Zetor

Mora nekoliko dana da stoji podignut ako su i sve gumice ok pored tog sto ste radili.
 
Stavljene su i nove biksne i nove gumice nazad na osovini. Tu je balilo pomalo, zanemarljiva količina ali prlja traktor. Kad sam već skidao ploču i to je odradjeno, 10 minuta posla i nikakve pare. dijelovi jos malo pa džaba.

Inače, upozorenje za sve koji planirao skidati poklopac hidraulike na Zetorima. To čudo je teško, MNOGO TEŠKO. Za sigurnu montažu/demontažu računajte na tri sposobna radnika ili kakvu dizalicu. Mislim da ima solidnih 150kg u njemu. S obzirom da se unutra nalaze ne tako jeftine komponente (posebno razvodnik) em što bi u slučaju da poklopac ispadne moglo papreno da košta em što mi moglo invalida napraviti od onoga kome bi palo na noge. Ja sam se zaprepastio do koje je mjere poklopac težak. Nisam sad ni očekivao da je lagan ali ono je bože sačuvaj-
 
@Spasoje

Jesi sredio mjenjač, šta je bilo u pitanju? Kod mene je komšija proljetos zamalo napravio havariju na 7745 iz '93. godine, tek ga kupio a nije znao da radi sa tim mjenjačem što ima reverzer (10+10 mjenjač, neki PLUS model) i tamo-vamo, slomi mu viljušku i ona upadne medju zupčanike i zablokira. Nisam mogao da se načudim kako se nijedan zub nije slomio a viljuška je bila pošteno "zagrizena".
 
To je bratov.Danas donio delove iz Županje Ležajeve zupčanike sinhrone. A osovine nije kupovao nego klasika :eek:brada i bronzana piksna.Napravite piksne danas .Kaže strugar da skoro nije imao bolju bronzu. Predratna.Našao brat kod nekog komšije.
 
zombi. to se meni isto desilo al srecom kuci pukla viljuska i upala u zupcanike cim pustim kvacilo gasi traktor,i na leru,moro sam dici jedan tocak mrdnuti da odglavim i tek onda izvadim srecom nije negde na nizbrdici pod teretom,a viljuska je mekana pa se ne ostete zupcanici.bar u mom slucaju.
 
imaš dve gumice i kariku a može biti i ventil ali ventil može i da se našteluje zamena nije komplikovana skine se kompletan da kažem pod sa sve sedištem i tada dođeš do poklopca hidraulika odviješ sve šrafove ( i pazi gde je koi bio jer nisu svi iste dužine ) i pre nego skineš poklopac otpustiš dva šraša noja drže cilindar hidraulika ona su ti od gore ( jer ti je lakše odviti ih pre nego što skineš poklopac hidraulika )kad skineš poklopac koi je težak kao tuč videćeš ima samo još jedan šraf da se skine i ceo cilindar je dole možda ovako deluje komplikovano ali u principu nije
kao što sam i rekao težak do bola ali svi oni koi nemaju original češku kabinu kao ja skinu krov koi je u principu samo lim koi se drži na par šrafova i stave ili gredu ili bilo šta drugo okače flašencug i ide bez problema :sta:
 
dal je neko ovo koristio ko ima zetorovu kuku?
FD0PUjmU.jpg
[/URL][/IMG]nisam kod nas ovo vido,al cu napraviti.
 
Jel mijenjao neko semeringe (velike 180x150x15) u prednjim bočnim reduktorima kod Zetora? Desni mi malo pušta ulje, ništa značajno (trebalo bi mu pola ljeta da svo ulje izadje) ali prlja felgu strašno. Znam gdje se semering nalazi ali mi rasklapanje nije jasno, nisam siguran sa koje strane treba krenuti, jel spolja ili iznutra (ako je iznutra prvo bi trebalo potpuno skinuti reduktor sa traktora)? Ako je neko radio svaki savjet bi bio koristan, da ne rasklapam nešto ako nema potrebe. Imam i sliku ali nije najjasnije pokazano s koje strane se kreće sa rastavljanjem a uputstvo je na češkom.

21jx0ep.jpg
 
Čupavo je to kolega .Savetujem ti pomoć majstora.Radil odušak da nije začepljen.Nije važno odakle krećeš ako mijenjaš semeringe.Naj teže je izvaditi poziciju 28 i taj konusno valj. ležaj.Moraš izmišljati da nešton zavariš pa prviti radafciger itd...Kod mene desni malo pušta i nemam volje da krenem ali morat ću...
 
Radi, njega sam prvog pregledao. Samo desni malo bali. Ne bih ja to ni mijenjao zbog samog gubitka ulja ali uprlja se felga čim naidje na prašinu, ima vremena do ljeta da sredim te sitnice. Valjda je neko rasklapao taj reduktor, bitno mi je samo da znam sa koje strane da krenem, rasklapao sam i sklapao već razne traktorske reduktore sa jednim prijateljem koji ima firmu za izradu zupčanika ali zetorov nisam nikad.
 
Nazad
Vrh