Zetor

Moze li neko da mi kaze nesto vise o 12145 kako su se pokazali i kakva su vam iskustva sa njim

Ti traktori nemaju veze skoro sa ovim zetorima na temi osim imena:osmeh:. Ovaj je dosta rjedak (kod mene) ali jako slicni su ursusima serije 12 i 16 , sa njima djele isti motor koji se proizvodio u slovackoj , prodavali su se i pod imenom ZTS zadnje serije. U biti dobri traktori ali mislim da vecina imaju 5 cofren broj radnih sati, motor je skuplji za opravku 6 cilindara , mjenjac je vjerojatno problem , postoje razlike zetor i ursus modeli a i medju istim sa 3 i 4 brzine, problem koji imaju je mali broj brzina.
 
Ti traktori nemaju veze skoro sa ovim zetorima na temi osim imena:osmeh:. Ovaj je dosta rjedak (kod mene) ali jako slicni su ursusima serije 12 i 16 , sa njima djele isti motor koji se proizvodio u slovackoj , prodavali su se i pod imenom ZTS zadnje serije. U biti dobri traktori ali mislim da vecina imaju 5 cofren broj radnih sati, motor je skuplji za opravku 6 cilindara , mjenjac je vjerojatno problem , postoje razlike zetor i ursus modeli a i medju istim sa 3 i 4 brzine, problem koji imaju je mali broj brzina.
Svi ti traktori imaju multipover, tako da se broj brzina udvostrucuje pa na kraju ispadne (za model 12145) 4brze+4 spore pa sve to puta 2=16 brzina za napred i 8 za nazad... Koliko sam ja upoznat samo 16xxx ima menjac sa 3 brzine a ovi manji su svi sa 4.
 
Ja ne znam kakav je kod njega prepostavljam isti kao kod mene. To je jedna ogromna prednost pogotovo na tom traktoru koji ima preko 6 tona sigurno, kad mu fali ono malo skratis ga na poweru. Kod mene za preko 2000 sati za sad nema tragova i znakova habanja tog powera
 
Menjaci su maltene nepoderivi, jedino multipower je kod mnogih zavaren, jer kad vrisne to je najjeftinije resenje, pogotovo su po zadrugama to radili... Treba paziti na kvalitet ulja i higijenu menjaca. Mozda jedna od najvecih mana celog sistema je da menjacko ulje koristi i za izvod hidraulike, pa se ulje zaprlja kod kipovanja, a filtere mnogi ni ne znaju da ima na menjacu...
 
Jel taj menjac pouzdan i kako proveriti jel radi multipover?

Na 99% multipover ne radi , odnosno ako je koriscen ne radi , ako je oslabila uljna pumpa (kojih ima nekoliko) ili neki problem sa necim koji isto to koristi ne radi multi pover. Ne radi zato sto je konstrukcijski napravljen za traktor od 60ks. Tako za taj multi pover i njegovo duplanje brzina zaboravi kod tezih poslova. Zbog tog multi povera ne mozes ga "upaliti" na slepanje i ako nesto ne valja sa multi poverom ne mozes ga ostaviti u brzini jer ako je na nizbrdici , neces traktor naci gdje si ga ostavio:haha:.

Ako si "zagrijan" za neki morao bi isprobati na tvojoj zemlji ili naci nekoga u blizini da vidis koji mu plug odgovara , jer zbog malog izbora brzina zna da bude prebrz pa mu je tesko ili prespor , sto opet ne valja. Inace u usporedbi sa zapadnjacima i "rusom" ima "meksi" motor i ne trpi toliko zloupotrebe ali ako se koristi "normalno" traktor je ok , prvo pise 120ks vecina nema , imaju manje , takodje i ovaj sa oznakom 160 nema 160ks pa tu nastaju problemi:osmeh:.
 
Merio si mu konjazu pa zato znas da nema? Ovo sto si napisao za multipower jednostavno nista nije tacno. To je traktor koji je u svoje vreme bio tehnoloski ispred mnogih izvikanijih imena, a cenovno je bio mnogo ispod njih... Druga je stvar da li znas i mozes da iskoristis njegove prednosti i da zaobidjes mane, koje postoje kod svakog modela....
 
Ajde da ne mlatim praznu slamu , slikaj mu multi pover i postavi ovdje , jer cini mi se da ga nisi imao prilike vidjeti. Mislim na planetarac (multipover) , pa pogledaj na temi o masejima koliki fizicki je taj planetarac (multipover) da ne davimo ovdje forum. To je traktor kad je izasao bio malo bolji od belarusa a tako su se po PIK-ovima i soferi rasporedjivali. Prvo DJ pa sliteri/stajeri , dajcevi i ako je jos bilo zapadnjaka , pa ursusi/zetori pa belarusi, inace imt je bio losiji od tih ursusa/zetora da ne bude zabune, mislim 5170/130 i derivati.
 
