Zetor

Ljudi imam problem na Zetoru 5011. Kad se ugreje ulje, sporo dize hidrulik. Poklopac hidraulika je nosen kod majstora u Cntavir, i hidraulik dobro drzi, ne pada. Pumpa je stavljena nova Poljska, a filteri ocisceni. Desava mi se kad hocu da spustim prikljucak da ga od jednom pusti do neke granice. Jel zna neko u cemu je problem?
 
Namesti manometar na kip izvod i izmeri pritisak koji daje pumpa na toplo a za pustanje ne bih znao . Jel ti dao garanciju na rad i pre koliko je bio kod njega . Ako si ti montirao poklopac mozda nisi stavio gumicu na vod pritiska ili se ona pokidala prilikom montaze .
 
Sutra cu da izmerim pritisak kad dodjem iz setve. Bio je jesenas kod njega. Od pocetka je tako radio. Poklopac smo mi namestali, nije nam prvi put da nemstamo, verujem da se nije pokidala gumica.
 
Cudne stvari se desavaju sa tim hidraulikom. Kad je rucica za podizanje i spustanje skroz dole ili gore, klip za markere se jedva pomeri kad hocu da prebacim, a kad stavim rucicu za podizanje negde izmedju, onda
onda klip radi normalno. Merili smo pritisak danas kad je rucica izmedju, pritisak je bio 120bari na 2000 obrtaja. Da se ne desava ovo zbog ulja? U njemu je Nisotec traktol 80?
 
Nebi smelo da je do ulja... Kod tako bezveznih simptoma najveca je verovatnoca da nesto u crnoj kutiji nije kako treba...
 
Nasli smo sta je problem. Kad se rucica za podizanje hidraulika spusti skroz dole, pumpa pocne da gura ulje, i pri tome i greje ulje. Sitnica, zbog koje sam dzabe kupovao novu pumpu.
30738534_1653648841370703_3881764955061485568_n.jpg

30707009_1653651584703762_238083076737990656_n.jpg

Sta mislite, jel kadar ovaj zetor da nosi prskalicu od 800litara?
 
Mene zeza hidraulika na mom 7045, nije ništa ozbiljno ali me iritira. Naime, kada krenem da dižem rotodrljaču ili plug (samo sa time i radi) poluge se zatresu nakon što digne priključak za možda jednu četvrtinu visine i opet se smire. Isto tako, ne mogu da npr. smanjim dubinu oranja dok orem, ako pokušam da malo dignem poluge dok orem sva hidraulike se trese. Mogu da podignem priključak skroz ali ne mogu da podignem malo kako bih smanjio dubinu oranja. ISto mi se dešava i sa RD. Kada je skroz dignuto ili skroz spušteno sve radi kao sat.
 
I ja imam problem sa kojim radim već par godina. Uglavnom, često kad podignem ručicu, skoro da i ne diže poluge, nego se čuje da stenje i muči se... povučem ručno kvačilo na sekundu - dve, spustim ga i onda diže normalno... a kad spustim ručicu naglo, priključak ostane na visini na kojoj je bio. Onda vrnem ručicu i lagano spustim i odradi normalno... inače drži hidraulik dobro, ne cupka, ne pada... felteri očišćeni, menjane gumice na cilindru...
 
Nazad
Vrh