Zetor

Moze se doci do ventila, skoro sam na ursus rastavljao, bio je problem u tome sto je uletio opiljak, ventil nije zatvarao. Nemam fotofrafije da pojasnim, ali u sustini kad skines AC pumpu vidjeces gdje se sta moze rastaviti i doces do ventila. Nista nije komplikovano, nema sta tu da se zezne. Ako nadjem sliku, objavicu da bude jasnije.

Ako je ovakava, evo ti slika pa pogledaj oznaceno je sa crvenom strelicom koja da vijka treba odvrnuti, ispod jednog se nalazi taj nepovratni ventil
http://
 
Jel moze neko da mi kaze za Zetora 16145 koja brzina koliko km/h ide,trazio sam u uputstvu i nisam nasao nigde... jel 3spora brza ili sporija od 1brze?
 
Jel treba mijenjati cijeli AC pumpu ili samo onu drukalicu što se sa njom ručno pumpa? Može li se doći do tog ventila da se očisti?
Moze se doci ali nema veze sa drukalicom.Ispod drukalice gde je onaj krug i u sredini proseceno za "srafciger"to odvij i unutra se nalaze ventili i opruga.Pazi na redosled sta gde dodje da ne zabrljas.

- - - - - - - - - -

Moze se doci do ventila, skoro sam na ursus rastavljao, bio je problem u tome sto je uletio opiljak, ventil nije zatvarao. Nemam fotofrafije da pojasnim, ali u sustini kad skines AC pumpu vidjeces gdje se sta moze rastaviti i doces do ventila. Nista nije komplikovano, nema sta tu da se zezne. Ako nadjem sliku, objavicu da bude jasnije.

Ako je ovakava, evo ti slika pa pogledaj oznaceno je sa crvenom strelicom koja da vijka treba odvrnuti, ispod jednog se nalazi taj nepovratni ventil
http://
Drugacija je AC pumpa kod Zetora.
 
Kod mene se to isto dešava ali tek nakon nekoliko sati. Gdje u AC pumpi dodje taj nepovratni ventil? Ako uzmem novu dodje li on u njoj?
Nema to veze sa AC pumpom , nemoj da rasklapaš bez veze, na njemu se nepovratni ventil nalazi iza pumpe gde ide povratni vod u rezervoar . Malo je nepristupačan ali kad podigneš haubu videćeš ga izmedju pumpe i bloka motora , samo prati crevo.
 
Inače. kad sam tu da pitam za savjet. Naime, na lijevu stranu je stavljeno sve novo u kočnicu i nožna koči kao sidro da baciš. Ručna medjutim koči samo unazad, daklle kad stojim uzbrdo. KAd traktor stoji nizbrdo (prednjim krajem nizbrdo) kočnice ne koči ama baš nikako. Nije mi jasno kako je to moguće jer na drugu stranu zakoči na prvi zub. U čemu je tu problem?
Hmmm, možda koji od ona dva bolcna nije upal na svoje mjesto li treba poštelati na štangcana. Štelanje štangica je igra živaca.
Nema to veze sa AC pumpom , nemoj da rasklapaš bez veze, na njemu se nepovratni ventil nalazi iza pumpe gde ide povratni vod u rezervoar . Malo je nepristupačan ali kad podigneš haubu videćeš ga izmedju pumpe i bloka motora , samo prati crevo.
Ono iza na pumpi je iberdruk ventil.Najvjerojatnije je do njega jer padne pritisak u pumpi.
Oni ventiliči na AC pumpi da ne brtve u pravlu nebi radila AC pumpa.

Ti svi Zeksi koj imaju rezervar dole (ustvari večina njih) maju problem s tim.
Ako zamjena iberdruk ventila ne pomogne možeš pokušati ugraditi nepovratni ventl na crijeva i poželjno je u rezervaru povrat goriva spustiti do dna.

Taj iberdruk ti se nalazi na ovom crijevu povrata zašarafljen na Boš pumpu.

 
Nemoj ni da pokusavas to iza pumpe da ganjas. Neces nista postici .Ni taj ventil nepovratni na glavni vod nije resenje. Kada napravis ventile u ac pumpi da zatvaraju potpuno tada ces paliti bez drukanja.Naravno selne da su dotegnute pravilno.
 
Stavi talozni filter u casici i poveri nepovratni ventil, ako je potrebno menjaj - verovatno je potrebno.
 
Imam problem.5911 (80g-85g) a u pitanju je volan.Tesko se okrece i nesto pukne kada se agresivnije mota volan.Po mom misljenju je dotrajala spirala volana.A kad sam pitao majstora on nezna i kaze da to prvo treba rastaviti pa utvrditi problem bla bla bla...i savetuje mi da izbacim meh.volan i da ubacim hid.jer on ne garantuje za ove meh.da ce to raditi godinu dve.Ja bi samo da menjam spiralu i pratece elemente ali da li cu sa time da resim problem?Sta vi mislite?
 
Gledam na sajtu Agrovojvodine, imaju dve polovne Fortere na prodaju (Fortera 125 - 1848 r.s. i Fortera 140 HSX - 990 r.s.), jel se zna iz kog razloga su vraćeni predstavništvu? Kakvi su po kvalitetu? Imaju motore sa 4 cilindra i 130 ks, kako se kao takvi ponašaju u transportu i u težim radovima? Priča se da mnogo troše, pa me interesuje realne činjenice o ovim modelima. Molim vlasnike Fortera da iznesu svoja iskustva po pitanju kvaliteta samog traktora i po pitanju potrošnje. Unapred zahvalan...
 
Imam problem.5911 (80g-85g) a u pitanju je volan.Tesko se okrece i nesto pukne kada se agresivnije mota volan.Po mom misljenju je dotrajala spirala volana.A kad sam pitao majstora on nezna i kaze da to prvo treba rastaviti pa utvrditi problem bla bla bla...i savetuje mi da izbacim meh.volan i da ubacim hid.jer on ne garantuje za ove meh.da ce to raditi godinu dve.Ja bi samo da menjam spiralu i pratece elemente ali da li cu sa time da resim problem?Sta vi mislite?
Ako je radilo 30 godna do sad ovak onda neznam čemu hidraulika, jedino ako ti hočeš čuvati ruke.

Skni gurajuču sponu koja ide na rukavce pa probaj onda motati ili podigni prednji kraj u zrak pa probaj.
Možda je mast pojela rukavce pa su usput stradali i aksjalni ležajevi.
 
Vjerovatno ces mjenjati ovaj lezaj.
i02469-kopija.jpg
 
Kolega lisnik hvala na slici,nisam nikad video kako to izgleda, verovatno cu i ja to rasturati ,ali kako da se oslobodim velikog lufta u volanu?

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/5995932/zetor-5211
Ovaj je prevarant,traktor je bio u Varni do pre 15 dana a sad kaze dugogodisnji vlasnik,isao sam da ga gledam dok je jos bio god predhodnog gazde.
Koja cena?! Kad samo pomislim da sam hteo 7011 da dam za skoro ista pare...
 
Nazad
Vrh