Zetor

Ovaj traktor 14 brojeva ispred mog na montaznoj liniji, po meni je malo zapusten, mada je i dosta radio pa ne moze biti kao Bred Pit.
 
Sve se slažem sa vama...jedino što ih nema u ponudi mnogo, a i drže cenu Zetori generalno......kako su Torpedima pale cene, još uvek nisam siguran, jel jeste to mnogo para ili mi zetordžije opravdano cenimo kvalitet :osmeh:
 
Zetori drže cenu, ne samo kod nas, već i u BiH, Češkoj, Slovačkoj. Za te novce možeš da kupiš 577 ili torpeda 75, ali im se kabine ne mogu porediti sa Zetorovom.
 
Pozdrav! Imam zetora super 50, u porodici je vecnost... ugradjen je motor od rakovice, sestak, 65ks. I danas se koristi, kosenje, malo oranje, suma, i zaisa ide.. da kucnem u drvo. Međutim, nema kabinu, mislim da nikad nije ni imao. Moze li mi neko reci, koja bi mu kabina odgovarala (osim originalne, naravno)? Razmisljao sam o imt kabini za 560, 577, ili neka veća/ manja? Ima li neko iskustva sa tim, i koliko bi prepravki moralo da se radi?

Hvala unapred!
 
Rodjakov superas, mozda vam pomogne. Kabina je valjda od Rakovice
2cf5e7o.jpg
 
Pozdrav! Imam zetora super 50, u porodici je vecnost... ugradjen je motor od rakovice, sestak, 65ks. I danas se koristi, kosenje, malo oranje, suma, i zaisa ide.. da kucnem u drvo. Međutim, nema kabinu, mislim da nikad nije ni imao. Moze li mi neko reci, koja bi mu kabina odgovarala (osim originalne, naravno)? Razmisljao sam o imt kabini za 560, 577, ili neka veća/ manja? Ima li neko iskustva sa tim, i koliko bi prepravki moralo da se radi?

Hvala unapred!
Pogledaj kabine od rakovice, ima toga sada dosta, one što su išle u Egipat skidana je kabina. One su dosta komformne, mislim na veliku za 65, uz pristojnu cenu.
 
Drugari, da li Zetor 7045 ima lager na prednjim tockovima? I ako ima, da li moze on sam da se odsrafi?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
sasacre ....Jel ga ti kupujes za trku,izlozbu ili njivu? (hauba u roze?!):sta:Kupi rusa za e4000.

@tile 1977 .....pazi, ima nas raznih :osmeh: neko radi poljoprivredu zato što mora, neko zato što ne zna šta bi drugo, neko zato što hoće i voli i da ne nabrajam :spavam:
isto tako neko voli da mu je sve pod konac i da uziva dok radi (taj sam) a ima i varijanti "nije bitno da li curi i da li je umazan" samo da može da se tera (moj ujak i stric, čak i teča)....e sad pošto imam 6911 i imao pre nekada 7011 i znam kako je raditi sa njima, a radim i sa IMT, nekad pre i Rakovicom i cenim taj luksuz Zetora.....a pošto mi ujak ima dva rusa 52 i 82, sad kupio i trećeg 82.1 (2005.) pa znam kako je jahati nakovanj ceo dan (uz dužno poštovanje prema snazi) nekako bi pre dao 6.000€ za široku kabinu i udobnu, nego za dva rusa za 3.500e. To je čisto moje mišljenje......vreme prođe, od posla se ne može pobeći, pa daj da bar uživam u tom radu i kad ga pogledam da mi puno srce :cool:

P.S: pored te njive, nekad će i da se trka sa komšijskim Torpedom pored u oranju ili branju ko će pre krug :osmeh:, a kad ga parkiram ispred kuće onda je i za izložbu ::namigivanje::
 
Slažem se sa tobom u nekim stvarima ali Prednja vuča mnogo znači a calovati 6-8 hiljada za 7011 ,gde tačno možeš kupiti jednu 82.u i možda neki 542 i to sve u dobrom stanju.Volim Zetore ali nije tolika razlika u luksuzu i kvalitetu na njegovoj strani.
 
