Zetor

Multipower ispravan, uradjen prosle godine kao i turbina isto prosle godine, bio je u vlasnistvu od 2012. a pre toga je bio kod prvog vlasnika u Beceju, takvu informaciju imam. Nije uvezen iz Madjarske i nije sa nekog imanja. Ipak videcemo kad ulazi u brazdu, sta sve treba da se sredi sredicemo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šteta što nema četiri brzine kao ursusi od 1224 pa i ako neradi multipover ima neki izbor brzina, godilo bi da se negde pročita pravilna upotreba multipovera pošto tako može da traje, popravke nisu baš jeftine i lake a bez njega je taj traktor slabo koristan ali no, će se vidi.
 
Da li mi može neko reći nešto o Zetoru 16245? Imam kombinaciju za taj traktor pa me interesuje kakav je (prednosti, mane)? Turbina mu malo suzi i ne radi multipower. Ovako traktor nije loš, uredan je...zadnje gume su prve, fabričke (trebalo bi ih zameniti), dugogodišnji vlasnik.
Takođe me interesuje dostupnost rezervnih delova na tržištu, da li se mogu naći ili je problem?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Delova imas u Goloboku, Pal Beograd, Bavaniste i jos na vise mesta da ne nabrajam, u svakom slucaju ima ih i nisu preterano skupi za Zetore.
Turbina nova oko 200 i kusur eura, gume zadnje papreno skupe, zavisi koje zelis ali su tu od 90000 din pa na vise, ako zelis popravljati multi power tu vec ima dosta posla i kosta i majstor i delovi.
 
Zdravo dal ima neko proxima 100 cl?
Hoću fa zamenim moj belarus 952 za to, interesuje me kakvi su to traktori,
Održavanje, potrošnja,kakvi su u oranju?
Pozdrav
 
Drugari, na Zetoru 7045 kad povucem rucnu kocnicu I krenem u rikverc, ugasi.traktor, znaci dobro drzi. Ali kad je povucem I krenem napred, kao da rucna ne postoji. U cemu je problem?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav svima. Imam 6011 i razmišljam da kupim zekana sa duplom. Pošto znam da su te serije neuništive razmišljao sam o 6045. kakvo mišljenje imate o njoj? Hvala!
 
Dobar traktor može raditi sve poslove za jedno imanje prednja vuča je dobro rješena. Ja ga ne posjedujem ali sam s njim radio neke poslove oranje tanjiranje transport sve pohvale.
 
Ja imam 7045, isti vrag kao 6045, iste su i velicine samo je 70 malo jaci. Vrlo univerzalan traktor, stvarno moze sve da radi. Jedina mana je sto je malo neokretan zbog ajnslaga i sto je spori rikverc preko svake mjere spor. Ja sa mojim orem 2x14" i gonim rotodrljacu od 2.5m, prijatelj ima isto 7045 i koristi ga i za prevoz, baliranje, goni Mengele silokombajn i tovari sve zivo jer ima prednji utovarivac. Kome ne treba fensi moderni traktor te snage sa 6045 ili 7045 ce se u svakom slucaju usreciti. Jeftino i jednostavno odrzavanje, jako su izdrzljivi, motori su elasticni, snage imaju napretek i na kardanu i na tockovima. Sa prednjom vucom su veoma sposobni i cudo je sta mogu da potegnu i povuku. Jos ako ima siroku cesku kabinu, cisto savrsenstvo.
 
Prema mom skromnom misljenje radi se o najrentabilnijoj seriji (5011-7045) u celoj gami traktora UR I tj. od prvog modela 2011 do poslednjeg 7340.Najbolji balans komfor/odrzavanje.Mehanicko kvacilo (nema menjanja klipa kao na hidraulicnom kvacilu sa kasnijih serija), ima dekompresor pa samim tim dosta lakse pali zimi u odnosu na kasnije modele (5211,3320 itd pogotovu ako isti nemaju ugradjen grejac - sto je bilo dodatna oprema), najprakticnije resena fabricka automatska kuka na toj seriji itd....
 
Nazad
Vrh