Zetor

Ja sam komplet platio 20e jedno svetlo,a ima i posebno u Petrovom selu,Novom Sadu za dalje neznam ali znam da moze posebno,originali su jako skupi.
 
Poslednja izmena:
Ako ne nadjes tamo, onda Muha Marija.
Inace kupi slobodno od ursusa, frtalj para, a kvalitet je jos bolji (bar sam ja tako prosao, da je bakar unutr'i je bio 10x bolji na ovu poljsku lapu, nego na original zetorov... a ovaj 3x vise kosta...). Meni je sad tako na zetoru - jedna lampa ceska, a druga... polak... :)
 
Zvao sam njih kada su mi u Goloboku rekli da nemaju samo staklo. Kod Marije je varijanta da imaju i prednje migavce i zadnje stop lampe po 1800 din komad. A sto se tice od Ursusa, zadnje stop lampe su 600 din, kao i migavac stim sto su lampe, kako mi je receno, krace i uze a migavac ima drugacije kacenje. Ti ces sad bolje znati kakvo je to kacenje.
Uglavnom, posto mi je drugi radnik Goloboka potvrdio da imaju samo stakla, narucio sam dva zadnja stakla za stop svetla i to je to za sada.

- - - - - - - - - -

Nastavljam da cackam oko zekonje ovih dana. Obzirom da sam po kupovini traktora potrosio mnogo para na menjac, jako iritantno je to sto mi ispada iz cetvrte brzine pri naporu. Mislim da sam danas ustanovio sta je u pitanju. Bicu siguran tek kada se uverim da je ovo uzrok.
Zapravo, od 5 osiguraca, dva su bila potrosena i kupio sam nove. Jedan od ova dva nova osiguraca je bio na poziciji drugi sa leve strane tj za 4 brzinu, bas moju problematicnu. Danas kada sam ih skinuo, video sam da ima deblji i ravniji vrh nego ostali originalni osiguraci. Ovo cu kod strugara da prepravim i jedva cekam da vidim da li ce biti razlike. Moja teorija je ta da iz ovog razloga nije mogao lepo da "ukopca" do kraja pa je iskakala cesto.
Htedoh da pitam da li vi vrsite regulaciju na ovim osiguracima tako sto otpustite sraf (kao na osiguracu skroz desno na slici) i olabavite oprugu unutra da slabije deluje na vrh kako bi brzine lakse upadale? Da li na taj nacin olaksavam sebi ili rizikujem da mi brzine lakse ispadaju?

I jos jedna stvar vezano za kocnice.. Kada sam ispustao vazduh pokusavajuci da povratim odlicne kocnice, za levu stranu je to odlicno ispalo ali desna nece da koci. Odvio sam onaj sraf koji drzi resetkasti lim kako bi okom video sta se desava, i vidim da su paknovi mokri od ulja i da pri kocenju jednostavno kliza umesto da koci. Kako se ovo resava tj koliko je komplikovan kvar i sta sve moram da skinem? Sta je tu stradalo?

 
Nisi mogao da vidis pakne jer su one unutar dobosa video si trake od rucne kocnice . Prvo lezi ispod traktora i tacno ispod dobosa trazi rupu u odlivku/kucistu koju je verovatno zapusila zemlja i procackaj je jer ako nesto pusti semering od poluosovine to se zadrzava kod dobosa i kvasi ga .

Za skidanje dobosa i pakni treba da se skine kompletna sunka . Do pakni mozes doci sedino delimicno na otvor gde je sisica za luftiranje . Tu mozes spricnuti benzina da opere ulje pa mozda povrati kocmice . Ne bi trebao da curi jako ulje na poluosovinama ipak si skoro to radio tj to je morao skinut da radi menjac a par oringova i gumica se naravno menja kada se vec radi .
 
Marko zainteresovao si me za staklo zadnjeg svetla i pogledao sam kod mene. Na jednom koje stoji kao saliveno piše da je čehoslovačka (original) a drugo koje je napuklo piše da je Češko (znači menjano je). Nije hitno za zamenu, ali je zamućeno tj. izbledelo je pa je ružno videti.

Da li je neko kupovao lezajeve prednjeg tocka u PAL-u? Kakvog su kvaliteta? Pise da su slovacki. Hiljada dinara je razlika u ceni velikog lezaja kod Kisacana i u Palu a oba su slovacki. Sta pazariti?
 
Poslednja izmena:
Slovacke lezajeve sam turio na berac (iglicaste), jos nisam probao, kukuruz nije zreo :osmeh: ali mi deluju da su solidan kvalitet.
 
Ima li nekog da bi menjao manjeg zetora za 5911.Pored 82-e mi je sad prevelik.Sada mi treba mali potrčko za berač.presu,kupljenje...
 
Pa sta ces dobiti?
Ovaj 5911 moze odraditi sve sto i manji. A manji ne moze to sto moze 5911, trebace ti nekad malo vise snage u transportu, ili ces nekad kupiti vecu prskalicu, rasipac...
 
Pa sta ces dobiti?
Ovaj 5911 moze odraditi sve sto i manji. A manji ne moze to sto moze 5911, trebace ti nekad malo vise snage u transportu, ili ces nekad kupiti vecu prskalicu, rasipac...

Može ali su manji okretniji.Imam berač koji može vući Toma a ja ga vučem sa 60 konja i ne mogu proći ispod 10l.Presa je Lifamova i takođe ne treba neki jak traktor a i treba mi koji dinar da obnovim stočni fond.
 
Zorane sa traktorom od 70 konja obavljam sve gore pomenute poslove.Razlika između njega i traktora snage 45 konja je drastična po svim pitanjima a najviše po potrošnji.Jači brže i lakše odradi posao a potroši manju količinu goriva.
 
Zorane sa traktorom od 70 konja obavljam sve gore pomenute poslove.Razlika između njega i traktora snage 45 konja je drastična po svim pitanjima a najviše po potrošnji.Jači brže i lakše odradi posao a potroši manju količinu goriva.
Ne radim ovo što volim nego što moram.
Imenjače-ima i 4911,4718,---
 
Imam vodenu pumpu mislim da je od zetora,ako neko ima slike da uporedim,posto nemogu da stavim slike.kome treba pokloniobi mu
 
Ima je u Goloboku ili u Rumi! Privremeno snadji se sa nekom drugom, nadji neku slicnu! Imao sam i ja isti problem.
Veci problem mi je taj sto sam izgubio ulozak u kojem kljuc ide a cena mu je blizu 3000 din.
 
Nazad
Vrh