Zetor

Imam Zetora 5211 iz `87. godine. Pre nekoliko stranica je bila diskusija oko snage tog traktora. Sa traktorom je stigla i njegova dokumentacija u kojoj fabrika navodi da ima 33 kw(45 ks).

E sada traktor polako sazreva za generalni remont pa me interesuje da li je moguce i sta treba da se prepravi kako bi on dobio tih 50 ks koliko su navodno imali ti kasniji modeli? Molim nekoga ko pouzdano zna da li je to izvodljivo i kako da mi odgovori.
 
Oznake motora se razlikuju, kod 5211 motor je Z5201 a kod 5011 je Z5001 no zapremine su identične i iznose 2696cm3, čak je prečnik i hod klipova isti kod oba i iznosi 102x110mm. Dakle nema razlike u mehanici motora, razlika mora biti ili u PVP ili je do glave motora.
 
Oko pumpe sigurno ima razlike jer 5011 ima dugme za lakse palenje motora dok 5211 nema,isto je i sa drugim serijama x7xx,x9xx,x0xx su sa dugmetom a x2xx bez dugmeta.Glave bi trebalo da su iste svima.
 
Oko pumpe sigurno ima razlike jer 5011 ima dugme za lakse palenje motora dok 5211 nema,isto je i sa drugim serijama x7xx,x9xx,x0xx su sa dugmetom a x2xx bez dugmeta.Glave bi trebalo da su iste svima.

Trebalo bi da "dugme" samo otvara pumpu na max da lakse motor starta, nema uticaj na snagu motora.

Provjeri kolicinu ubrizganog goriva i uloske dizni, broj obrtaja.

Mislim da imas krive podatke 5011 nema 50ks , kao i 7011 kod nas se vodio kao 65ks , i vecinom na netu , negdje pise 70ks , mislim da je zbrka oko broja obrtaja.
 
Ne radi se o 5011 on nema 50 ks. Negde je u tabelama navedeno da 5211(od 88 godine) i 3320 imaju 50 ks. Moj 5211 vec nema dugme za start, pitanje je kakva je razlika izmedju njega i novijeg 5211 ili 3320.
@Grabnik imam i 7011 kupljen nov `83. godine u prolece ali je godina proizvodnje `82, u dokumentaciji koju smo dobili sa njim fabrika deklarise 63ks ne 65 ili 70. Za 5211 koji je takodje kupljen nov deklarisano je 33kw ili 45 ks

- - - - - - - - - -

Evo tabele u kojoj je npr navedeno da kasniji modeli 5211 imaju vecu snagu:

http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor5211.htm

Znaci nedoumica je u tome u cemu se razlikuju motori kod njih i da li je prilikom generalnog remonta moguce povecati snagu starijih godista. Ne verujem da se radi o prostom razvrtanju pumpe. Mozda je pumpa drugacija kako kaze Zombie_666 nekoliko postova gore ili su glave razlicite, da li neko to zna? Mozda su klipovi drugaciji, vise karika ili drugaciji oblik kompresione komore?
 
ima li kod zetora stelovanje poluga hidraulika unutar poklopca .

7011 znam da ima , od zada , stelujes visinu dizanja poluga.

- - - - - - - - - -

Ne radi se o 5011 on nema 50 ks. Negde je u tabelama navedeno da 5211(od 88 godine) i 3320 imaju 50 ks. Moj 5211 vec nema dugme za start, pitanje je kakva je razlika izmedju njega i novijeg 5211 ili 3320.
@Grabnik imam i 7011 kupljen nov `83. godine u prolece ali je godina proizvodnje `82, u dokumentaciji koju smo dobili sa njim fabrika deklarise 63ks ne 65 ili 70. Za 5211 koji je takodje kupljen nov deklarisano je 33kw ili 45 ks

- - - - - - - - - -

Evo tabele u kojoj je npr navedeno da kasniji modeli 5211 imaju vecu snagu:

http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor5211.htm

Znaci nedoumica je u tome u cemu se razlikuju motori kod njih i da li je prilikom generalnog remonta moguce povecati snagu starijih godista. Ne verujem da se radi o prostom razvrtanju pumpe. Mozda je pumpa drugacija kako kaze Zombie_666 nekoliko postova gore ili su glave razlicite, da li neko to zna? Mozda su klipovi drugaciji, vise karika ili drugaciji oblik kompresione komore?


Vidis meni u papirima pise 65ks , a i na linku koji si dao je isto 65ks.

Pretpostavljam kod tvog je motor identican , PVP se razlikuju , tlak i kolicina ili samo jedno.

Kod generalne motora nove klipnjace su ti lakse od starih , takodje imas original dijelova i dijelova od drugih proizvodjaca , imas klipove sa 3 karike original su ti sa 4 karike. Kod njih nije problem sa radiliciama ali znaju da deformisu blok, najbolje sve odnesi na strojnu obradu i blok i radilicu i klipnjace da ti provjere, normalno i glave na obradu ako su dobre. Ja sam kupio klipnjacu koja je bila kriva(zapakovana) , pa sam onda narucivao od dobavljaca koji ima djelove iz Brna i nije bilo problema osim sto su lakse. Takodje je bilo i losih lezajeva, ako mozes kupi Zetor original i manje ce te boleti glava.
 
Cek, cek @Grabik uspeo si kupiti original delove iz Brna??? Govori kako covece, daj neki kontakt. Ovde ima gomila prodavaca delova ali nikome ne verujem da su original zato bih najradije ako je ikako moguce direktno iz brna
 
Cek, cek @Grabik uspeo si kupiti original delove iz Brna??? Govori kako covece, daj neki kontakt. Ovde ima gomila prodavaca delova ali nikome ne verujem da su original zato bih najradije ako je ikako moguce direktno iz brna

Nije direktno iz Brna(pretpostavljam da bi sad i mogao) , narucio tu lokalno , poslali mi sve u kutijama , natpisi , hologrami itd. pise napravljeno u Ceskoj, Brno. Sa tim nisam imao problema ali sam kupovao na vise mjesta, uzimao neke djelove koji nisu bili tako zapakovani, klipnjacu i letece lezajeve i ispostavilo se su srot, pa trazio druge. Takodje uzeo ventile , upakovani u kutije Zetor, covjek koji je radio strojnu obradu mi kaze da nisu Ceski, ali da im je kvaliteta dobra. Takodje mjenjao elemente u PVP. Od onda ima oko 700-800rs i sve ok. Poboljsanje je bilo drasticno , lakse pali, manje trosi , prima gas kao mutav , ovdje kazu reze, bolje vuce , manje se grije.
 
Kolege moze mala pomoc,rucka za podizanje poluga ne moze da stoji u odabranom polozaju nego stalno sklizne na dole kao da je labava?
256b9tx.jpg
[/IMG]
347xsua.jpg
[/IMG] na drugoj slici se vidi da su stavljani neki podmetaci ali tako je bilo i ranije dok je radilo dobro.
 
Nazad
Vrh