Zetor

Caps lock ti dodje rucni gas, a shift ti je nozni gas...:sta:
 
Poslednja izmena:
Kako je vama dobro:haha:

Hvala za pohvale u objektivnosti. Imate jednu zanimljivu stvarcicu na misu. Scroll. Koji postovi nisu zanimljivi samo pretrcite preko njih.
 
Danas zvao majstora da mi pretrese instalaciju na traktoru,ocekivao sam da ce reci 50e za ruke medjutim kaze najvise 3000 sta god da radi.:ppozdrav:
 
kolega, cini mi se da si prehladjen. kakav internet??? da li ti znas da wikipediju kao i trakotordatu i konedatu pisu ljudi kao ti i ja!?? ja dajem kucu i sve svoje njive da je ursus c360 na cesti brzi od svakog zetora 11/45 serije. ja sam to vidio i nekoliko puta testiro. a ti sto mislis uopste nije mjerodavno. isto kad bi ja nap da je 533 brzi od 542 novi tip. i sad me svi odjednom mogu shvatit ozbiljno. daj molim te slikaj makar 3 traktora koja si vozio al da nsiu slike sa neta. molim te. nisi normalan. nema sta nisam vozio i znam kakav je koji traktor. od svih forumasa i traktorista. u objektivnim diskusijama jedino cijenim clana bojcetitca jer je covjek objektivan i stvarno pise ono sto se broji kod traktora.isto ko sto clan 577 ne podnosi ursusa i zetora. za njega je 577 izmislio svijet sa sve modele pomenutih brendova. nemam nista protiv pomenutog clana ali on nesto voli i za nejga je najbolje.takvog misljenje moras uzeti sa rezervom ko sto je nap supermen(matic) u nekoj temi.

Da si nekad vozio zetora ili ursusa ili oba ne bi lupao toliko gluposti , evo ti za ursusa c360
link https://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-360

  • Max. prędkość jazdy – 25,4 km/h
  • Koła przód – 6.00-16,6 PR
  • Koła tył – 14,9/13-28
  • Masa bez obciążników – 2170 kg

A evo za zetora 6011 link https://www.werktuigen.nl/machine-specificaties/models/45529/zetor-6011.html

Pise cak 30km/h ali brzina je oba ista oko 25km/h.

Hoces sliku sa profila ili i anfasa i mozda da izlistam ovdje i podatke od knjigovodje :haha:. I ti si izgleda jos mlad kao i tvoj kolega sa probusenim rezervoarom na zetoru:haha:.

Ja od kad sam vozio zetora 7011 po asfaltu znam samo da me obilaze mtz, ako naidje koji adriatik , a 533 obilazim kao mene 82-ojka:haha:.
 
Manjevicu obavezno gornju poteznicu nabavi. Ovako ti je traktor jak kao 539,odizu mu prikolice zadnji kraj.
Inace izgleda dobro. :)

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

Ne znam da li ima brda kod vas ali serije x011 imaju kod ishabanih mjenjaca vrlo nezgodnu manu da hoce na nizbrdici izbace iz brzine, ne kad je traktor pod opterecenjem vec u momentu kad prestaje opterecenje vecinom na poljskom putu.

Uzmi u obzir da je zetor relativno lagan traktor. Prosle godine jedan se tu sa novim zetorom oko 100-tinjak ks prevrtao , imao srece da je ostao ziv, velika nizbrdica(rit) i 2 zmajevke pune psenice, ne precenjuj sposobonosti traktora a jos vise svoje. Ovo prevrtanje nije bilo do traktora vec do vozaca.
 
@Bi zeleni, imam gornju poteznicu, nego je bila skinuta, nisam je stavio zato sto, nije bio neki veliki transport nego samo odvlacenje kukuruza sa jednog placa na drugi.
@grabik Nisam vukao odjednom obe pune, vukao sam po jednu, nego to kada sam se vracao sa praznim prikolicama, zakacio sam obe, ne planiram sa njim vuci obe ove prikolice pune.
 
Tocnije izbaci reduktor , kad prikolice guraju ne iskoci ali u momentu kad se doda gas ili postoje rupe ili cimanje onda hoce da iskoci, u takvim sitacijama nogom preventivno guram rucicu reduktora.
 
Secam se ranije da smo isli na Cer po drva, nizbrdo 3. brzohodna i kocnica na prikolici.Za vucu nekog veceg tereta i na jakim nizbrdicama obavezno prikljucene kocnice na prikolici.
 
Manjevicu slobodno ti kači obadve za njega.Nije to tako slab traktor,naravno ako ti radi vazdušna instalacija na traktoru i prvoj prikolici.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Manjevicu slobodno ti kači obadve za njega.Nije to tako slab traktor,naravno ako ti radi vazdušna instalacija na traktoru i prvoj prikolici.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

Videcemo sta ce do leta od toga sa slike biti kod mene. Ova veca prikolica ide u oglase.
A uz malo srece na mestu 6011, ce mozda doci 7711.
 
Dali je neko na Zetora stavljao dodatni razvodnik hidraulike , kako bi imao još priključaka? I kako to kod vas izgleda. Treba da ugradim ali nemogu da nadjem razvodnik sa dve ručice.
 
Dali je neko na Zetora stavljao dodatni razvodnik hidraulike , kako bi imao još priključaka? I kako to kod vas izgleda. Treba da ugradim ali nemogu da nadjem razvodnik sa dve ručice.

Ja sam to ugradjivao na 6340, vrlo lako, nije problem i kupio sam originalan polovan razvodnik sa dvije rucice za 200 KM. Slikao bi ali mi je taktor na servisu pa kad dodje mogu poslikati.
 
Nazad
Vrh