Zetor

Zna li neko pouzdano koliko kw ima major 80? Prodavac tvrdi 77ks, u manualu koji se dobije uz traktor pise 53kw (72ks), na internetu sam negdje nasao podatak od 75 i 76ks. Pa jbm li ga ko ce tu uhvatiti kraj, i ima li negdje plocicu na motoru, jos me zanima funkcionise li mu pv i kad se tjera u rikvercu?
Major 80 je 76ks, surak uzeo proletos, inace dobar samo za povrsinske radove za sve ostalo nema tezinu. Kaze surak ove godine nikad teze oranje, reko nije tesko vec nema vise 577 da ore.
 
52 000 za kes kod sladje,skoro kupljen...A za imt se potpuno slazem.a po meni za te pare je imao dosta boljih izbora od tog Majora,plastikaner cist,nema tezine za ozb rad,po meni nista posebno a jaka cena.
Kod Sladje su htjeli vecu cifru ubjedljivo, a i meni se ne svidja ta tezina.Inace planira ga najvise za plug, jer ne moze vise fergom da ore hrastovacu, pa ce doci na proljece po moj 757 da proba ide li to, i onda bi pazario takav plug.
 
Pa neka dokupi jos tegova, naprijed moze 200 kg jos osim onih u standardu, i ne znam koliko su teski zadnji. Sve u svemu moze ga utoviti jos sigurno 500kg, i to bi onda bilo dovoljno.

- - - - - - - - - -

Sova koliko su hteli....
Kazem ja daleko je to od nekog ozbiljnog traktora.
Ne znam tacno, ali mislim 54000_54500, tako nesto. Zinulo **greška k'o lijevak.
 
Gledao sam takav na sajmu prošle godine. Jest da je nov ali plastika pa plastika kud god pogledaš, uopšte ne ostavlja utisak kvaliteta a cijena paprena a za dijelove i servir nije nimalo lako, isto dodje kao i za bilo koji zapadni traktor.. Za 28.000 Eura može da se nadje mnogo bolji traktor, vani je mogao da uzme vrlo mlad traktor sa malo sati i da dobije povrat PDV-a od npr. Njemačke gdje iznosi 19%. Na 28.000E to dodje nešto preko 50000E, taman da pokrije prevoz, dažbine u BiH/RS i servis. Moderni Zetori nisu ni blizu starim mašinama, kad sjedeš u kabinu kao da si ušao u bilo kojeg kineza, jeftina plastika, sve tanko i nježno.
 
39000 sa pdv-om zetor proxima 100
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Gledao sam takav na sajmu prošle godine. Jest da je nov ali plastika pa plastika kud god pogledaš, uopšte ne ostavlja utisak kvaliteta a cijena paprena a za dijelove i servir nije nimalo lako, isto dodje kao i za bilo koji zapadni traktor.. Za 28.000 Eura može da se nadje mnogo bolji traktor, vani je mogao da uzme vrlo mlad traktor sa malo sati i da dobije povrat PDV-a od npr. Njemačke gdje iznosi 19%. Na 28.000E to dodje nešto preko 50000E, taman da pokrije prevoz, dažbine u BiH/RS i servis. Moderni Zetori nisu ni blizu starim mašinama, kad sjedeš u kabinu kao da si ušao u bilo kojeg kineza, jeftina plastika, sve tanko i nježno.
Pa zar su rez.dijelovi iste cijene kao i zapadnjacima, ipak je to nizi rang brenda?
 
Pričalo se o tome i ovdje na forumu, ne sjećam se ko je pisao ali se radilo o novijoj seriji, 9540 ili 10540, nije mogao nikako ovdje da nadje dio pa je morao da naručuje iz inostranstva i da čeka. Za ove još novije može biti samo gora situacija.
 
