Zetor

Mislio sam uopšte kada radiš sa hidraulikom mora da radi kardan što pravi problem pri korišćenju sejalice u transportu moraš da skidaš kardan
 
Nemoraš, jer poluge nepadaju ko na imt-u, meni drži tanjurače preko noći, naravno da nešto i panu ali ne do zemlje.
 
Pa kod zetora , ne mora da radi kardan da bi hidraulika radila . :sta:
Ručica ima 4 položaja
1. pumpa uključena (položaj prema napred)
2. pumpa i kardan uključeni
3. neutralni položaj
4. kardan preko menjača - nije preko točkova kako neki kažu , jer je obrtaj isti za redukovanu i ne redukovanu brzinu
- kardan staje pritiskom na prvi stepen kvačila za razliku od predhodna 2 položaja
- može se koristiti i pri stajanju (mityoo je objašnjavao) , samo se reduktor ubaci u položaj
neutral
 
Znam da je drugačije tj. da hidraulik ne radi bez kardana , mislim da ursus ima 5 položaja ručice ili :sta: .
 
Samo tri(bar ovaj što sam ja vozio, ili ja nisam znao da nađem više)
Dole- uključena pumpa i kardan
Sredina- nerdi ništa
gore- uključen kardan
 
105tp1j.jpg

Post je spojen: [time]1265666362[/time]
_________________________________________________
pogresno namontirali auspuh :haha: :haha: :haha:
 
mityoo je napisao(la):
Samo tri(bar ovaj što sam ja vozio, ili ja nisam znao da nađem više)
Dole- uključena pumpa i kardan
Sredina- nerdi ništa
gore- uključen kardan
Jok, ima 4 položaja.
Imaš još poviš toga gore položaja, pumpa na mjenjač, ubaciš u brzinu, reduktor u ler, i radi hidraulik a neradi kardan.. Evo ti i video, jbg. po kvaliteti pogađate da sam ja snimio :udri: išo u košnju pa reko da snimim jer mi ni bobo nije vjerovao..

[youtube]uMOAzseMjwU[/youtube]

@glavaš, uredno napravljeno
 
A jel sme u tom 4-tom položaju da se vozi petom, punim gasom? Da ne strada nešto unutra?
 
Ne, previše je to okretaja za pumpu, ali u transportu nema problema ako je hidraulik ispravan, jer kad digneš poluge više ti pumpa netreba jer nema popuštanja, bar meni ni rotacionu ne spusti.
 
Neznam kod kolege na C360 nisam uspeo da ubacim u taj četvrti stepen....A njemu malo pušta hidraulika, trebalo bi menjati gumice, pa mu je nezgodno, kad rasipa veštak onda mora da skida kardan u transportu!
 
ima 4 polozaja skroz dole uklj.kardan i pumpa
2isklj.kardan i pumpa
3.uklj.kardan i pumpa preko brzina ja u tom polozaju zalivam sa tifonom 5 brzina na menjacu gas 1400o to je po meni oko700-800o na kardanu
4.uklj.samo pumpa preko brzina ta je za transport,kipovanje kukuruza na beracu
Post je spojen: [time]1266282817[/time]
_________________________________________________
2zpi5av.jpg

Post je spojen: [time]1266311650[/time]
_________________________________________________
levo azdaja
 
nikola indjija je napisao(la):
ima 4 polozaja skroz dole uklj.kardan i pumpa
2isklj.kardan i pumpa
3.uklj.kardan i pumpa preko brzina ja u tom polozaju zalivam sa tifonom 5 brzina na menjacu gas 1400o to je po meni oko700-800o na kardanu
4.uklj.samo pumpa preko brzina ta je za transport,kipovanje kukuruza na beracu
Jel to kod svih 360 i kod svih godišta isto? Jer ili sam ja glup pa nisam uspeo da ubodem ili to nema kod svih!
 
Isti raspored je kod C-355, koji ja imam.

Komšija pa mi imademo istu egrelu konja. :haha:
 
Nazad
Vrh