Zetor

Pratim ovu temu o zetoru jer mi se traktori stvarno svidjaju ,ali bih voleo da neko stvarno realno napise nj. potrosnju.
Upadnu IMT-ovci ili torpedasi u temu i ocrne ih da su potosaci k'o tenkovi onda zetordzije to pobiju sa cifrom od 10lit po hektaru sto je mala potrosnja racunato i po jutru.
Istina se krije negde izmedju , samo pitanje je gde....:sta:

Tako je... negde izmedju. Nisu ni neki potrosaci, a nisu ni najmanji. Sve zavisi od agregatiranja...
Znaci nista spektakularno. Ne moze da uzore sa 10 l ha (ili to nije oranje), a i ne trosi vise od bilo kog drugog traktora. Ako nije tako, onda nesto nije u redu (napr. veliki traktor ore malim plugom itd.).
Udobni, pouzdani traktori.
 
Pratim ovu temu o zetoru jer mi se traktori stvarno svidjaju ,ali bih voleo da neko stvarno realno napise nj. potrosnju.
Upadnu IMT-ovci ili torpedasi u temu i ocrne ih da su potosaci k'o tenkovi onda zetordzije to pobiju sa cifrom od 10lit po hektaru sto je mala potrosnja racunato i po jutru.
Istina se krije negde izmedju , samo pitanje je gde....:sta:

Ja imam 5011+2*35ove godine 11l/kj oranje,dubina 25-27cm.Sto da te lazem,malo mi je veliki plug pa nemogu 30-35cm da orem al zasad je i ovako dobro.
 
Pa normalno da neće zetor iz Kozarske dubice tamo i ovde ( u Banatu ) u oranju da troši isto .I veoma je diskutabilno pričati o potrošnji Zetor- Torpedo-IMT generalno torpedo su manji potrošači e sad zavisi i od samog stanja motora ,agregata, tipa zemljišta ,vlage ,kvaliteta goriva ,naštelovanog pluga ,kod mene na primer isti traktor isti plug ista dubina čak je i traktorista isti pa samo par kilometara dalja njiva i eto ti veće potrošnje
 
ja i dalje tvrdim da vise trose od nekog standarda, ali bi prve prilike kupio jednog ovakvog
zetor-6340-prodajem-povoljno-slika-38969888.jpg
 
Trose Zetori. Ja ga imam, nisam zadovoljan potrosnjom. Oranje oko 22l, tanjiranje 7l, transport katastrofa. Mislim da moze da se poredi sa 560 po potrosnji. Moj je 6011.
Na prolece cu malo j spremati sa njim, pa cu napisati potrosnju, a radice I sa kembridzom od 3m, pa ce te biti obavestenj o potrosnji. Ako ga do tada ne prodam.
Ostalo nemam primedbi. Jako okretan, koci dobro. Lepo se vozi, pregledan. Hidraulika nije bas sjajna, ali dobro. Mislim da je mnogo bolji izbor od npr. 560, koji je u njegovoj klasi. Moj je 6011. Jeste da si precenjeni. Ali realno, za 5500-6000e, koliko se krece 6011, 7011. Ne moze se ni kupiti bolji traktor. 577 bucan I nema kocnice dobre. Torpedo I njegovo zecevi, a I kabina je nekako jako tesna, jedva udjes, jedva izadjes.
 
Ja naprimer sa Zetorom mogu lepo da idem I da nastelujem dubinu.
Ali kada sam probao da tanjiram, tanjiraca nece u zemlju, nego grebe po povrsini. A sa 539, ulazi dublje, ista tanjiraca je upitanju.
I nema mi hidraulika vise cupka, nemas manje. Verovatno, zbog toplinga, da li na gornju ili donju rupu na traktoru. Jel je imao neko slicnih problema?
 
Ja naprimer sa Zetorom mogu lepo da idem I da nastelujem dubinu.
Ali kada sam probao da tanjiram, tanjiraca nece u zemlju, nego grebe po povrsini. A sa 539, ulazi dublje, ista tanjiraca je upitanju.
I nema mi hidraulika vise cupka, nemas manje. Verovatno, zbog toplinga, da li na gornju ili donju rupu na traktoru. Jel je imao neko slicnih problema?


Uzmi bilo kog rusa ili vladimirca oni imaju potisni klip(hidrulike)
 
Ja naprimer sa Zetorom mogu lepo da idem I da nastelujem dubinu.
Ali kada sam probao da tanjiram, tanjiraca nece u zemlju, nego grebe po povrsini. A sa 539, ulazi dublje, ista tanjiraca je upitanju.
I nema mi hidraulika vise cupka, nemas manje. Verovatno, zbog toplinga, da li na gornju ili donju rupu na traktoru. Jel je imao neko slicnih problema?

Dobro jutro :) , zetorovu hidrauliku ne mozes porediti sa imt-ovom u korist imt-a. Da li si nekada radio nesto na regulatoru ili uopce na hidraulici.

Cupka je preblaga rijec ;) kad uletis sa tezim strojem vecom przinom na neravno zbog lufteva u polugicama i ostalim oce da otpadne prednji kraj koliko baca u zrak orudje i skace prednji kraj traktora ;) ( matematicari bi rekli poceo da osciluje), dok ne pomaknes malo rucicu za dubinu. Meni je bila otpustena mislim torziona poluga pa je imao topling jos veci luft , da vidis sta je cupkanje ;) , trebalo snimiti za youtube;)
 
znaci imt-ova hidraulika sa zetorovom se ne smije poredit?
ovo treba markirat pa na vrh teme da se zna sta se ne smije a sta ne!
 
znaci imt-ova hidraulika sa zetorovom se ne smije poredit?
ovo treba markirat pa na vrh teme da se zna sta se ne smije a sta ne!

Probaj sam hidrauliku na nekom imt , pogotovo manjem i nekom zetoru, ja jos nisam pricao sa nekim koji je radio sa imt i zetorom da je rekao nesto pozitivno za zetorovu hidrauliku.
 
Obicno na zetorima se moze stelovati "brzina" hidraulike. Te ne znam zasto ne mozete prilagoditi po agregatu/obrtajima motora tu "brzinu", da ne cupka.

Ovo se odnosi na post 5331.
 
radio sam i sa jednim i sa drugim. znam sta na kom valja i na zetoru ako ne valja (ko sto ne valja) onda ne valja. a na imt ako valja (ko sto valja) onda valja. shvatite ljudi da nemam nista protiv zetora i sam zelim jednog u basci. zetor je masina koja ne zna da stane malo vise pije al ne moze i jare i pare.
 
Imas 3 rezima rada hidraulike (i na tvom) zetoru. Pregledaj katalog (skoro pa bilo kog zetora), pa proveri te rezime.
pretezno ta rucica za prebacivanje fino, grubo i kombinovano zapekne i ljudi je otkinu i onda samo gas. svojim ocima sam vidio nekoliko komada na kojima je to prelomljeno.
 
Trebalo bi otvoriti temu. Gde bi se pisalo o prednostima I manama, traktora, 7011, IMT 577, Torpeda 7506. Posto se mnogo ljudi dvoumi kada kupuje. Ja licno hocu da prodam Zetora I kupim ili 577 ili 7506.
 
Nazad
Vrh