Ja nisam u Bosni mogo nac vodenu pumpu za mog pa sam je prepakovo a cijena je u CH oko 150€ a kod nas duplo sigurno kad bi se narucila. Kolega koji je pratio isto ovaj forum je radio multipower pa je trazio dijelove dugo i na kraju utvrdio a su isti kao na 16245. Kocione cilindre nisam mogo nac u Bosni pa sam pravio gumice al eno opet pustaju. Morat cu premodifikovat od serije 8011
 
Da, ti si pisao o tome. Danas sam se sjetio te priče o dijelovima ali nikako nisam mogao da se sjetim ko je. Neobično da za stare Zetore može sve da se nadje a za ove malo novije kao da je u pitanju Fendt, nigdje ništa nema.
 
Mislim da to nije problem sada toliko. Agrovojvodina Mehanizacija prodaje Zetor i YTO kod nas. Trebalo bi da imaju i delove za traktore koje prodaju. Gledao sam ja to, jeste najjeftiniji od zapadnih masina, ali je i prilicno skroman sto se tice zavrsne obrade.
 
Ja sam gledao jedne godine na sajmu nove Zetore. Razmisljali smo da uzmemo, otac bio za, ja protiv... Bas kao sto kazete, plastikaner obican.
A pisao sam vec kod nas jedan sto je kupio novog od 135ks, imao je malo problema sa njim, menjao je cak i semeringe u prenjim tockovima na 1100sati. Tako da obrwtite paznju kada kupujete nog traktor.
A cene Zetora su kao Case, Deutz traktora. Da se doda jis malo para, moze kupiti Kubotu iste snage, koja je itekako bolji traktor...
 
Nikad ne bi razmisljao kad bih trebao da biram izmedju zetora i kubote... uvek bi pre uzeo zetora. Mozda gresim jer nisam upoznat sa kubotom ali ne svidja mi se ime nikako.
 
Skuplji je Case, osim Case made in Turkey. Umesto Deuta mozda je Same jeftiniji a treba da je identican traktor. Ima kod mene u komsiluku Zetor 120ks Proxima Power mislim da je oznaka. Nov je, a imali su sa klimom mislim neki problem. Sada se ne secam tacno sta mi je vlasnik rekao. Ima bocne reduktore kao Zetor/Ursus iz 90ih i ranije, sto je po meni lose resenje za 120ks traktor. Mala podizna moc takodje. Uglavnom jeftiniji je bio od Claas Axosa 340 102ks sto, a kako oni rade samo svoju zemlju i sami voze, trajace njima i taj Zetor ohoho.

Kubota je opasno dobar traktor. Japanac. Sve sto sam video iz Japana je odlicno konstruisano. 2010. Kum se dvoumio izmedju NH i Kubote. Cene su bile u 1000e u slicnoj opremi i slicnoj snazi. Prevagnulo je NH samo sto je poznatiji. Kubotu jednu sam video u BG dok sam ziveo sa kasikom i pricao sa vozacem. Imala je 4000 sati i nikakav problem nisu imali, ali taj traktor radi zemljane radove i sa kasikom, nije u ratarstvu bio uposljen.
 
Po meni ti novi trktori ne bi smeli nikakav problem imati do 4000-5000 radnib sati. Pa nije to Rus ili Imt. Pa YTO 904 se pokazao bolje nego neki brendirani. Mislim na izdrzljivost, ne na udobnost naravno. Ima kod nas jedan 904, tera ga covek vec pet godina nije imao ulaganja u nejga.
 
Po meni ti novi trktori ne bi smeli nikakav problem imati do 4000-5000 radnib sati. Pa nije to Rus ili Imt. Pa YTO 904 se pokazao bolje nego neki brendirani. Mislim na izdrzljivost, ne na udobnost naravno. Ima kod nas jedan 904, tera ga covek vec pet godina nije imao ulaganja u nejga.
čak se i džon dir kvari,nemoguće je da se nije kinez kvario :ppozdrav:
 
Ima u selu jedan od ovih novih zetora, mislim 85 ili 90ks , kaze covjek da je za 6000rs ,promjenio akumulator i da mu je otisao onaj zracni cilindar sto drzi haubu kad se podigne, a znam takodje dosta ovdje hvaljenih "zapadnjaka" koji su imali vrlo ozbiljne kvarove motora i diferncijala a sa puno manje sati.
 
Nazad
Vrh