Zetor

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Čuveni Češki proizvođač traktora kreće u osvajanje svetskog tržišta po zavrešetku drugog svetskog rata. U razvoju traktora učestvuju najbolji inžinjeri iz tada najbolje Čehoslovačke fabrike Zbrojovka iz Brna. Prvi traktori su završeni u Novembru 1945 god., a ime "Zetor" kao zvanični naziv robene marke registruje se 17. avgusta 1946 god. Ime je formirano od reči "Zet", koja je deo imena Zbrojovka trademark-a, i zadnja dva slove reči traktor- "or".
Od tog dana mnogo poljoprivrednika u svetu koristi njihove traktore, poseban i veliki udeo na tržištu stranih traktora u nekadašnjoj SFRJ upravo je zauzimao Zetor! I dan danas mnoga domaćinstva u Srbiji koriste njihove traktore i za njih imaju samo reči hvale!
Ja takođe koristim Zetora, model 7011, i u budućnosti će njegov naslednik sigurno biti jedan od novijih modela Zetora, a kako stvari danas stoje ponuda je izuzetno dobra i Zetor kao kompanija ni malo ne zaostaje za zapadnoevropskim proizvođačima tarktora.

Forterra
Forterra11441.jpg


Proxima
paper_01_800.jpg

paper_03_800.jpg
 
Zetori su stvarno odlični traktori.Moj kolega (obrađujemo zajedno zemlju) ima Zetor-a 7211.Koristimo ga za setvu , špartanje i berbu kukuruza.Vrlo je pokretljiv i mali je potrošač.
Evo jedan iz novije generacije u akciji.

 
Taj Zetor 7211, sto ga bubisa spominje, je najtisi traktor u kom sam ja ikad sedeo! Moj IMT 560 je cista suprotnost, jako je bucan. Ne bih se bunio da moj sledeci traktor bude bas takav Zetor ili jos bolje u varijanti sa prednjom vucom (7245).
 
da skineš jednu nulu, pa da štedim koju godinu i kupim...
to se ispod 100 jutara ne isplati... :nono:
 
pozzz svima zanima me koja je cijena zetora 4911 i kako se pokazao
unaprijed hvala
 
Baš juče u Rumi na Vašaru sam video jednog, '85 god, 4000 eura, a kako su se pokazali, pa dobro kao i svi Zetori! :osmeh:
 
Savršeno! Prelep je! Neka te dugo sa srećom služi! :sreca:
To je 70ks? Kolika je cena ako se može znati!
 
ima 64 ks. cena je 33500 €. sa dodacima: klima, sedište za suvozača, grammer sedište, podešavajuća poteznica i poklon radio sa cd-om.
ima još slike samo da imam malo više vremena. HVALA
 
Pitam jer sam pročitao na nekim sajtovima zastupnika da 6441 ima 70ks, dok traktordata.com kaže 64 ks (47.7 kW), a na sajtu Zetora nema podataka za ovaj model, pa reko da proverim iz prve ruke :sta:
 
Kad bi kukuruz imao cenu ko prošle godine ne bi ni bilo skupo,ali ovako jeste. O kupovini ovog traktora smo se dogovorili na NS sajam pa tada su cene išli drugačije,ali biće nekako. mnogo je PDV i CARINA. :ppozdrav:
 
ne znam za vas ali ovi novi Zetori su mi ruzni... mozda je to zato sto me podsecaju na one Kineze..
 
@kingletic na ovaj moj "ružni" zetor ima 3 godine garancije,nebitno kolko radnih časova teraš u njega. A kolko ima na kineza? I ako bi sa kinezom prskao mesec dana :sta: ........
 
Nazad
Vrh