Postavljao sam slike dok jos ni nisi bio clan foruma, pa ako te bas interesuje pocni citati temu ispocetka. Eto toliko od mene. u dalju raspravu nemam nameru da se upustam​.
 
Moram te demantovat u nekim konstatacijama. Traktor se moze upalit na guranje, i traktor smijes ostavit ugasenog u bilo kojem stepenu multipowera ( ako ostavis u najvecoj logicno je da ce se pokrenut).
 
Postavljao sam slike dok jos ni nisi bio clan foruma, pa ako te bas interesuje pocni citati temu ispocetka. Eto toliko od mene. u dalju raspravu nemam nameru da se upustam​.

Ja znam kako izgleda , postavi link za ostale, mene ne interesuje , vozio sam tamo 87-me , ursus 1604 , nekoliko krugova u strnjici , 4 brazni plug :haha:.

@Pottinger, sa neispravnim ne pali na guranje vucenje , 100% , jer nebi pregazili 2 auta , (u lokalu) da su mogli da ga upale bez aku :haha:.
 
Cekaj ba druze, ako je neispravan on ostaje u najnizoj brzini powera? jel tako? zasto bi onda radio kad se upali po nekoj logici se ne bi mogog pomac nikako
 
Zato onaj s 120 konja i ursusom dimio onako u oranju.
A ruku na srce tada su i kretali s takvima tehnologijama .
Pa su svi proizvođači i fulali
 
Nije on dimio zbog toga , dimio je zbog lose motorpal pumpe i dizni koje je trebalo servisirati. Ti traktori su barem vecina okrenuli davno 10000 moto sati. Ovdje na istoku HR ih ima dosta 98 godine drzava je finansirala kupnju traktora jeftinim kreditima i uvezeno ih je puno , narocito u posavini(prolazim pa vidim).

Bilo je u oglasima jedan sa stvarnih 1500 sati rada , prakticno nov , vlasnik otisao na zapad raditi, ostavio poljoprivredu, poslije odlucio prodati , cijena je bila blizu 20 kE. Ali to je valjda jedan od 4-cifrenog broja:haha:, ostali su bili skoro novi a kad odete da vidite a ono frisko ofarbani , sat vise i ne radi , itd:haha:.

Veci problem od tog multi povera je malo brzina za takvu snagu traktora. Taj multi pover kompletan mislim da ne dodje vise od 300E da se zamjeni , ali nije predvidjen da stalno radi , vec kratkotrajna ukljucivanja.

Gore u videu se vidi kako radi, ulje pritisne lamele i ukoci planetara i onda, planetarac ne radi , kad prestane pritiskati lamele , planetarac se ukljucuje i imate redukciju.

Traktor nije los, ja sam bio zagrijan za kupnju jednog polovnog zetora 98 godiste ili malo noviji , mislim da je bio 12245 model , ali onda sam u vaganju dva traktora odlucio za 1221, bile su nove gume na ovom drugom:osmeh:.
 
Razmisljao sam da li da uopste odgovaram na postove clana grabik....pogotovu sto je u poslednjih par postova izneo mnogo poluistina i proizvoljnih ocena o firmi Zetor i modelu o kojem ocigledno ne zna bas puno...

Jer da zna, znao bi da je:

* Zetor Crystal 8011 kada je izasao 1968. godine imao prvu atestovanu sigurnosnu kabinu na svetu!!!
* takodje bi znao da je taj model bi prvi model u cijoj je kabini nivo buke smanjen ispod 80 decibela
* jedan od prva tri traktora na svetu u koji je SERIJSKI (ne kao dodatna oprema) ugradjivan multiplikator obrtnog momenta (to je ovo sto mnogi zovu multipower iako je taj uredjaj da kazemo preteca modernog multipowera)...
ima toga jos u cemu je Zetor bio tada ispred vecine zapadnih traktora (dok neke od stvari koje je Zetor TADA napravio ovi sa istoka nisu stigli ni danas 50 godina posle!)...

I na sve to covek za model koji je promenio istoriju celokupne traktorske industrije i postavio nove STANDARDE za narednih xy godina "mrtav ladan" izjavi da je to bio traktor "malo bolji" od Belorusa (koji btw danas, 50 godina kasnije, nije sposoban da za svoj model od 80 konja napravi ni priblizno lepu, udobnu i izolovanu kabinu kao sto je Zetor napravio pre 50 godina)....Mislim stvarno (kao da smo mi svi ovde "pali s duda")!!!

Ja brate o stvarima o kojima ne znam mnogo, ne volim da se petljam i pametujem drugima....ali kada vidim da neko ko tri blage veze o Zetoru nema prosipa pamet ljudima koji taj brend drze u "malom prstu" bude mi muka...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh