Zetor

Kolege da li odgovara donja vuca od zetora 4911 na zetora 6211? Trazim donju vucu ili ti vucnik za kolegin 6211 pa jedino sto sam nasao u oglasu je taj od 4911.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Eh taj hidraulik mnogo nas muci ...........

3otIv.jpg
[/IMG]
3oSum.jpg
[/IMG]
 
Mene interesuje konkretno da li može nekih 800-900 kg da nosi? Ili mu se mora i pomoćni klip staviti?[/QUOTE

Slicno je i kod mene, ima pomoćni klip i 2,5m rd sa paker valjkom nosi super, bez tegova (mada ne bi bilo lose) i evo link gdje nosi rasipac 1000kg tereta + tezina rasipaca (oko 150 kg ne znam tacno). Zetor 6211.
https://ibb.co/b2unTb
 
Na zetora 6011 kvacilo mi odvaja skoro na samom vrhu,da li papucica treba da I'ma slobodnog Hoda I koliko,prosle godine su stavljene nove lamele,lepo vuce ne proklizava kako da ga nastelujem da bi hvatao odmah?
 
Mislim da je bilo o tome reči već ovde, negde pri početku čini mi se, u prvih 100 strana ove teme....nešto tipa da mora pre stezanja i zatvaranja, da bude ista količina ulja sa obe strane, da kažemo klipa ili creva...nisam siguran, ali mi je poznato da je bilo ovih problema. Valjda će se neko od zetorđžija javiti da pomogne i osveži :bravo:
 
Ako se dobro secam na klipu ima neko stelovanje, da jednako ide i levo i desno. Pisano je vec o tome.
 
Jel moze neko od clanova da ponovo postavi raspored brzine kretanja za 6011 I 7011 sa gumama 16.9 28.
Neko mi je vec pomogao ali ne mogu da nadjem na kojom strani je postavleno.

- - - - - - - - - -

Ako se dobro secam to je u trecoj 9.43 km/h ali ne znam na koliko obrtaja....
 
Za 7011 sa 16.9-28
Obrtaji se uvek daju na max. tj 2200. obrtaja.

I - 4.55

II - 6.77
III - 9.43
IV - 14.47
V - 24.18
R - 5.93 km/h

Za resto strana ti je 338
 
Ako su ti poluge skraćene do kraja, onda ti jedino prestaje da skineš ramena sa osovine hidrulike. Vratiš na koje polje visočije kako ti odgovara. Pošto je ona osovina sa zubcima. Račuaj da ćeš izgubiti na visini spuštanja.
 
Mogu ako nije zapeklo.... Brze ispadne da se odvrne jedan vijak i poluga se podigne za jedan zub na osovini, to dodje otprilike 6-7cm...
 
uvrnute poluge do kraja i dize plug 30cmm od zemlje,ako bude malo onda cu prebaciti malo na ramenima a moj majstor mi kaze da moze podesiti da dize vise al mora skidati pokolopac hidraulike
 
Jedino kod lake drljace treba skroz donja pozicija hidraulike, za sve ostalo prolazi ako se podigne za zub-dva. Kod spartaca se najvise oseti.... A Zetor inace dosta nisko nosi plug.
 
Nazad
Vrh