Zetor

Pa i ja sam taj jedan put radio , ima puno delova samo skineš zameniš gumicu i vratiš deo nazad , pa sledeći . Vodi račina o veličini O-ringa pošto dobiješ celu kesu 30-tak komada . Moraš pažljivo da radiš pri skidanju crne kutije zapamti kako su stajale poluge na crnoj kutiji , koristi foto aparat za detalje . :cao:
 
pidikanac je napisao(la):
kiki kad smo kod zetora i hidraulike ja sam lično menjao gumise i kariku na klipu ali mi on i dalje seca da nije možda sigurnosni ventil ? ili ventil na pumpi
vise puta sam pisao o majstoru iz cantavira koji servisira hidraulike. odradi sva sto treba i kutiju i cilindar i podesi poluge nije skup nekih 6-7000 kosta remont,moj je savet da svi koji imaju problem sa tim donesu hidraulik i remontuju ga, ja sam mog na zetoru 8045 remontovao i odlicno se pokazao. pozdrav svima :cao: :cao: :cao:
 
o podešavanju poluga su mi pričali kao o spejs šatlu a ono prosto ko pasulj samo onaj ko negleda nevidi da su poluge obeležene kirnerom i tačka na tačku i ok.ali ima onih što nepaze pa posle ježa u leđa :haha:
 
Znaci ako ubodem nekog dobrog 4911 da uzimam sutra idem da vidim jednog,pa cu videti kakvo je stanje covek kaze da je traktor ok ima kabinu skoro nove gume 80god neznam detalje ali sutra cu vudeti!
 
Vidi da li ima tu ručicu kardana , to je super stvar za baliranje , prskanje , bacanje veštaka .
 
Malo lepe slike
2h6sim0.jpg
 
igor74 je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
kiki kad smo kod zetora i hidraulike ja sam lično menjao gumise i kariku na klipu ali mi on i dalje seca da nije možda sigurnosni ventil ? ili ventil na pumpi
vise puta sam pisao o majstoru iz cantavira koji servisira hidraulike. odradi sva sto treba i kutiju i cilindar i podesi poluge nije skup nekih 6-7000 kosta remont,moj je savet da svi koji imaju problem sa tim donesu hidraulik i remontuju ga, ja sam mog na zetoru 8045 remontovao i odlicno se pokazao. pozdrav svima :cao: :cao: :cao:
Imam problem sa zadnjim hidraulikom na fendtu 104s. Prvo je malo curilo ulje na razvodnik, tamo gdje se regilise rad hidraulika, poluga. Skinuo sam to i odnio da se promjene gumice, kad sam ponovo vratio ne radi kako treba, poluge u radu se spustaju, pa se ponovo dignu do određenog polozaja, pa se opet spustaju do određenog polozaja i ope gore, tako cijelo virjme, padaju i dizu se. A prije tog hidraulik radio samo tako, stajao danima pod opterecenjem a da senije spustao. Sad sam potigaom pluge pod teretom od 100 kg i ugasio trakotr, poluge vrlo sporo, skor neprimjetno padaju, a prije promjene gumica je tako moga stajati danima i pod vecim teretom. Sta bi moglo biti u pitanju, da nisu nesto krivo slozili, ili su rastelovali, posto sam vidio da ima nekih opruga unutra pod vijcima. Sumnijivo mi je kako su slozili mehanizam poluga za dizanje u razvodniku, prvo je radilo na grubo ili sputa ili dize, nije moglio zadrzavati, pa sam nesto preslagivao u polozaju tih sklopova, sad zadrzava ali pada i dize se neprestano, nikako da stoje u mjestu.Sta da radim, ovi sto su mijenjali gumise su cini mi se da su amateri i da se ne kuze u ovakve sklopove.
 
pidikanac je napisao(la):
Dolovac -Savo što mu nestaviš alternator umesto diname. :cao:
Jos makstor pera nije resio da mu sredi struju :haha:
Post je spojen: [time]1268345898[/time]
_________________________________________________
Dragan18 je napisao(la):
@dolovac
lepo izgleda! postavi sliku pre sredjivanja! jel to slovenacka kabina?? ::svaka cast::
negde sam zaturio tu sliku nemogu je naci al stavicu je ::namigivanje::
 
Moj Zetor 7211:bio je krs kad sam ga kupio,puno stvari nedostajli.Zadovoljan sam sa njim,ali tezak je volan,moram prepraviti na hidraulicni.
Takvog sam uzeo:
fbhzt5.jpg

2i8hnj8.jpg

23tzdt.jpg

U radionici:
2ihq7ap.jpg

Sastavljen:
119ni8p.jpg
 
Nazad
Vrh