Zetor

to je od rodjaka mi kompozicija
6jnk3r.jpg


- - - - - - - - - -

 
Kod nas ima jedna Forterra 120 i nešto je vlasnik i ne vozi a rađen joj je menjač ove godine na ispod 2000 r.č a cena remonta preskupa.
 
Koliko sam imao prilike cuti i vidjeti novi Zetori nisu ni priblizno vrijedni tog imena u odnosu na stare.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Ljudi ono dugme na bos pumpi za dekompresiju ne reaguje. Da li mora cela pumpa da se skida dole? Kakav je mehanizam unutra?
 
Koliko sam imao prilike cuti i vidjeti novi Zetori nisu ni priblizno vrijedni tog imena u odnosu na stare.

Sent from my A6 using Tapatalk

Nisi dobro cuo , ima jedan novi tip oko 90ks, stotinjak metara dalje od mene ,napravio preko 6000 moto sati i tek sad ima problem sa jednom brzinom teze ubacuje , motor jos nema dima na auspuhu , za stare je to bila naucna fantastika da sa tim satima i takvom radu nema nijedan kvar osim promjene akumulatora.
 
Samo treba mijenjati ulja i filtere na vrijeme, mazati mazalice, i gas. Jako dobri i zahvalni traktori, puni snage, jednostavni i jeftini za održavanje, a i udobni.
I ja sam imao problem sa ubacivanjem u brzinu, odzračilu smo kvačilo i bilo je malo bolje, onda smo kroz prozorčić sa strane podesili capice, i to je bilo to.
 
Jesam, i nije funkcionisalo. Jedva sam upalio traktor posle duzeg verglanja. Posle je normalno palio. I za cudo posle 4 ili 5 paljenja je proradilo dugme za dekompresiju.
 
Nazad
Vrh