Zetor

Da i u Ursusa i Golfa 2 . Sto se tice dizni i elemenata to ne crkava tako lako ako je u kvalitetu bez aditiva . Pre desetak godina sam svake godine kuburio sa diznama . Jesam izasao raditi evo je profrfljala pa kuci ... To je potrajalo dok nisam nasao instrument za stelung dizni i kvalitetne pa sam montiram . Od tad vec 6-7 godina teram na jedne a radi puno vise nego ranije .
 
Poslednja izmena:
Sipam Ed u imt kao I u zetora od kako ga I'ma na nasim pumpama bez ikakvih dodataka I nikakve probleme nisam imao.
 
Poslednja izmena:
Obzirom kako mi traktor promenljivo pali zimi, a inace sipam samo gasno ulje, probacu i ja da sipam ED, pa da vidim ima li neke promene.
 
Da li mi neko moze reci gde su brojevi motora I sasije na 5711, moj sam uzeo pre skoro tri godine pa se ne secam.
A trebam ici pogledati jedan, pa da proverim papire.
 
Sasa, koristim maxima long life 20w50.

Manjevic, broj motora ti je sa desne strane traktora, odmah ispod haube. Vidi se kada se malo sagnes i progviris. Taj broj uporedi i sa plocicom iz kabine.
 
Marko koliko ti troši traktor gasnog ulja ,jel ti se čini da je velika potrošnja?
 
U sledecoj zameni stavi 15/40,videces razliku I proveri kabal od minus kleme sto je vezan za kabinu,dobro ocisti sasiju podmazi zategni momacki.
 
Radoslave, potrosnjom sam prezadovoljan. Kako u transportu, tako i u radu. Sad mi se hvatalo prosek izmedju 19 i 20 litara gasnog ulja za duboko oranje (bili dobri uslovi ali se i duboko oralo).

Sasa, to ulje sam i koristio pre ovog. Vergla slicno. Ne smeta mu gustina nego sto nece da sastavim i kad krece da sastavlja, krene da pali jdnu po jednu diznu a pre odmah sve zakucaju i odmah lep rad krene.
 
Jel to samo hladno paljenje,kako pale posle prvog paljenja? Meni se desavalo kad stoji duze vergla dugo,imenjo sam ac pumpu popustala pritisak to je haos bio nikako isterati vazduh da upali prvi put. Posle ok.
 
Samo prvi put. Posle nema problema. AC pumpa mi je nova. Takodje, kada drukalicom radim, odmah cujem kako prsti u ausuhu, tako da nije to.

Evo kako je palio na -10 prosle zime pre i posle zamena biksni alnasera.


 
Danas mi covjek ponudi 4320, prvi vlssnik, 2200 sati, ko nov je za oko 7500-8000€, al kao jos nije siguran u prodaju, neradi vise nista s njim, stoji mu, jedino akumulator nevalja.....al nesto bas nisam za zetora....
 
Nazad
Vrh