Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Tako ce i biti ,ide u servis , nego mi brat nesto rekao od stajanja preko zime , pa kao zato pisti..

Nisam koristio venturi ,samo sam je vratio u bunar i navodnjavo bez prihrane. Nije bilo ovih zvukova sa venturijem prosle godine. A "novi" venturi jos nisam stigao da sklopim ,na usis vode
 
To je igračka za prljavu vodu. Visina podizanja vode je 8 m i tada je protok verovatno manji od 2000 l/h... 13000 l/h ima kad je sve idealno ravno. Nema prikazane nikakve karakteristike.
 
Pa i jeste mi sve idealno ravno od bunara do vocnjaka. Hvala na informaciji. Sta mi predlazete za KPK? Znaci protok od 10000 L/h pa vise.
 
Ajde da se prebacimo na temu o pumpama. Tamo ćemo nastaviti diskusiju.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje za iskusne,spojio bih se na gradski vodovod da bi navodnjavanje maline,e sad mogu da me spoje na crevo od 3/4 sa pritiskom od 4 bara.dali može da se postigne sa tum crevom i protokom navodnjavanje 5 reda od 180 m crevon pestan 0,9 mikrona kapaljke na 30 cm
 
Nino prvo izracunaj potrosnju tih creva. Ne znamo ni kakva su creva ni koliko daju po metru ni na kom pritisku rade. Posto ne znamo ni protok cesme, uzmi bure od npr. 200 litara pa izmeri za koje vreme ce se napuniti. Tako ces znati da li ti je to dovoljno. Sve i da nije, otvoris toliko creva koliko moze pa kad to zalijes, otvaras dalje, nikakav problem

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Imam jedno pitanje za iskusne,spojio bih se na gradski vodovod da bi navodnjavanje maline,e sad mogu da me spoje na crevo od 3/4 sa pritiskom od 4 bara.dali može da se postigne sa tum crevom i protokom navodnjavanje 5 reda od 180 m crevon pestan 0,9 mikrona kapaljke na 30 cm
Pogrešno si napisao 0.9 mikrona.
verovatno ces moci po 1 red da zalivas.

- - - - - - - - - -

20150504114530.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Montirao novi filter 3".Zalivam dosta vecu povrsinu nego sa 2".
 
Prijatelji,

da li ja u svom plasteniku mogu da postavim venturi za prehranu ako su mi trake ukupne dužine 72m? Pričao sam danas sa jednim prodavcem koji kaže da nijedan venturi neće raditi ispod 100m trake.
 
Imam jedno pitanje u vezi navodnjavanja. Koliko cisterna treba da bude visa od vrha redova koji se navodnjavaju da bi to moglo lepo da funkcionise?
 
Da li mogu sistem KPK da nakacim na potapajucu pumpu? Koliko sam proracunao potrebno mi je od 10000l/h pa vise,ova pumpa izbacuje 13000l/h.
http://www.villager.rs/srb/proizvod/127913/Potapajuca-pumpa-za-prljavu-vodu-VSP-13000
ovo ti izbaca 80l u minutu a ta vilager moze da ti crpi bare

- - - - - - - - - -

a lepo probaj sa pijacnom raketom od 50_100e tu ti ne treba ni sklopke ni zastite izbaca oko 1200l min na dubini od 17m provereno i nekako gura do udaljene njive 30m od bunara i posle jedva poliva reda po 100m razmak kapaljke 10cm 7lit

- - - - - - - - - -

http://www.akvasan.com/proizvod/9/potapajuce_pumpe/pedrollo/4sr_426

- - - - - - - - - -

http://www.akvasan.com/proizvod/57/kontrolno-komandni_ormari/pedrollo/evolution-tri1 ovo ti treba za pedrolo pumpu da je zastitis
 
odlicne trake, ja imam na 20cm 150 mikrona , 6l vode na sat po metru duznom, jedina mana im je kalem na kom su trake namotane, hoce malo one plastike sa strane da ispadaju

i ja zalivam iz kanala ali normalno imam filter pre traka i nema problema...

- - - - - - - - - -

Kakve su po pitanju zapusavanja,voda je recna ,malo mutna,pumpa uvuce mulja u cisternu.


i ja zalivam iz kanala ali normalno imam filter pre traka i nema problema...
 
Nazad
Vrh