Zetor

Nešto gledah moj 5718 i ne vidim horizontalnu polugu ispod sedišta za prebacivanje brzine kardana 540/1000. Da li je moguće da je to bilo samo opciono ili se poluga nalazi negde drugde?
 
Kako za koga.Za Nemacko i druga bogata trzista gde je konkurencija bila zestoka verovatno je bilo cak i deo standardne opreme tj. nije se moralo posebno narucivati.Za njih su montirali sve (brzi kardan, grejac za zimsko paljenje, automatsku kuku, pomocno sediste itd...).
Za ove iz istocnog bloka i nas "nesvrstane" svakako opcija.Pa recimo mom stricu je 1990. godine isporucen 6211 (bez kabine) bez brzog kardana.To je jedan od retkih 6211/7211 koji sam video da nema brzi kardan (pogotovu kod modela sa kabinom je to skoro obavezno).On je dobio sigurnosni ram, kortio sa poteznicom cini mi se a cak nisam siguran dal je dobio i nosac/ram za prednje tegove (ili ga je skinuo odmah posto ne pamtim da sam ga ikada video sa istim).Dakle neka "klot" verzija da bude sto pristupacniji....
 
Preuzeo sam traktor od majstora. Zamenjene sve biksne prednjih rukavaca 2x4 komada, kao i biksna na kolevci, unutrasnji kocioni cilindri, zvezdaste gumice, obicne gumice, zamenjen termostat, kupljeno dva komada novih paknova za rucnu i prelepljen materijal za 2+2 pakna za kocnice.

Utisci: Traktor miran kao bubica, laksi na volanu, a glavni utisak je taj sto je pre lupao i skakao kao jarac kada naidjem na neku malu rupu na putu, menjao je zvuk kada idem uzbrdo i nizbrdo i mislio sam da su to neke vibracije, a sada je sve to jedna celina. Kao da vozim neki drugi traktor - kao da sam stavio amortizere i neke balonjare gume pa sve nekako amortizuje. Kada je gas dok vozim na blizu 2000 rpm, po zvuku mi izgleda kao do juce na 1400rpm.
Leva kocnica odmah blokira na jako mali dodir papucice, a desna ne tako dobro vec mora jace da se stisne da bi blokirala. Neka legne sve to jos malo pa ce se stelovati.
 
Da li moze zetor 5711 od 55hp da pogoni roto drljacu 2,5m? U pitanju je lely roto drljaca koja se u praksi dosta lakse vuce od drugih roto drljaca obzirom da je i lakse konstrukcije. Da li je neko u praksi pokretao ovu sirinu sa ovom snagom traktora?

Mi imamo 7011 i rd od 3m onu slovenacku . RD je cale kupio 1984, teska je nesto malo manje od 1000 kg. U ravnici 7011 je vuce. Za pravi posao ide 3 ili 4 sporom (ore 3 brzom). Tako da se ne sekiraj za tvoj traktor i 2,5m
 
Mora da si veliki zaljubljenik u Zetore kad si spreman dati 15000 evra 7745!Jedino ako je prakticno nov pa ajde. Neznam otkuda 7745 96-to godiste, tad se vec uveliko pravio 6340 koji je njegov naslednik.
 
Kolega pre mene je lepo napisao.Tesko da moze da bude 1996. godiste posto se 7745 pravio do 1993. godine a posle je umersto njega dosao 6340.
Mislim da bi za te pare mogao i da se nadje dobar 6340 sa Cararo prednjom vucom (ima veci ajnslag), nezavisnom pumpom hiraulika itd......
U Bosni ih imas da biras...kod nas obicno mora malo da se saceka da naleti...Inace i 7745 je sasvim dobra masina.Ipak za te novce ja bih pre gadjao 6340 ili jos bolje 6341....
 
Kolega ako dobro pogledate neke detalje ovo sto ste vi okacili je 7340 a ne 7745!To sto je neko udario nalepnicu...pise i na tarabi....
Naprimer 7745 nije isporucivan sa Kararo vucom (vec samo sa takozvanom "teskom ceskom vucom"), a 7340 jeste.
7745 ima okruge a 7340 kockaste farove itd itd...gornji deo kabine je razlicit malo, unutra raspored otvora za ventilaciju u kabini....
7340 ima cisti hidraulicno volan a 7745 to ima ima malo drugacije reseno itd itd da ne idem u detalje....

@ kolega Nemanja Trailovic
ako je ovo traktor koji ides da gledas
https://www.polovniautomobili.com/traktori/11427484/zetor-7745
onda to definitivno nije 7745 vec 6340 (mada se meni cini da se na pocetku nazire 7340)....
U tom slucaju 15-ak hiljada zajedno sa kasikom bi i moglo da prodje...
 
U ono sto ne znam izbegavam da se petljam/izjasnjavam.
Ipak Zetora UR I sam da tako kazem "doktorirao" prema tome vrlo lako mogu da prepoznam model i bez nalepnice i u 99% slucajeva ne gresim.
U oba ova slucaja radi se modelu serije x340...
Pozdrav kolega i svako dobro ;)
 
Kako onda objasniti 6911 sa kraja 80-ih?Video sam vise komada do sad i kako sam nesto procackao po internetu ispade da su tako isporucivani za neka trzista. Isto i kod ursusa ima nekih neslaganja i preklapanja koliko sam primetio.
 
Da pojedini modeli su isporucivani u kitovima u Irak, Burmu, Indiju itd i tamo sklapani pod nadzorom Zetorovih inzenjera.
Ipak tu se uglavnom radilo o par modela koje je Zetor proizvodio u Brnu do 1980. godine...
 
pa i ja sam ga pito kad sam zvao pre neki dan dali nije to mozda 7340...on mi je rekao da je ovaj radjen za italijansko trziste tako da je on indetican kao 7340....tako mi je rekao samo sto nema turbo ima oko 2140h...ista mu je hidraulika ko na 7340,sihronizovan menjac i prednja vuca je italijanska sve je isto i ceni ga 15000e fixno bez utovarivaca...pa sam zbog toga hteo da malo da se raspitam sta da gledam na njemu...znam jedino da svako ko ga ima pogotovo u bosni svi se hvale...
 
Kako ja shvatam te stvari oni su prodavali isti traktor na razlicitim trzistima pod razlicitim nazivima. Recimo za neko manje platezno trziste bi dali neku siromasniju verziju i naziv od starog modela i taj traktor bi bio jeftiniji. Jer bi bilo malo teze da isti taj traktor sa istom opremom i nazivom onda prodaju nekome dosta skuplje. Tako da je po meni to potpuno moguce da je 7745 i da je to godiste i da je identican kao 7340, sem mozda neki detalj. Posto nisam strucnjak necu da tvrdim, samo eto iznosim misljenje.
 
Nazad
Vrh