Zetor

Nema pojma vlasnik ( tako kaze). Traktor nije pomjeren ni paljen 5 godina,bio je potonuo u zemlju 30cm,nismo ga mogli upaliti dok nismo prikljucili struju direktno na anlaser,korodirali mu kontakti.Posle smo to malo ocistili pa je palio i normalno.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Gledao sam snimak koji si okacio. Ako je ono bilo prvo verglanje posle toliko vremena, onda je savrseno dobro upalio. I posle par sekundi, kao da je koriscen traktor svakodnevno.
 
Bilo je dva verglanja prije ali jedva,po par krugova i jako sporo bez ikakve sanse da upali.Tu sam skontao da ne valjaju kontakti jer su bili vreli pa sam stavio kleme direktno na anlaser.Prvo pravo verglanje je ono sa snimka.I mene je iznenadilo kako je upalio. Stavicu snimak i prethodnog verglanja da vidis.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
A gde si okačio snimak? Baš me kopka da vidim aždaju.

Послато са TA-1020 уз помоћ Тапатока
 
Dobar! malo ružnjikava prednjica ali taki je. Ali stvarno ako je stajao 5godina, super je upalio i lepo radi. Al mi nekako farba lepo očuvana ako je tu iza šupe stajao...

Послато са TA-1020 уз помоћ Тапатока
 
Vlasnik ga ofarbao i ostavio tako,bio je umotan u traktorsku prikolicu cebadi,najlona,folija,tepiha...jedva smo ga odmotali.Po tome se pride popele bundeve,ma cirkus dok smo ga izvadili ispod svega toga.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Hahahahaha, konzerviran na seoski način.

Послато са TA-1020 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je novija serija. E sad vidi kod mene se rucka desna iza sjedista dize u nebo (vuce prema gore) dole je neutral pa prenos preko tockova. Ja do sad nisam imao uopste nekih problema s tim. Mislim samo da nije ubacen kardan. Ako se kardan da rukom okrenut nije ubacen 100%
 
Da,moze da se okrece svo vrijeme.Ocigledno da ne moze da se ukljuci mehanicki,hidraulicna pumpa daje pritisak jer prednja vuca radi.Dal je sta slomljeno ili fali,ko ce ga sad znati.Probali smo i dok motor radi i dok ne radi ,opet nece.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Kod ovog je ukljucuje hidraulika. Ima rucicu iza sjedista,povuce se i sajla aktivira razvodnik koji pusti ulje u set lamela (imam servisno uputstvo,katalog rez.dijelova i uputstvo za koristenje za 8045). Prednja radi,isprobano kocenjem,vidi se to i na snimku.Kardan nece nikako,isprobani svi polozaji.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Eh novi problemi sa zetorom . Zadnjih par dana mi ostane desni kocioni cilindar izvucen. ( vanjski). Tako reci zablokia tocak. eh ja ispustim ulje na ozraku on se vrati. ka pritisnem desnu pedalu nekad ostane a nekad se vrati a kad pritisnem lijevu pomjeri se lijevi kocioni i malo desni. Skidao sam one poda papucama oba i rasklapao i vizuelno nemaju nekih ostecenja. da li se nekom nesto slicno desavalo
 
Eh novi problemi sa zetorom . Zadnjih par dana mi ostane desni kocioni cilindar izvucen. ( vanjski). Tako reci zablokia tocak. eh ja ispustim ulje na ozraku on se vrati. ka pritisnem desnu pedalu nekad ostane a nekad se vrati a kad pritisnem lijevu pomjeri se lijevi kocioni i malo desni. Skidao sam one poda papucama oba i rasklapao i vizuelno nemaju nekih ostecenja. da li se nekom nesto slicno desavalo
Skini spoljne kocione cilindre,rasklopi i ocisti finom smirglom,vrati i kada je sve na mestu-do zastitne gume stavi masti...i jos proveri oprugu koja vraca cilindar,zna da spadne.
 
Pricam sa covekom o tim famoznim cilindrima,i on mi rece da su ljudi pravili od prohroma te klipice unutra kod strugara i manuli se bede na ursusima.
 
Ostalo je jos njih da skinem. U njima nema nikakvih opruga ni oko njih. Ulje promijenio i malo je bolje.
klipic nema oprugu u sebi,opruga je iza na poluzi...

- - - - - - - - - -

Pricam sa covekom o tim famoznim cilindrima,i on mi rece da su ljudi pravili od prohroma te klipice unutra kod strugara i manuli se bede na ursusima.
NIje losa ideja,mada ako se malo vodi racuna nema problema bas u toj meri.
 
Kolege da li moze kocioni cilindar na zadnji tj kod tocka da se izvadi kroz otvor na ''trubi'' ili kako da kazem ili mora da se sve rasklopi? zetor 6211 je u pitanju.
 
Nazad
Vrh