Zetor

kolega kole nije se opametio skrpio ga zamenio samo ležaj to mu odradio jedan majstor imao ostao mu od neke genralne moguce da uzet neki komplet pa ostao višak sipo izgledami ono isto ulje i samo ce dodati malo novog kolikom mu fali i vozi miško ,hvala vama na savetima bar sam nešto novo saznao i da znam šta kako ako se nekom tako nešto desi .da se nadovežem na post iz teme ursuz ovom da daš nakovanj i njega bi ušinuo i slomio neka mu je bog u pomoci nevredi coravom pokazivati a gluvom pricati . hvala na pomoci :ppozdrav:

Ali nikako mi nije jasno da je mogao da sipa ponovo isto ulje tj.preradjeno.Ja u sezoni mjenjam dva puta ulje.
 
ipak je jedna dobra strana ovog foruma steci nova iskustva i prijateljstva makar ovakva preko neta .podeliti znaje koje se steklo u radu a ponekad i u greškama a po najviše da još ima dobrih ljudi koji hoce da pomognu da nije sve otišlo u krasni......:ppozdrav:kako mogao je skoro mu je spala matica sa tocka i unistila semering (nije ga ni imao )a i lager sve to skarabuđeno i malo sipano pravljene tovatne masti kao zamenice nekad ::sramota:: tako sam se uverio kako zetor ne uništiva mašina i svakakvog šofera trpi .
 
i jeste mu otpo tocak pošo da ga pretekne :haha:::sramota:: namestili na putu pa ga tako doterao kuci pa samo radili srecom pre toga mi je jedan kolega sa foruma poslao katalog delova za zetora pa sam znam kako da ga namontiram je pravila je zabunu ona zica opruga što stoji u onoj šolji do zupcanika ti smrvilo i ispalu u reduktoru pa po slici sam nekako znao da to sve vratim nazad i ako sam gore napiso ništa nije zamenio sa novim delovima
 
i jeste mu otpo tocak pošo da ga pretekne :haha:::sramota:: namestili na putu pa ga tako doterao kuci pa samo radili srecom pre toga mi je jedan kolega sa foruma poslao katalog delova za zetora pa sam znam kako da ga namontiram je pravila je zabunu ona zica opruga što stoji u onoj šolji do zupcanika ti smrvilo i ispalu u reduktoru pa po slici sam nekako znao da to sve vratim nazad i ako sam gore napiso ništa nije zamenio sa novim delovima

Jel to bilo ono "Milane,čiji je ono točak" haha.
 
Poslednja izmena:
upravo tako borislave :haha: koliko smešno toliko i tužno koliko su ljudi nemarni i posle kažu eto sudbina poginuo ili ubio nekog a bez tog traktora je kao bez ruku jer stalno nekom radi drva svece vuce prevozi radi i svoje kucne poslove ove naše poslove
 
Ljudi, danas mi zaglavi menjac u drugoj brzini, Zetor 7045. Sta treba skidati, raditi da odglavim to?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako ima one osigurace ili utvrdjivace brzina odozgo na menjacu, onda njih. Desava se to kod pojedinih na URSUS-a i onda se odvije taj utvrdjivac i srafcigerom pomeri ona sina sto je ispod njega. Za drugu brzinu valjda bese onaj u sredini.
 
Ljudi, danas mi zaglavi menjac u drugoj brzini, Zetor 7045. Sta treba skidati, raditi da odglavim to?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Probaj da skines poklopac kroz koji prolazi rucica menjaca, nekad hoce da i tu zaglavi, ono sto je najvaznije, nista ne radi na silu. Mislim na voznju ili neko cimanje traktora.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, danas mi zaglavi menjac u drugoj brzini, Zetor 7045. Sta treba skidati, raditi da odglavim to?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

To je isto kao kod URSUSA ja mislim. Znači trebaš odvrnuti ona 4 vijka na šalt kebli i izravnati viljuške tj. samo jednu viljušku. Ali trebaš traktor prvo rasteretiti.
 
Meni na 7211 zna po nekad ostati u rikvercu(kada se brzo prebaci iz rikverca u neku drugu), tada je dovoljno da odvrnem onaj utvrđivač sa oprugom i kuglicom na sebi (gedora-ključ 17mm) i kroz rupu vratim polugu viljuške u neutralni položaj i to uradim za 5 minuta .
Pošto je na njemu sve dobro zadihtovano pa čak i pod u tu svrhu sam napravio mali otvor iznad utvrđivača na kom naravno imam poklopac,pošto bi mi da bih skinuo taj srednji veliki poklopac trebalo skoro sat vremena...::jako_besan::

Kod mene se radi o drugom utvrđivaču s desna(prvi je za ručicu kornjača-zec) a kod tebe je, ukoliko su isti menjači u pitanju treći s desna iliti srednji :ppozdrav:
 
Zna li neko gde je najpovoljnije kupiti hilznu i klip hidraulike za 6011-7011?
U Kisacu je 9.000 dinara, klip i hilzna.
 
Nazad
Vrh