Zetor

savoris je napisao(la):
a ima li kakav izvod da može dodati jedan dvostruki razvodnik i ćao :sta:
@savoris :ppozdrav:
E... napredujemo...ovo mi se sviđa, u tom smeru i ja razmišljam, imam kojekakvih razvodnika ventila i kad bi uspeo nešto ovako to bi bilo :D ,bilo bi izvoda i viška :haha: a sve čekam da dr.zetor (mityoo) predloži nešto ovako pametno a on ćuti :cao: :ppozdrav:.
Mala šala, ne zameri mityoo, ali stvarno dali znaš dali ima gde izvod pod pritiskom pa da se bacim na posao... :ppozdrav:
 
Da li ima neko podatak koliki je pritisak ulja upotisnom vodu hidroupravljaca kod Zetora i koliki u povratnom vodu(iz orbitrola).Ja sam izmerio u potisnom vodu 40 bar, u povratnom 4 bar.Inace hidroupravljac funkcionira redovno.
sb4pww.jpg
 
FL je napisao(la):
Da li ima neko podatak koliki je pritisak ulja upotisnom vodu hidroupravljaca kod Zetora i koliki u povratnom vodu(iz orbitrola).Ja sam izmerio u potisnom vodu 40 bar, u povratnom 4 bar.Inace hidroupravljac funkcionira redovno.

a šta bi ti više htjeo ::namigivanje::
nešto mi zvuči previše u povratnom vodu , imaš li filter i gdje se nalazi ?
 
@FL

Za zetora neznam, kod mog ursusa 904 pritisak je 90bara

@Abro

Izvod pod stalnim pritiskom nema, ima samo dva izvoda koja dobijaju pritisak kad ručicu za kipanje povučeš dole odnosno gore!
 
Upravo to sto je u povratnom vodu pritisak 4 bar-cini mi se da je visok.Inace creva su dimenzije kako to predvidjeno za servo od Zetora:usisni 5/8" a potisni ,kao i povratni vod 3/8"-takav je prikljucak na rezervoaru..Rezervoar je turski,ali predvidjen za servo za naknadnu ugradnju.Pritisak sam merio ispred filtra.
jv2kqv.jpg
 
Napravio sam specijalni suplji vijak,kojim sam zamenio standardnog supljeg vijka prikljucka potisnog voda na pumpu.Tu sam prikljucio cev manometra.
a4x1eh.jpg

4u86jc.jpg

Inace na netu nasao podatak radnog pritiska pumpe(Hydrotor PZT 70118320) sto je do 12MPa.
 
Ne meri se tako pritisak. Meri se tako što se sa hidrauličnog cilindra skine jedno crevo pa se onda volan navije na tu stranu silom dok ne vidiš koliki je najveći pritisak.
 
Forumasi dali neko ima ili da zna gde ima zetor 5748 za carupanje ili da je u losem stanju,mom prijatelju se slomio na tri dela unapred hvala.
 
@zorancile
Pritisak u fluidima siri podjednako,tako da i ovde pri okretanju u jednu stranu-maksimalno volana-cilindar u krajnjem polozaju-izmeren na tacki gde sam ja merio ili na kraju voda za cilindar treba da je isti.Sto sam izmerio 40 bara je u krajnjem polozaju,dok u nekom medjupolozaju je nizi.
 
zorancile je napisao(la):
Ne meri se tako pritisak. Meri se tako što se sa hidrauličnog cilindra skine jedno crevo pa se onda volan navije na tu stranu silom dok ne vidiš koliki je najveći pritisak.
nema veze isto je :ppozdrav:
 
Nisi rekao da si gledao pritisak kad si navio volan do kraja. :sta:
Jel se lako navija sa tim pritiskom?
 
Da ,lako se okrece volan,lako je za upravljanje.Jedino pritisak u povratnom vodu :sta:cini mi se da je visje no sto treba.
:ppozdrav:
 
Znači samo 90? Pretpostavljao sam, i bilo mi ok što se tiče menjača, al mi se činilo suviše gusto za hidrauličnu pumpu....
 
Nazad
Vrh