Evo neko moje misljenje (imali smo do sada 2 Zetora i 3 Imt-a).
Zetor jeste u startu skuplji nego IMT recimo, ali onog momenta kada ga kupis i "pretreses" lepo da izgleda i radi "kako je bog zapovedio" (podrazumeva se ugradnja normalnih a ne kineskih delova i da majstor zna svoj posao) znaj da si uz normalno odrzavanje i upotrebu MIRAN bar iducih 10-15 godina (ne racunam zamene ulja, guma i gumica od hidraulike i ostalog potrosnog materijala)...


Dakle obicno u startu skuplje ali gledano na duzi rok (kada posle 10-15 godina sve saberes na papir i podvuces crtu) ispada jeftinije...Pogotovu za ljude koji rade dosta zemlje.

Jedan moj rodjak je pre 3-4 godine jurio da kupi duplaka.Tata i ja mu lepo govorili: "Rodjo, ti radis dosta svog a i usluzno, prezali jos 2000 evra i uzmi Zetora duplaka umesto 577, em je komfor (a radis po ceo dan) neuporediv, em ces manje vremena da se "druzis" sa raznim majstorima"...
On ni da cuje: "navikao sam ja na IMT, skupo meni to itd...".

Samo sto je kupio i doterao 577, mesec dana nije proslo, utera ga u brazdu uzbrdo, ukljuci prednju vucu, kada ista cim je prvi put zapeo posle 20-ak metara puce (prethodni vlasnik nesto vario unutra, umesto da zameni deo itd.)....Prosle godine radio generalnu, radio kocnice (pomesao cilindre), onda ode pumpa od hidraulike u sred sezone proletos.Moze slobodno da se racuna da je za ove 3-4 godine morao da u njegove opravke ulozi bar 40% od cene za koju ga je pazario....Na kraju covek jesenas kada smo nesto zajedno radili u sumi sam od sebe rece mom ocu: "Znas Mile bio si u pravu onda, trebao sam da se odresim i da uzmem Zetora...". Sta drugo da mu kazes sem: "Jbg, ja kad sam ti govorio nisi hteo da poslusas (starijeg i iskusnjeg)..."
 
IMT traktori nisu loši.I tu ima cena koje nisu baš realne.Recimo,542 ili 549 sa širokim kabinama su preskupi
 
Naravno, ne treba generalizovati...Umeli su i u IMT da naprave odlicne masine (ali i da podbace).
Sa oba fergusona (533 i 539) sam bio zadovoljan, dok za 549 "slavim" dan kada je napustio dvoriste...

Sto se tice Zetora znam samo za jednog coveka u mom kraju da je imao velike probleme sa njime - ali on se "kockao" i kupio 6711 koji je "sastavljan" od dva primerka ili sta vec a takva kupovina je uvek macka u dzaku (bez obzira na marku masine)...
 
Takve je sreće ali generalno nije tako.

Generalno stvarno ništa ne mora da znači... ja i dalje tvrdim 100% siguran, da kvalitet i dugoročnost SVAKOG traktora i SVAKOG proizvođača zavisi ISKLJUČIVO od načina upotrebe i po najviše od "lakog gasa" njegovog vlasnika koji ga ganja. 1000 puta sam dokazao da istu stvar jedan može da sačuva, a drugi da rasturi ko što se kaže da ne bi ni "kamen na kamenu" sačuvao :osmeh:. Satistički gledano, imam 6911 78. godište, prvi vlasnik - od početka do danas, dva puta rađena full generalna i "sitnice" za ovih skoro punih 40 godina, da ne poverujem ni sam kad kažem...menjač nije otvaran, ništa nije menjano, sve je još u fabričkom stanju.......i onda posle godina upotrebe, sedne otac, vuče dve plave pune drva i kreće 4.-om iz mesta, dimi ko smederevac 50 metara dok se ne zaleti i posle 20 km dođe kući i probio dihtung na jednoj glavi od silnog pritiska i gasa......a ja vukao tri ture pre toga i posle toga opet, i dan danas leti par puta redovno i ne desi se nikakav problem, tako da "laka" noga na gasu i svaki će biti dugotrajan :ppozdrav:
 
Tacno tako, treba covek i da zna "sta traktor moze a sta ne", gde sme i moze da ga "stisne" a gde ne...
Ovde kod mene jedan novi "gazda" kupio dosta zemlje i kupio radnicima par troktora velikih "zapadnih" od preko 100 konja...
Oni decaci do tada nisu vozili nista jace od 560 u zivotu i odmah krenuli da udaraju "samo po gasu"...
Za godinu dana 2 prikolice su mu "polomili" (jednu rudu i jedan tocak otkinuli) i jednu prikljucnu masinu.
Vidim ja kada je kupio, oni samo udaraju po gasu, niti gledaju iza sebe niti na ogledalo...
Ovom jednom toack upao u betonski kanal, ovi ga spolja vikali da stane, ma jok on dao gascinu i otkinuo naravno...

