Zetor

Ima sigurno nešto u tome , čak šta mislim da se u tome krije cela filozofija ruskih traktora i njihova vučna sila (o tome smo već pričali negde) . Jer svi ruski imaju prevelike prečnike točkova .
 
momci ima li neko semu razvoda motora 5911,mom dugu poceo da usisava na auspuh,a izduvava na filter vazduha.unapred hvala
 
A šta mu je popravljano ili menjano da je počeo to da radi? To znači da je motor startovan u okreće se u suprotnom smeru.... Nesme tako da radi jer nema pritisak ulja, jer mu se i pumpa za ulje okreće kontra i ne vuče ulje!
 
to se desi ako pališ na gurku a ubaciš u rikverc
ali da sam tako radi to je neka viša sila
 
Dizel motor ako je u dobroj kondiciji i sve je dobro naštelovano može da upali "u rikverc tj da se vrti u kontra smeru... Samo treba da se nabudži anlaser koji se vrti u kontra smeru ili da se pali na gurku i tom prilikom se stavi menjač u rikverc... Upaliće ali neće lepo raditi motor i neće imati pritisak ulja!
 
meyconi je napisao(la):
Dali je moguce izvesti , i dali se dobija nesto ako se na Zetoru 6245 razbuse hilzne odnosno stave hilzne i klipovi od zetora 7245? Dali se time dobija na snazi?

Malo se raspitivao u vezi toga . Preštelavanjem pumpe i većim stublinama nećeš dobiti ništa osetno na snazi . U sve to će se grejati jer su mu usisni i izduvni kanali manji . Zamenom glave dobijaš malo na snazi , ali opet to nije to . Pravu stvar bi mogao dobiti i zamenom bregaste . Posle sledi pitanje koliko bi blok izdržao . Sve ovo je isprobano , traktor je radio par godina i posle je prodat tako da o daljoj sudbini ni bivši vlasnik nezna ništa . :cao:
 
Glava je drugačij jer su usisni i izduvni kanali većeg prečnika , a možda su i većeg prečnika . Razlike ima kao što je mityoo rekao mora se razbušivati da bi stale hilzne , a i sami nosači stojećih ležajeva su slabiji . Blokovi spolja izgledaju isto ali unutra nisu .
 
Pa sad koliko se isplati , ja mislim za te pare kupiš veće radijalne gume i dobiješ malo na iskorišćenju motora . Jel džabe jak motor kad ne možeš vučnu silu da preneseš na podlogu .
 
5011 nema tu opciju dok 6011 i 7011 imaju (naravno samo opcijono) , Tako da mislim da ni 5211 ne poseduje to .
 
Pitam zato sto sam video na nekom sajtu teh karakteristike tog traktora ali neznam koji je to jezik samo sam video na jednom mestu 540 i pored 1000 pa sam zato pomislio,a inace planiram da kupim takav traktor
 
Kiki

" Zamenom glave dobijaš malo na snazi , ali opet to nije to . Pravu stvar bi mogao dobiti i zamenom bregaste . "

I ja mislim da je ovo kljucno samo naci bregastu " za vecu snagu ", dobiti 10tak ks je dosta fino, naravno govorim za traktore od 50 ks kao moj C360, taman da zkrpi rupu gde mu je zasad ponekad trebalo
 
Nije baš tako zamenom bregaste nećeš dobiti tih 10KS . Za dobru razmenu i tih 10ks , potrebni su prostraniji usisni i izduvni kanali . Džaba duža otvorenost ventila kada ne može da usisa dovoljnu količinu vazduha (naravno i da izduva).

Ako si imao prilike da vidiš izduvnu i usisnu granu kod Zetora i Ursusa znaš o čemu pričam .
 
To za bregastu meni baš i nije najjasnije, Po katalogu su bregaste osovine i glave motora za 6211 i 7211 iste! Kao i izduvna i usisna grana!
 
grunt je napisao(la):
Dali zetor 5211 ima obrtaje kardana 540 i 1000 i dali ukljucuje kao rus ili ja nisam dobro razumeo?

5211 posjeduje 1000obrtaja na kardanu ali ne svi to je bilo ko kupio nov i narucio taj je imao ::svaka cast::
kao i sa brzim rikvercom na 52xx neki ima neki nema isto bolo ko kupio nov i narucio taj imao brzi rikverc. :D
a ovi 5211 sto su uvozeni na nase trziste za vrijeme bise juge to nisu imali. ::lose::
 
Nazad
Vrh