Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Dosta kolega ovde koriste njihove trake i zadovoljni su.

Ali bi valjalo da znaš i koji fi posle zbog slavinica, čepova na krajevima, itd... Btw, nije samo da je 3L/h... Nemoj da ti je veliki razmak između kapljača, a tebi treba za jagode ;)

fi je 16...Gledao sam citavu njihovu ponudu traka ...I nisam video drugi fi sto se tice trake koje sam naveo...20 cm razmak 3l na metar po satu...
Sadnice ce ici na 15 cm jednoredna sadnja ali dupla traka jer ne planiram da ih vadim posle prve sezone!
Covek koji sadi na hektare jagoda mi je preporucio da se odmah razvuku 2. trake...jer kako sam kaze i on tako radi ...Sad vrane misevi i razni glodari su neka druga prica...
Inace hoce li valjati da kaplje na 20cm a sadnice da idu na 15 cm?
 
Hoće, ne se sekiraš... I kod mene u malinjaku je tako sa dve trake... Tu se spoji vlaga sa jedne i druge strane i bude vode za sve :)

Ma ono sa vranama sam dodao eto čisto da ne bude da nisam imao baš nikakvih problema ;) Tebi je još i bolje jer su skrivene ispod folije.
 
Za ravnomernu prihranu u jagodama uzmes kapljace na 10 cm.Kupis Kvin Džil crevo,postavis disk filter i ne razmisljaj o drugom crevu.Prvo sto su drugacija od ostalih pljosnata su,kapljaci su sa strane,nema zapusavanja,a leze savrseno u banku.Sa filterom ladno tri godine ih koristis.Posto sadis u jednoredu uzmes od 5l dovoljno ti je.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Malo da osvežimo temu. Počelo navodnjavanje do sad je bilo ok i bez navodnjavanja...zbog kiša kohe su padale
0a45e21a646fd4908db4beeba3137598.jpg
92cbc1166c0dda9b91f6075297c0377c.jpg
1ed8ff249c58f2c5814baa3e73e12123.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Pozdrav svima,molio bih za jedan savet,na vockama imam postavljeno crevo kap po kap fi 16,razmak kapljača na 15 cm,ukupna dužina creva je 500 metara a dovodno crevo za vodu iz ukopanog bazena je 6/4 e sad me interesuje kaakva pumpa bi tu odgovarala da tera sve to?Probao sam sa tomos smp 250 ali mi se čini da je to previše za nju.Hvala
 
Koliko kapljaci daju vode na sat ?
2 litre , 4 litre.. ?
Pise negde na njima.

Koliko komada kapljaca imas ,puta koliko vode daju i dobijes koliko ti ukupno vode treba na sat.

Onda trazis pumpu tog kapaciteta i malo jacu..
 
Moze li neko da mi objasni kako se radite vi kap po kap zalivanje u paprici u otvorenom polju.Ja sam probao u plasteniku sa dve trake na 70 cm vrste i cesto mi bude problem da biljka truli ili ima neki problem ako je odmah traka pored.A ove godine sam probao sa jednom trakom na 70 cm i nije mogla voda da dopre do biljke bile su skoro suve samo malo zivnu i ne venu a u sredini ljiga od vode.Nijedna bolesna biljka.Znaci da se skupe redovi na recimo 50 ili 45 cm da dopre voda.Kod mene niko ne radi kap po kap a rade hektare paprike ili zalivaju cevima i rasprskivacima jolly topovima ili Tifonima.Jedan je radio sa 2 trake i bas je preskupo posto je ubacivao KSC prihrane i ludila ko na infuziji.Kako bi ste vi postavili sistem ??? znaci koja folija koja marka sirina folije koje trake da li jedna ili dve trake gde bi bilo ono poprecno crevo dovodno itd.Meni je njiva 162 metra i otrprlilke je nekih hektar i 20 ari imam bazen na pocetku njive i jedan na sredini sa druge strane samo on je losiji.
 
Kolega Srdjane, možeš malo da nam pojasni taj sistem za prihranu kako si odradio pošto i mene to čeka ali za voćnjak?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Meni je ovo za 6 ari krastavaca. Mislim da bi moglo da tera i 3-put vise. Venturi cev,i vuce sam iz bureta(rastopljeno djubrivo),treba mu nekih 20min.za 150litara.
 
Nazad
Vrh