Zetor

Nasli smo sta je problem. Kad se rucica za podizanje hidraulika spusti skroz dole, pumpa pocne da gura ulje, i pri tome i greje ulje. Sitnica, zbog koje sam dzabe kupovao novu pumpu.
30738534_1653648841370703_3881764955061485568_n.jpg

30707009_1653651584703762_238083076737990656_n.jpg

Sta mislite, jel kadar ovaj zetor da nosi prskalicu od 800litara?

Previse mu je to ja imam prskalicu od 800 l i puna je tesks 1270 kg mtz 820 je roden za 800l
 
Kabina je Slovacka Vlad Presov ako Sam dobro zapamtio sta pise na plocici,inace nije toliko bucan,lonac je dobijen uz njega kad je kupljen nov.
 
Poslednja izmena:
Fotelja je bila 8000 dinara ali je bila sa greškom. Inače je nešto preko 11 000 dinara redovna cena u Krokusu. Celo sedište se preklapa. Montirao sam sa ove strane jer sam navikao na levu stranu da ulazim i izlazim pa da manje smeta. A i sa desne strane mi je kutija za alat pa mi je ta strana kompletno zauzeta sada, a leva ostaje ako treba neko seme da se preveze, par džakova đubriva...
 
Postovani clanovi,
potrbna mi je pomoc....zetor 4911 kocioni sistem...dobosi, pakne i cilindri...pasuju li dobosi od nekog ursusa...ima li neko iskustva......inace u krokus traze 8500 za nov, 2300 za cilindar..i 1200 po paknu...deru.... :)
unapred zahvalan
 
Kolega,imas vise njih prodavaca delova zetor-ursus,nemoras bas kod njih,ali odprilike se tako nesto krecu +-sve zavisi,mozda bi i mogli od ursusa c355-360 ali treba proveriti sa nekim ko je stavljao ursusove,ako imas stari dobos pa nekako uporedi,tacno da tvrdim dali mogu neznam jer nisam tako menjao,obicno sve stavljam ursusovo-poljska,paknove mozes da nitujes-lepis(ili kako god)zasto komplet nove(naravno ako ti se isplati)ja sam na ursusa nitovao i vec duze god.vozim bez problema,vidi ovde na forumima sta i kako,mozda ce meko od kolega dati neku ideju,pozdrav..i da,za polovne ti nebih preporucio.
 
ima li neko iskustva sa fiksiranjem podiznih poluga na zetoru? Evo konkretno , od debelih celicnih poluga sam nam napravio sistem koji se jednim delom kaci na mesto poteznice od zzetora (5711) a drugim delom se kaci na prskalicu i tako mi drzi prskalicu od 660 litara uvek na odredjenoj visini bez opterecivanja hidraulike. Da li je to veliko opterecenje za zadnji kraj zetora (danima se prskalica ne spusta) i koliko je ova varijanta dobra za gume?
 
Nazad
Vrh