Zetor

Netko je trebao iz Srbije doci, ali eto odmah sutradan su ljudi iz Tuzle dosli i uzeli ga.. Bit ce traktora, objavit cu ovdje svaku novinu..
 
Stvarno je mnogo lep traktor. Gledam sada slike i razmisljam kako ne bih izlazio iz njega par dana da je moj.
Zetormatic, za koliko novca prodajes recimo 7011? I kakva je procedura ako neko uvozi taj traktor iz Bosne koje ti dovozis?
 
U mome kraju Zetoru više nisu najomiljenija marka traktora. Sada ljudi masovno prelaze na deutz traktore većinom dupleke od 80-90 ks. Neznam u čemu je kvaka , valjda u uštedi goriva.
 
Ovaj sam prodao prosli mjesec i dao sam ga za za manje od 5000 €, cak je dva puta meni dolazio, oba puta mjenjao za duplaka :D Po te pare sam ga dobio i prodao, tako to inace i radim kad je trampa u pitanju.. tako da se takvi traktori onda ne zadrzavaju mnogo kod mene..

slika-1213-53da6213c2a26-velika.jpg
 
Tapacurnug od te kabine je jednostavan, obicna spuzva i malo koze preko, tako da ne trazis novo nek ti netko to odradi ko radi presvlake i tapacirnuge za autoo.

Evo kako sam ja na svojim uradio..

1009580_161662024015900_261334777_o.jpg

1008411_160078567507579_822326253_o.jpg
977789_160078600840909_10720261_o.jpg
 
Pozdrav pre zvega za sve Zetordzije,Potreban mi je savet,imam u ponudi da kupim Zetor 5011 1981 godiste sa kabinom ima grejanje i ima 172 radna sta,sediste je jos u najlonu,ljudi su godinama u inostranstu i resili da ga prodaju cena je 6000e.Traktor nema ogrebotinu potpuno nov!Meni je potreban za obradu 10h zemlje jer se bavim ovcarstvom,pored njega vec mi je u posedu 539,malo bih da ga rasteretim!Zetora bih pre svega koristio za oranje i transport sena brdovit mi je kraj,539 je lak pa malo imam problema pri izvacenju sena slajfuje,put je tucanik!
 
Ako je tako kako si napisao, uzimaj bez razmisljanja. Dobar traktor, nije velik potrosac. Odrzavanje jeftino, u odnos na 539 jednom rijecju je traktorcina. Po meni dobra pazar. :bravo:
 
malo nije u temi al moram da pitam...dali se kod nas prodaju novi manji zetori tipa do 50-60ks?posto nemogu nigde da nadjem ,u agrovojvodini samo veliki zetori su u ponudi... :)
 
Pozdrav pre zvega za sve Zetordzije,Potreban mi je savet,imam u ponudi da kupim Zetor 5011 1981 godiste sa kabinom ima grejanje i ima 172 radna sta,sediste je jos u najlonu,ljudi su godinama u inostranstu i resili da ga prodaju cena je 6000e.Traktor nema ogrebotinu potpuno nov!Meni je potreban za obradu 10h zemlje jer se bavim ovcarstvom,pored njega vec mi je u posedu 539,malo bih da ga rasteretim!Zetora bih pre svega koristio za oranje i transport sena brdovit mi je kraj,539 je lak pa malo imam problema pri izvacenju sena slajfuje,put je tucanik!
kakvu ima kabinu? ipak je to preko 30 godina stajalo ni to baš nevalja, konzerviran sigurno nije bio
 
Kad covek bolje pogleda, nov recimo imt 549 je oko 12-13.000e a ovaj traktor je u toj snazi + kvalitetniji, konforniji, tezi itd.. znaci definitivno vredi kupovina.
e sada, kako rece Miroslav, 30 godina je samo stajao. Treba to sve pregledati, a 6000e nije malo za traktor 30 godina bez prednje vuce.
Ja ga licno ne bih kupio jer smatram da je bolje imati jaci traktor za 10ha zemlje.
 
A sta moze da mu bude od stajanja,ako je bio ljudski garaziran?I da su mu karike zapekle pa to je sitnica pogotovo za Zetor-a em jeftine em ih je lako zameniti bez skidanja motora!Ako ti spuste jos kojih 100-nak evra kupi ga bez brige!
 
Kao sto rekoh, to je definitivno dobra kupovina i dao sam i poredjenje kako nesto novo, a opet losije kosta duplo vise.
Opet, ako su karike pa i to kosta, zatim ako treba nov akumulator, i on je 100e, treba semeringe proveriti, instalaciju da nisu misevi pojeli itd, zameniti ulje menjaca, uraditi servis..

Jes da nije traktor, ali moj otac je kupio Rusku Ladu sa predjenih 12.500km tj koristila se samo kao pogrebno vozilo za jednu vecu firmu (prevoz za pokojne kolege te firme) i kada je doslo do privatizacije, kupio ju je za svega 300e. Zamisli kako izgleda nov auto od 12,5k predjenih kilometara, koji je pritom garaziran i sa novim fabrickim gumama.
I desilo se to da se posle nekih 50.000ak hiljada voznje skroz raspao malte ne... svi amortizeri otisli, gumice, semerinzi, dihtunzi, trap... ma sve je malte ne neupotrebljivo.
Resavac, ako imas laku zemlju za rad gde ce ovaj traktor da radi bez da previse zapinje, onda ga kupi slobodno.
 
Bolji je on za klasu od 549. JA ih nebi poredio.Samo ti zapni snjim do mile volje. Njegov zadnji kraj sa reduktorima je slican kao i kod mnogo jacih zetora pa kad mogu oni da zapinju moze i on.
Jos ako ima dve brzine kardana ,servo volan ,amortizere,siroku kabinu,onda mu je to cena i da ima 7000h. Ako je za domace trziste onda nema nista od ovoga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh