Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Pročitao sam da može, Nebojša mi je tako napisao u temi venturi a mene zanima da li neko ima postavljenu venturi cev vertikalno?
 
Prijatelji, želim da postavim manometar u plasteniku. Imam okiten od 1" i obujmicu sa unutrašnjim navojem od 1/2". Zanima me koliku rupu bušim na okitenu za manometar? Koju burgiju da koristim?
 
Zavisi koji manometar kupis a razliciti su navoji precnikom. Prvo nabavi manometar pa cemo onda dalje. Samo kako ce to dihtovati u okitenu neznam. Rupa kad se busi u okitenu je ovalna tako da nije zgodno bas zadihtovati
 
Rupu izbusi koliko mozes u toj obujmici ,ja mislim da sam busio burgijom fi13mm i nema problema ,za manometar kolika god da je rupa bice dobra da pokaze pritisak ,bar je to neka moja logika
 
Dali mugu da postavim trake za kap po kap u zemlji 2-3 cm samo da ih prekrije
da se nevide spolja da mi ih ne pokupi neko.
dal bih imao problema nekih oko navodnjavanja da se zacepi ili slicno?
 
Mozes bez problema

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pozdrav kolege.Nov sam u ovoj temi pa ako biste bili ljubazni da mi odgovorite na jedno pitanjce.Moram priznati da nisam sve iscitao ali potrudicu se.
Pitanje je sledece.U Becmenu cu kopati bunar, mislim da covek rece fi50,znaci cevka,rece mi na 29-30m ce biti otprilike ona prava dubina.Kopace mi Madjar,vec dugo je u poslu i mislim da se i ovde spominjao.Arpad se zove covek.Mene interesuje benzinska ili dizel pumpa koja ce moci da me ispostuje,a zalivao bih tri reda lesnika po 50ak kom.Razmak u redovima bi trebao biti 4m.U svakom slucaju parcela na kojoj sadim je oko je oko 30 ari,14,5m x 200m.Bunar bi bio na pocetku ove parcele(a na sredini cele njive koja je 60 ari,cela njiva je 14,4m x 400m).I verovatno bih i uvodio kpk.Znaci mene interesuje da li cu moci koristiti neku od tih benzinskih ili dizel pumpi,s obzirom da mi je Arpad rekao da ce se podici vodeni stub pa ce moci da se izvuce sa pumpom.A kad izbusi reci ce koja bi pumpa mogla.Znaci sve se to odnosi za ovaj deo od 30 ari gde ce mi biti tri reda lesnika,( i kasnije da li bih mogao sa istom pumpom zalivati i celu njivu,ali o tom potom).Sta vi mislite kolege?Jos jednom pozdrav i svako dobro.
 
Sve ti zavisi na kojoj dubini ce biti vodeni stub jer mogu povuci mah sa 8-9m. I tu je jos najmanji protok. Ako bude na 4-6m stub onda ce moci daimaju solidan protok a ako je nize jedino neku dubinsku pumpu. Nije to neka povrsina za zalivanje i tu je bitno samo dubina vodenog stuba da bi mogla vuci vodu
 
Nisam nešto posebno stručan ali ovako je kod mene, na 8m dubine, električna pumpa od 1300W lepo vuče vodu.
 
Shvatam, napisao sam kako je kod mene da bi možda izvukao neku paralelu. Žao mi je što ne mogu više da ti pomognem.
 
tesko ces naci pumpu dizel ili benzin koja moze povuci vodu na toj dubini
spas za tebe je agregat za struju ii biraj potapajucu pumpu sad ih ima na pretek...

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Njemu se kopa bunar na dubinu blizu 30m ali na koliko ce biti vodeni stub dubine to ce videti kad iskopaju.Zakaci neki tegic na kanap i spusti dok nebucne u vodu i izmeri na kojoj je dubini voda. ako je do 7 m moce i ove pumpe a ako je ispod jedino potapajuca .Ali onda mislim da ce ti biti mali precnik te cevi za potapajucu da stane unutra.
 
Postoji li mogućnost da recimo kada mu ibuši bunar tj cijev fi 50 , ako se pokaže da mu je vrh vode nisko , recimo niže od 7m i da nemože ničim da vuče , da bunardžija izvuče cijev nazad 10ak metara , odsječe cijev fi 50 i spoji recimo fi 100 i zabuši tu širu cijev ponovo dabi mogao onda da stavi dubinsku ? Ako nema struje to mu onda ne vrijedi .
U stvari čini se da uglavnom ako se nadje solidan izvor vode onda obično i nebude vrh dublji od 5m . Nisam zapravo ni čuo da je nadjena "dobra" voda a da je vrh tolko nisko .
Ako se ipak desi da je vrh vode recimo na 8-9 metara dubine preostaje jedino da se otkopa oko cijevi rov 2-3 metra dubine pa da se pumpa spoji dole.
 
Kolege hvala na savetima,momosaricu ovo sto ti kazes moze se uzeti u razmatranje,logicno je a da li bi moglo ne znam.U svakom slucaju,Arpad ili Rudi(tako vidim da ga je neko oslovio na pocetku foruma) mi je rekao da ne brinem,jer sam mu postavio ovo pitanje.Rece kad iskopamo tada ce mi reci koja pumpa.A i inace smo otisli zajedno do njive u Becmenu i on je video teren,busio je na vise mesta u okolini kaze i podigne se stub vode!Al ne pitah ga na koliko!Valjda zna covek svoj posao jebes ga,da ne ispadne da se ja pravim pametan!Pozdrav svima i svako dobro.
 
Nazad
Vrh