Zetor

Sta servisiras?
Ono sto je potrebno. Negdje mi pravi problem oko brisaca, masa, pusta mi ulje na stucnama koje dovode hid.ulje do pumpe, i jos nesto ponesto. Promjena ulja, filtera..

- - - - - - - - - -

Djendrag ko ti radi traktore da nije možda Grbić znam da radi dosta zetora
Grbic je moj komsija i doktor za Zetora, a odskoro i Same traktore radi, sad je radio mjenjac na same mintauru... Ali mi on ne radi zato sto nije u sistemu pdv-a, vec servis Kostic, Dubica. Moram pravdati troskove.
 
Probao sam danas Zetora sa setvospremacem 2,8m dupli rotori, 24 opruga. Vuce ga bas lepo, ide cetvrtom. Odusevila me kombinacija, za pola sata uradim jedan ha. I sto je najbitnije, ne umara mnogo, podnosljivo je.
 
Manjevic ima laksu zemlju za obradu, bar sam ja tako primetio kako on pise. Uglavnom i meni je bilo cudno pre kako se lako vuku prikljucci kod njega (u odnosu na nas, t.j. nas atar, reon), ali je tako.
 
Bas tako. 70% atara je laka zemlja za obradu. Imam jedan deo i malo teze zemlje, ali nista strasno, moze se uraditi.
Nije bas sada pesak, da moze 560 vuci tri brazde. Da kazemo da je negde izmedju. Nit je pesak, nit je smonica.
 
Imam njegovo orginalno (nije vazdusno), ali nikako da ga montiram. Neka srednja zemlja, 539 vuce 2,1m prvom direktnom.
 
Pa to sediste mi je prodavac dao uz njega, kao njegovo originalno. Vidjao sam takva sedista u Zetorima. Slikacu ga sutra, da vidis o cemu se radi.
 
Koliko ja znam da je na 4911 "vazdusno" sjediste. Dusica ko unutrasnja guma od auta. A vjerujem da je i na 6011 ista stvar.
 
Pa to sediste mi je prodavac dao uz njega, kao njegovo originalno. Vidjao sam takva sedista u Zetorima. Slikacu ga sutra, da vidis o cemu se radi.

Hvala kolega.

- - - - - - - - - -

Koliko ja znam da je na 4911 "vazdusno" sjediste. Dusica ko unutrasnja guma od auta. A vjerujem da je i na 6011 ista stvar.

Vec i 4718 imao takvo sediste. Vrhunsko je to sediste (regulacija je problematicna, ali ako ga isti vozac vozi nije problem, ali ako covek ima 90 kg, a mladic 60, onda je ili mekano onom za covu, ili je tvrdo mladicu).

Sad na 4711 (4712) i 2511 ne znam da li su na opruge ili i kod njih je bilo (bar kao opcija) sa "unutrasnjom gumom od taljige".
 
Nazad
Vrh