@sasacre

Kada sam bio na jednom sajmu kod Brna pre par godina, lokalni ceski seljaci organizovali "traktorijadu" (bili oldtajmeri, plus trka po blatnjavom terenu sa raznim preprekama)...
I sad stojimo kolega i ja sa strane i gledamo lepe 7245, 7745 isl. i divimo se, neki Cesi pored nas stoje i smeju se, a jedan od njih nam dobaci "E ovo vam je najbolji Zetorov duplak u istoriji (u susret nam ide 6945)"...Mi kao, kako?Pa zar nisu ovi posle njega bolji, jaci, udobniji itd....Kaze jesu, al taj sta moze da izdrzi, ne moze nijedan (mehanicko kvacilo, lakse pali zimi u odnosu na 72 i 7745), izdrzljiviji menjac, ima 4 karike po klipu itd...Tako da te serije 7 i 9 nisu mozda udobne kao ove kasnije, ali su dosta zahvalne i izdrzljive...
 
@sasacre

Kada sam bio na jednom sajmu kod Brna pre par godina, lokalni ceski seljaci organizovali "traktorijadu" (bili oldtajmeri, plus trka po blatnjavom terenu sa raznim preprekama)...
I sad stojimo kolega i ja sa strane i gledamo lepe 7245, 7745 isl. i divimo se, neki Cesi pored nas stoje i smeju se, a jedan od njih nam dobaci "E ovo vam je najbolji Zetorov duplak u istoriji (u susret nam ide 6945)"...Mi kao, kako?Pa zar nisu ovi posle njega bolji, jaci, udobniji itd....Kaze jesu, al taj sta moze da izdrzi, ne moze nijedan (mehanicko kvacilo, lakse pali zimi u odnosu na 72 i 7745), izdrzljiviji menjac, ima 4 karike po klipu itd...Tako da te serije 7 i 9 nisu mozda udobne kao ove kasnije, ali su dosta zahvalne i izdrzljive...

E, sad sam i nešto novo čuo što nisam znao.....još ćeš me i ubediti da ne menjam traktor i sedim na "nakovnju" dok ga ne izližem :ppozdrav:
 
Ako te dobro sluzio do sada kao sto kazes ne menjaj...
Posle su i oni poceli da "kalkulisu" tj. ugradjuju delove sa kracim zivotnim vekom (a fabrika nikada ne zaradjuje od prodaje gotovih traktora, koliko zaradi na prodaji rezervnih - -- delova to im je "najsladji" profit)...

Recimo klasican "kvar" za 7211 ti je onaj cilindar hidraulicnog kvacila...
Redovno "propisa" posle recimo 2000 sati....dok na tvom 6911 mehanicko kvacilo moze da traje preko 10 000 i vise hiljada (ako se iole normalno koristi)....
Pretpostavljam da je razlog sto su ugradili to hidrualicno kvacilo nova kabina. Na 69-tki pedala kuplunga stoji na menjacu, a na novima stoji na kabini,
a ona se pomera odvojeno od menjaca. Moze ili sajlom ili hidraulikom.
Reseno je hidraulikom, jer bi sajla trajala sedam dana i bilo bi vecih otpora.
Sajlom je resen kuplung za kardan i rucna kocnica...

Da serije 72 i 77 teze pale zimi u odnosu na ove starije (zato su im stavili mogucnost da narucis grejac za zimsko palenje kao dodatnu opremu) je opste poznato...
Naravno ima u ovim novijim serijama sitnica koje su korisne (bolje izolovana kabina sa staklima koja se otvaraju, onda teleskopska rucica u kabini za desnu polugu kod oranja, jaci alternator itd...).
 
Nazad
Vrh