Zetor

Vidi se i razvodnik koji je označen plavom strelicom, a iz tog šupljeg vijka se vide dva lajtunga koji vode jedan na cilindar, a drugi na onaj priključak iz kojeg curi ulje.
E taj iz kojeg curi ulje vodi na pomočni cilindar ili ako su dva onda su međusobno spojeni.
Kontaš?
 
Na slikama gore se vidi glavni cilindar koji podiže poluge, nigdje nema pomoćnih vanjskih?
Evo slika kod Zetor 7211 fleksibilni-gumeno crevo ide do pomocnog cilindra.

img1176.jpg
 
Poslednja izmena:
Taj iz Grocke je doterivao i kod mene u selo kod nekih ljudi da mu prodaju e sad dali su to ti isti ili neki drugi nemam pojma .
 
Listao sam temu vec dva dana i jednostavno nemogu da je ispratim pa me interesuje dali u zetora 7011 moze da se ugradi brzi kardan kao kod 7711 i na koji nacin zamenom celog menjaca ili samo ubacivanjem tih sklopova(brzina kardana)?
 
Klasika 540 obrtaja a meni bi za berac trebalo bar jos nekih +200 obrtaja!Moj je 82god i nema brzi kardan i kada bi imao na koju se rucicu ukopocava jel posebna ili na istu na kojoj se i sada ukljucuje?
 
Ne, brzi kardan se uključuje na ručici koja stoji ispred samog sjedišta, na sredini mjenjača, okreće se lijevi-desno.Evo slike, sad sam je našao na netu

111.jpg
 
Druže neznam šta ćeš postići zetor sa brzim kardanom nemože raditi teže poslove berač balirka Tvoj zetor ima540 obrtaja na 1750 Obrta motora a taj sa brzi-spori ima1000'na2250 a 540 na oko1200 obrtaja motora kad je prebačen na brzo a to je mala turaža za teže mašine ako povećaš gas trgaš i mjenjač i radnu mašinu
 
Druže neznam šta ćeš postići zetor sa brzim kardanom nemože raditi teže poslove berač balirka Tvoj zetor ima540 obrtaja na 1750 Obrta motora a taj sa brzi-spori ima1000'na2250 a 540 na oko1200 obrtaja motora kad je prebačen na brzo a to je mala turaža za teže mašine ako povećaš gas trgaš i mjenjač i radnu mašinu

Zato ima mogucnost da se namesti berac na 720, traktor na 1000, pa bere kukuruz na 1500-1600 obr. motora, kao covek, a ne da turira traktor na 1800+ obr. motora.
 
Tako ja berem, sa drugim traktorom a zetora isto tražim sa brzim kardanom i koristiću ga za setvu. Ima kod nas komšija u selu i kaže da tako potroši jako malo goriva.
 
Ljudi gde da nadjem tegove od radilice za Zetor 6711 radimo komsiji generalku na njegovog zetora i traktor je strava i uzas unisten kad su i tegovi bili raspusteni sve se razjeli i sada nemogu lepo da nalegnu na radilicu!Zvao sam sve ove sto drze delove i niko nema!
 
Au kolega ovo bre ko bombonica nesto razmisljam pa mogao bi ja kupiti ovu radilicu pa nek stoji u rezervi leba ne jede,a ovaj lik sto mu radim traktor neka se snalazi:osmeh:
 
Nazad
Vrh