Zetor

Mene ovo vitlo bas plasi. Ko zna kakav mu je menjac, hidraulika i motor. Dok se ne pogleda i ne proba, ta rec da je extra nista ne znaci.

Kako proveriti kardanski izvod? Da li on utice i na menjac? Meni bi taj traktor sluzio upravo za roto malcer, prskanje, burgijanje za nove sadnice i slicno...

Lokalci me nagovaraju na 539 i slicno, ali citah dosta o Zetorima pa mi deluje dosta ozbiljnije a nisam neki poznavalac mehanizacije...

Hvala na dosadasnjim savetima!
 
Bolji je izbor 4911 od IMT539,daleko sposobniji traktor a istih gabarita.Ovaj je rizican jer je bio u sumi.Kardan mozes da provjeris prikacanjem npr.roto kose sa dva diska.Njih je tesko pokrenuti pa u isto vrijeme vidis kakva je lamela,ukljucivanje (hoce li da iskoci npr.),cuje li se neki lezaj a vidis i stanje motora jer roto kosa hoce i motor da zagusi ako se kvacilo naglo pusti.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Ne mora da znaci da je vitlo mucilo traktor. Mozda je dosta sporo pa ne opterecuje puno a verovatno je kadran pogonio preko brzina pa kad mu je tesko presalta ga u manju. Onda obrati paznju na vucnu lamelu

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Gledah ovog 4911 i nesto mi se nije svideo... Ima nekih "opravki" koje su me odbile od kupovine tipa; odvaljen prednji blatobran pa zavaren direkt na maticu rukavca. Koci na jedan tocak, fali staklo na vratima. Masina duvka, ne znam koliko je realno da duvkaju jer jos nisam ni t od traktoriste a poznavajuci automobile, ovo duvkanje mi ne uliva samopouzdanje. Interesantno je da ima dogradjen servo, jednu novu gumu (druga ima dobru saru ali je matora). Traktor lepo prima gas, na auspuhu nema plavog dima.

Eto, ako nekoga bude zanimalo ima delimican izvestaj.

Trazim dalje, pozzz svima
 
Molim za pomoc, slabo se razumem oko mehanike a u mom kraju niko ne zna za sigurno... Naime, da pitam ako neko zna sta je problem jer sam u Novom Sadu pa bi mi bilo zgodno da kupim deo koji treba da se zameni a ne znam koji... Zetor 5245 je u pitanju i pusta mi ulje dole na izlazu kardana prednje vuce, koji deo treba da se zameni? Idu slike...
24y65ub.jpg

2uy38ur.jpg

Vidi se kapljica ulja dole na onoj osovini, ne pusta puno ali bih kad sam vec u NS-u da kupim deo koji treba i popravim to... Hvala
 
Bravo Marko, znam da smo skoro pisali ali sam našao one postove od početka septembra gde ne piše precizno kao na 312. stranici. Ako sam dobro shvatio treba da bude u M položaju. Imam Rau setvospremač sa jednim valjkom. Ako grešim neka me neko ispravi.
 
Ako se radi nesto tesko bez nekog oslonca, onda se koristi D (recimo ores bez tocka) a ako imas neku "pomoc", onda koristis M (ores sa tockom).
E sada sa setvospremacem, i ja bih isto izabrao opciju M kao ti jer tu nema nekog napora gde bi traktor morao sam da reaguje i vadi orudje iz zemlje.

Moracu i ja da krenem da stvaram naviku da koristim ovu rucicu hidraulike. Od kako sam kupio traktor, stalno je na srednjem polozaju, ali je to ocigledno greska. Cim se krecemo, bez obzira na to da li vucemo prikolicu ili nosimo tanjiracu do njive, treba da bude polozaj na P koliko sam shvatio, kako hidraulika ne bi reagovala kada nema potrebe.
 
Jesenas sam orao bez točka i ručica je bila u položaju D (to mi je Vlada 015 rekao). Pre neki dan sam radio sa setvospremačem a ručica je ostala u D još od oranja. Moraću za finiširanje prebaciti u M.
 
Drugari gde da uzmem delove za zetora, radim remont motora, nikad nisam uzimao kod Marije Muhe , kakvog kvaliteta ona delove ima u odnosu na lazaro, Krokus ?
 
Ja je držim već 30 god. 99% u položaju M,jedino ponekad stavim u P ako oruđe treba još malo višlje podignuti,tako je bar kod mene.
Što se tiče oranja,orem bez točka...
 
Nazad
Vrh