Zetor

Opste je poznati da si ti kolega "antiprotivan" sto se zetora tice. Nije to problem. Evo, ni ja ne umacem prst u tudje poslove. Znam da ni kod nas ne bi vukao taj traktor taj spremac tom brzinom, ali kao da ne znamo kakva je ta "bacvanska zemlja" tamo... Pa valjda ljudi sa "par" godina iskustva znaju sta i kako... Sad bih i ja mogao reci da bi se taj (i drugi) traktor(i) usrao/usrali u nasem ataru... Ali no... pa valjda nismo klinci, pa a ne znamo sta je ta zemlja tamo...

Prvi deo texta se odnosi na kolegu "grabik" - da ne dodje do nesporazuma, samo je "doslo" par postova u medjuvremenu...
 
Arpade, nas dvojica smo imali priliku i da se upoznamo pre nekoliko god, no to nema nikakve veze sa ovom temom.
Pod pretpostavkom da ovaj forum sluzi da nesto naucimo i, ukoliko je to moguce, pomognemo jedni drugima, za koji bi neko pisao nesto sto nije istina ili je nemoguce nekome?

Bas zato moracemo pozvati @bojcetica kada budemo kacili germinator za armu da ceo dogadjaj dokumentuje i objavi kako se hejteri nebi bunili ukoliko arma uspe da povuce pomenuti prikljucak.
Takodje moram to dokumentovati i za moj 892
 
Зетор 7011 ће вући спремач од 2.9м ко од шале , кад бих имао тај трактор мањи не би ни узимао.
 
Bas mi je drago da smo imali priliku! Jos bi mi bilo draze da takvi ljudi kao sto si ti bili aktivniji na ovom forumu... ali no... i to je dobro, sto ovo citaju i dobri ljudi... i to je vazno.
Nemam ja nista protiv nikoga. Znamo svi da kolegi nije svideo zetor od ~160 ks, pa je kupio 1221. To je njegova odluka. Ali da pricamo o necemu o cemu nemamo pojma... ne vredi. Ponekad i ja gledam onako s "tak'im" ocima, sta i kako ljudi rade... Pa nismo isti, i nemamo istu zemlju... za 50 m ja imam 7 tipa zemljista, a kamo li za par (stotina) km...
 
Kupili smo od tebe turbinu za sejacivu, bili kod tebe kuci, no opet to nema veze sa temom.
Meni je zao sto moj 7011 trenutno nije u voznom stanju da pozovem ljude da se uvere.
Bas tako je neverovatno da je covek koga je bojcetic pominjao vukao 3x35 plug sa armom od 83ks na 27-28 cm dubine. Ali ako je lagao(ja nisam prisustvovao tom dogadjaju) zar bi bio toliko lud da kupi takav plug pre dva dana.
 
Bas mi je drago da smo imali priliku! Jos bi mi bilo draze da takvi ljudi kao sto si ti bili aktivniji na ovom forumu... ali no... i to je dobro, sto ovo citaju i dobri ljudi... i to je vazno.
Nemam ja nista protiv nikoga. Znamo svi da kolegi nije svideo zetor od ~160 ks, pa je kupio 1221. To je njegova odluka. Ali da pricamo o necemu o cemu nemamo pojma... ne vredi. Ponekad i ja gledam onako s "tak'im" ocima, sta i kako ljudi rade... Pa nismo isti, i nemamo istu zemlju... za 50 m ja imam 7 tipa zemljista, a kamo li za par (stotina) km...

Alo kolega , ja imam zetora 7011 jakoooooo dugooooooo godina i znam malo vise o tom traktoru, prvi put sam ga vozio 1982 godine jos sam isao osmogodisnju skolu.


Taj traktor ima motor Z 7001 koji razvija 47,5kW na 2200 O/min. I ima zapreminu od 3595 cm kvadratnih , odnosno 3,565 litara zapremine , kompresija 17:1

Radi se o traktoru od 65ks snaga na max obrtaju. Kod IMT se moze porediti sa 560 , a sa MTZ 82 se ne moze porediti u snazi.

I sa njim vuci 29 S opruga na 5-6 cm dubine u 4 brzini:haha: . Ima sigurno zutu rucicu.

Ima sigurno na forumu neko koji ima zetor 7045, koji ima identicni motor kao i 7011. Pa neka prokomentarise sta moze da radi u 4 brzini.
 
Pa dobro... kod mene u jatov... 2 taman... ali kod njih... Pa dobro, kolega, ti si putovao svugde u belom sveto, pa valjda si bio i "u tem Somboru" (tebi je to blize nego meni)... pa valjda znas kakva je tamo zemlja.
 
Vidis kod nas u dvoriste je dosao tek u prolece 83, tako da mi ne poznajemo taj traktor tako dobro kao ti. Ali znam da je mnogo jaci u praksi od 560, alida mnogoslabiji od 82ke
 
Alo kolega , ja imam zetora 7011 jakoooooo dugooooooo godina i znam malo vise o tom traktoru, prvi put sam ga vozio 1982 godine jos sam isao osmogodisnju skolu.


