje kako bi dobio vecu energiju.
Zavisi kakve hranilice koristis, postoje hranilice koje su takvog oblika da je rastur minimalan i sa brasnastom hranom.
Zdravo, recite mi sta je premix i ima li ih vise proizvodjaca , jer sam nov ovde i nov sam poceo sam sa kokama i tovnim, poz

- - - - - - - - - -

Hvala, ima li se kupiti hranilice i gde.poz

- - - - - - - - - -

Kapiram, sad vidim šta je problem, ali pogledaj ovu tabelu, ovo su potrebe za cobb
http://www.cobb-vantress.com/produc...utrition---recommended-minimum-specifications
Zdravo recite mi ili ko moze?
Imam tri boxa po oko 35 komada imaju 5 nedelja i imam hranilice pojilice i nikad ne jedu isto danas manje sutra vise? Ja pitam, jel zavisi i od cega zavisi. Poz

- - - - - - - - - -

Nema ne mogu da nadjem?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh