Zetor

Stvarno ne znam koji to sve modeli posjeduju ali sam vidio na 4911 svojim ocima. Steta pa je ta dusica strula pa nisam mogo da probam koliku udobnost pruza.
 
Ja koristim (i) jedan takav traktor (471:cool:, pa zato znam, da ima (kao i upruge na prednjim vertikalnim osovinama, i rucno kvacilo kardana itd.).
Ta jastuk kosta citavih (ili tricavih) ~1000-1200 din. Vredi svaki dinar, samo pliva (naravno sa strane s isravnom amortizerom), i sediste moze da se steluje po duzini (moze da "seta" napred-nazad, pa u zavistnosti od operacije moze i to da se podesi...). Stvarno je komforno. Koliko god da je "los" - hocu reci jednostavno - vazdusno sediste (ako je ispravni) bolje je od najbolje "mechanicke".
 
Ja na 5711 isto imam vazdusno sediste, i kako Arpad rece, odlicno je. Mislio sam da moje nije ispravno pa sam kupio za tih nekih 10-15e novu gumu, ali se ispostavilo da je moja guma dobra pa mi sada stoji jedna u rezervi.
Bez vazdusnog sedista, kada naidjes na rupu, ceo poskocis, a sada samo plivas. I ne znas da li nagazio vecu rupu vec to cujes po prikolici pozadi :osmeh:

Ako nekome treba guma, neka se javi.
 
Ta vrsta sjedista se ugradjivala na zetore od 82 a mozda i prije(x011) , steluje se iza na onom vikjku iza naslona a problem nastane kad ode amortizer , onda se raspadne jer nista ne usporava oprugu. Novo takvo zetorovo kod nas se prodavalo za 200E ili malo vise. Ovo sa linka je tapacirano a sa traktora jos curi boja koja se nije osusila.
 
Da, bas je to interesantno, da na seriji 7 i 9 su uradili vazdusno sediste, a na serije 0 i 2, koje su novije serije, "obicno". Jedino ne znam da li je bilo kod ovih serija (0 i 2) vazdusno sediste kao opcija, ali izgleda ne.
 
Drug ima ovakvog zetora 6718 i ljudi stvarno je to traktor toliko snage i toliko izdrzljiv to je za ne poverovati celu je jesen vukao neki kombajn za vadjenje rena i po prospektu za taj kombajn je minimalna snaga traktora 100ks,a on je sa njegovim zetorom to terao ko djavola!
 
Sto meni je to opet interesantno to im dodje kao neko prelo,vasar,kirbaj ili kako ga vec ko zove skupe se ljudi malo se provesele vide ciji je traktor jaci i onda cele godine do nove traktorijade imaju sta da pricaju pred bircuzom.U diskacu bi se napili i pobili i onda jos dobili prijave za remecenja javnog reda i mira i eto belaja ovako celo selo mirno i veselo!:osmeh:
Inace ovo je cist dokaz da je zekonja jaci od imt-ea!
 
Pa dobro jbg ovde je pobedila tezina. Samo kabina od ovog 6718 je oko 250kg ako ne i vise. Sam zetor je tezi traktor tako da je pobeda bila neminovna.
 
Kakva je razlika sada u buci kod tog tvog fijata? Jel se sada mnogo vise cuju reduktori, zvuk motora, vibracije? Meni rekli kada sam se zalio na buku kod mog zetora da bi sve to nestalo kada bih skinuo kabinu.
 
Nazad
Vrh