Taj traktor ima motor Z 7001 koji razvija 47,5kW na 2200 O/min. I ima zapreminu od 3595 cm kvadratnih , odnosno 3,565 litara zapremine , kompresija 17:1

Radi se o traktoru od 65ks snaga na max obrtaju. Kod IMT se moze porediti sa 560 , a sa MTZ 82 se ne moze porediti u snazi.

I sa njim vuci 29 S opruga na 5-6 cm dubine u 4 brzini:haha: . Ima sigurno zutu rucicu.

Ima sigurno na forumu neko koji ima zetor 7045, koji ima identicni motor kao i 7011. Pa neka prokomentarise sta moze da radi u 4 brzini.

Ja imam 7045, nosio sa sam njim sjetvospremač od 3m jednu sezonu pa sam ga morao suziti na 2.8m jer je bilo jako teško donijeti ga do kuće zbog uskog puta. Vukao ga je bez ikakvih problema, ne u 4. brzoj naravno, kod mene je teren brdovit, u toj brzini ni sam traktor ne može ići po oranju. Već 3 godine sa njim radim sa rotodrljačom od 2.5m i to mu je prava mjera, 4. spora ili 1. brza i posao završen u jednom prolazu.
 
@zombie , koliko ti pise kilovata u prometnoj? Koliko taj sjetvospremac ima S opruga jer izgleda neki mjere sirinu valjaka a neki sirinu zahvata S opruga. A mene zanima 4 brzina i vucenje 29S opruga 5-6 cm duboko.
 
Zombie na ravnom je lakse nego kod vas u brdu. Kada bi ovom nevernom tomi rekao da 7011 u nasem ataru nosi rd od 3m doduse 3. ili 4. sporohodnom to bi tek bio haos.

Poenta je bila savet Bokiboletu. Znaci Boki pozajmi ako nemas 2,9 setvospremac pa reci da li moze u tvom ataru.

A grabik ti si u pravu po pitanju cifara snage, mada ima tu jedan detaljcic, a to je 65ks po din standardu. Kako danas svi deklarisu snagu po iso standardu preracunaj i to, cisto poredjenja radi sa modernijim traktorima. Siguran sam da znas kako koji standard definise snagu.
 
Jeste sad sam progledao, traktor od 65ks vuce brzinom od 15km/h (4 brzina) , 29 S opruga ili 2,9m sirine , 5-6cm duboko.
 
Optimista necu zbog jedne S opruge pozajmljivati spremac :haha:
Samo sam napomenuo da mi se cini da ne bi mogao tako raditi duze vremena a da ne dodje do neke havarije na motoru. Inace u 4.brzini bi bilo idealno sto se tice pripreme jer u trecoj na nekim delovima ne bude idealno ravno vec se vide tragovi opruga.
 
I ja sam imao nesto kratko 7011,i naradio se ko drugara na njegovom i mogu da potvrdim da 7011 bez problema vuce spremac 2.90 sa jednim rotorom,bez daske 4 brzinom,bez ikikvog grejanja ,kad je u pitanju konskilder od 2,90sa daskom i duplim rotorima,ne moze neso puno...kod nas je peskovita zemlja,i kad smo orali pod zito,vukao je vogela na 3 glave,zahvat 3x35.
 
@Bokibole
Moj je proslo prolece sjebao menjac, doduse trecu brzinu. E sad traktor proizveden 1982, kupljen u 83. i vec 2018 crkao menjac(mada misli da su samo lezajevi). Motor mu je vec bio jako los i ocekivao sam da on zvekne medjutim menjac pokvatio raspored. Da li je to zbog 29 opruga ne znam.

@jbrtka
29 opruga, jedan rotor i daska spustena. E sad najvise posla daska ima u prvom prolazu za koji sam napisao da je isao trecom, u drugom prolazu cetvrtom daska ostaje na istom mestu, medjutim kako je vec poravnato ona i nema nekog posla.

I stvarno dosta mi vise prepirke neka radi ko kako hoce, mi samo trujemo temu o ponovama.
Ako taj zetor ne moze vuci 29 opruca kako ce se provesti 892.2 sa 55 opruga na fop germinatoru

- - - - - - - - - -

Ja vucem 2x35 cm i to mu je taman, dosta njih vuce 2x30cm.

U Doroslovu, selo pored su mnogi sa 6911,7011 i 7211 vuku 3x35. Oni npr sa 7011 vuku 3x35 ili neki 3x30 drugom, ja vucem 2x35 trecom i nikada nije falilo snage ma koliko tesko oranje bilo nije bilo potrebe nikada da se ide na 2x30. Mozda je nasa zemlja nesto laksa od tvoje
 
Devedesetih godina,dok jos nije bilo novih ruseva,kod nas su pretezno imali torpeda 75,drugar je imao tada 7011,kad su vukli repu od linije,obicno po 2 zmajevke,drugar je zetorom izvlacio i prolazio tamo gde je torpedo zaglavljivao,cak i 9006,ovo moze svako iz padine da potvrdi,znaju o kome je rec.
 
7506 je problem sto je lagan nazad... Zna - ko je sustretao s tim zetorima i torpedom - o cemu pricam...
 
Nazad
Vrh