Galenika fitofarmacija pšenica Uljana repica - KWS
Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Centaurea Različak

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Poruka
    56
    Zahvalio se
    15
    Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Centaurea Različak

Svima dobro poznata cvetnica. Ja sam svoju posejala iz semena, tako da mi svojom lepom plavom bojom ukrašava cvetnu baštu. Uspeva na svim vrstama zemljišta i voli sunčano mesto.Visine je i do 90 centimetara, tako da joj je potreban oslonac.Raste u plavoj, beloj i roza boji.Cveta u šestom i sedmom mesecu, a ako otkidamo ocvale cvetove cvetaće i malo duže.Ova jednogodišnja cvetnica na svoje lepe cvetove privlači pčele i leptire.Postoje i niži kultivari koji su pogodni za sadnju u kamenjare.

Član zvončica3 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    312
    Zahvalio se
    92
    Zahvaljeno 124 puta na 89 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zaista divan cvijet. Osnovna boja je plava i upravo zbog te azurnoplave boje, koja podsjeća na dubinu neba, različak se smatra simbolom neba. Bio je poznat još u starom Egiptu, a spominje su i u grčkoj mitologiji. U Egiptu se smatralo da različak prati umrle na onaj svijet, dok se kod starih Grka spominje kao lijek za zmijske ugrize. U svakom slučaju, cvijet koji vrijedi imati u svojoj bašti.
    Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.