Zetor

Nije dobra ideja, bolje je na hidraulici da prikljucak moze da radi malo, tako ces nesto polomiti kad udaris u rupu. Stavise ne bi bilo lose ugraditi hidroakumulator tako da hidraulika radi kao opruga i amortizer u transportu. Kao hidropneumatsko oslanjanje na Citroenu i starijim Mercedesima
 
dali ima ko da proda donju poteznicu ili kuku za jednoosovinku za zetora 2511,ili bar sliku da postavi
 
Pozdrav svima.
Imam Zetor 5011 i neko mu je pokvario kompresor. Valjda viljuska se slomila ili tako nesto ili se otkacila od one rucice kojom se startuje kompresor. Da li je neko od Vas otvarao traktor da bi popravljao kompresor. Pod otvarao mislim da ga je delio ne na pola nego se odsrafe svi šrafovi koji drze prednji deo i otvori se blok motora sa prednje strane. Kad se deli na pola onda se otvara sa druge strane bloka motora. Znaci da li moram da otvaram traktor i posle ravnam povrsine i nalazim nove dihtunge da bih ga ponovo spojio i rizikujem toliko zbog jedne viljuske kompresora. Ili , mozda moze da otvori kompresor odozgo, da se skine stublina, mozda izvuce klip i onda vidi da li ima mesta za manevrisanje ispod klipa. Mnogo bi mi znacilo da mi neko odgovori, majstora za zetor u mom kraju nema, iskustva isto tako jer jako retko ima zetora uopste.
 
marlone,nemoguce da nemas u krusevcu i okoline?,imas u trsteniku servis za traktore zetor-ursus dali rade druge neznam,a za tvoj problem neznam nisam skidao,pozdrav.
 
Hvala na odgovoru Kole. Trstenik mi je ipak daleko da vozim do tamo traktor. Danas sam morao da ga otvorim. Mislim na kompresor. izvadio sam klip i video stanje unutra. Viljuska se otkacila od rucice za startovanje. Pokusao sam da izvucem rucicu ali nije mi uspelo , dodje do pola i ni makac. Izgleda kao da se izvitoperila, sad nece ni unutra ni napolje, kako cu sve vratiti pojma nemam, ostavio sam za sutra. Bilo bi idealno da mogu da je izvucem napolje i zamenim i stavim novu viljusku. To ce biti poduhvat posto su mi svi do sad rekli da mora da se otvara traktor da bi se to uradilo. Inace upao mi je slucajno i sraf u kompresor, a onda je iskliznuo sve do kartera. Jedno 2 sata je trajalo samo vadjenje tog srafa. Ne bih ovo savetovao nikome da radi.
 
dobro marlone ako ti kazes tako,tako neka bude,ja ga skidat necu,samo brusalica ili brener ima da radi i pravac Grga pa na kilo ahaha
 
Hvala na odgovoru Kole. Trstenik mi je ipak daleko da vozim do tamo traktor. Danas sam morao da ga otvorim. Mislim na kompresor. izvadio sam klip i video stanje unutra. Viljuska se otkacila od rucice za startovanje. Pokusao sam da izvucem rucicu ali nije mi uspelo , dodje do pola i ni makac. Izgleda kao da se izvitoperila, sad nece ni unutra ni napolje, kako cu sve vratiti pojma nemam, ostavio sam za sutra. Bilo bi idealno da mogu da je izvucem napolje i zamenim i stavim novu viljusku. To ce biti poduhvat posto su mi svi do sad rekli da mora da se otvara traktor da bi se to uradilo. Inace upao mi je slucajno i sraf u kompresor, a onda je iskliznuo sve do kartera. Jedno 2 sata je trajalo samo vadjenje tog srafa. Ne bih ovo savetovao nikome da radi.
Ima jedan dobar mehanicar za Zetora u Veliki Siljegovac zove se Novica. Ako ti treba broj javi se na PP
 
Sta bi moglo biti uzrok da,kada dignem prikljucak do kraja,hidraulika pocne da skace i trza gore- dole? Isto se desi i ako pokusam da smanjim dubinu oranja dok je plug u zemlji.Ocigledno je da ima veze sa regulacijom jer reaguje na opterecenje toplinka no zna li neko kako to rijesiti i sta nije u redu? Traktor je Zetor 7045.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Kada je tako moj 47 radio, otisle bile gumice na hidroklip unutra
Sta bi moglo biti uzrok da,kada dignem prikljucak do kraja,hidraulika pocne da skace i trza gore- dole? Isto se desi i ako pokusam da smanjim dubinu oranja dok je plug u zemlji.Ocigledno je da ima veze sa regulacijom jer reaguje na opterecenje toplinka no zna li neko kako to rijesiti i sta nije u redu? Traktor je Zetor 7045.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nije to ta vrsta cupkanja,taj problem sam rijesio prije dvije godine.Ovo je drugacije,samo kada vucem i pokusam da dignem prikljucak se desi.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nije to ta vrsta cupkanja,taj problem sam rijesio prije dvije godine.Ovo je drugacije,samo kada vucem i pokusam da dignem prikljucak se desi.

Sent from my A6 using Tapatalk
Citao sam negde bio o tom problemu, ali nemogu da se setim gde.
Radilo se o tome gde se kaci toplink ima veze sa hidrulikom i reaguje ne pozeljno.

Potrudi cu se da pronadjem kad imam vremena.
 
Nazad
Vrh