Zetor

Dobro, opresti mi, sve sam stariji, pa vec zaboravljam gde/kad/koliko puta :osmeh:.
A' i oprosti kolegi, nov je na forumu, sve ce lepo redom procitati, pa ubuduce ce pitati sam ono sto jos nije pitao niko...
 
Pozdrav.
Dali netko zna kako se skida blokada tockova na zetoru 5011. Blokada mi je preskakala, sad radim kočnice i skinuo sam sve osim drugog djela blokade. Dali mora odvrtati matice M-8 na tanjirastom zubcaniku ili ???
 
Drugi deo ti je na kućištu diferencijala tako da to posebno neće da može . Ako je preskakala probaj podesiti papučicu , ali se bojim da tu nema pomoći moraš kućište novo kao i kandžu . Nek me neko ispravi ako grešim .
 
Nisi pogrijesio. Kod mog kolege na zetoru preskace cim jedan tocak napravi bolji grip ona pocne zvektat i trest komplet vozaca. :osmeh: tu spasa nema. samo zamjena.
 
Sve se vadi napolje i mislim da se razdvaja tanjirasti od kucista diferencijala.Pre neku godinu su kod drugara majstori radili kocnice i tom prilikom je radjena i blokada pa sam video e sad nesecam se da li je mozda jos zbog neceg drugog menjano celo kuciste dif.ili zbog blokade.
 
Danas sam uzimao djelove. Ide komplet kućište difrencijala koje ja nisam kupio jer je 450 KM.
 
Probaj promenuti samo pokretnu kandžu . Ako to ne uspe stavi hidro cilindar od Zmaja upravljanje varijatorom . Vežeš ga za polugu blokade s tim da e napravi kad je blokada uključena papuča je gore , pritiskom na papučicu isključuješ blokadu tj. guraš ulje iz hid. cilindra . Hidrocilindar vežeš na priljučak "kipera" , kad ne koristiš blokadu isključiš crevo sa brzo vezujućom spojnicom . Ručicu kipea vežeš sa oprugom za ručicu hidraulika pa kad dižeš plug isključuješ i blokadu .
 
Nasao sam uske zadnje tockove za Zeora 7245, problem mi je samo sto su gume 11,2x36 a u uputstvu pise da trebaju biti 12,4x36. Da li je to velika razlika zbog prednje vuce, ali mislim da za setvu i prskanje nemam potrebe da ukljucim prednju? Prednje gume su mi 11,2x24.
 
Nasao sam uske zadnje tockove za Zeora 7245, problem mi je samo sto su gume 11,2x36 a u uputstvu pise da trebaju biti 12,4x36. Da li je to velika razlika zbog prednje vuce, ali mislim da za setvu i prskanje nemam potrebe da ukljucim prednju? Prednje gume su mi 11,2x24.

Zavisi od visine gume, ali mislim da nije velika razlika izmedju 11,2 i 12,4 sto se tice visine i nece praviti problema. Ima neka "sema" u vezi dimenzija gume i kompatibiliteta za prednju i zadnju vucu, par % je "tolerancija", tako da mislim da nece praviti problema :ppozdrav:
 
Deni 11,2 je samo uža guma, po meni ja bih ipak tražio 12,4 gumu koja je za 1,2 cola šira ali je i jača pošto zetor ima težine a još kad se nakači na hidrulik mislim da će 11,2 brzo doraditi, nije ona za ta opterećenja.
 
Hvala na savetima,ja mislim da je 11,2 malo niza od 12,4.
Ove su te gume,Michelin,kaze prodavac da imaju dobre sare i da su bile na 4911, tako je on kupio traktor,pa je sad uzeo felne 28-ice
http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1764025_ZETOR_5011_1989_god
Malo mi je i daleko da idem do Uzica da vidim a i zbog prevoza jer nemam kuku na nijednom autu,jedino brzom postom...Al videcu jos mozda ce se naci neke druge,nije hitno,kukuruz i suncokret moze da se seje,sparta,prska i sa 16,9x28,a soju ce 5011 sejati i prskati.
 
Guma 12.4-36" ima prečnik od 57.1 inča tj. 145,034cm a guma 11.2-36" ima prečnik od 55.4 inča tj, 140.716cm. Razlika je dakle 5cm po prečniku tj. guma 12.4-36" ima visinu veću za 2.5cm (gledano po radijusu).

Gume 11.2 i 12.4 se razlikuju i po visini i po širini i to treba imati na umu.
 
Da tako je, to 60 je odnos širine i visine što znači da je tih 60 ustvari 60% od širine gazećeg sloja gume :ppozdrav:tako na primer guma 145/60 i guma 205/60 nemaju istu visinu iako obe nose oznaku /60
 
Zubi jesu oštećeni, razmišljao sam da navarim tako. Al mislim da bi to bilo slabo rijesenje. Zubi su toliko tvrdi da se ne primjeti kad udaram kidnerom. Za kratko vrijeme bi ih skinulo ako bi navario.
 
Nazad
Vrh