Zetor

Dolovac mislim da je klasicna hauba njegova ipak jeftinija kod Pala u Beogradu. Cini mi se oko 30 000 dinara.
 
Koja je neka prosecna cena za farbanje traktora sa kabinom? Planiram da castim svog ljubimca farbanjem. Kad je vec zdrav i ispavan, neka bude i lep.
 
Hvala na odgovoru. Po selima kod mene se krece od 100 do 250e. U potrazi sam za dobrim majstorom/farbarom bas zbog ove razlike u ceni.
 
Ljudi je l' moze neki savet u vezi ciscenja filtera ulja na 7011. Prvi put hocu da radim pa da nesto ne uprskam.
 
Moj savjet- baci to sve skupa u smeće, za nekih 50e kupiš nosač i dihtung, zajedno s papirnatim filterom, našarafiš na motor, i riješiš se briga.
Centrifugalni filter se vrti, i troši, sigurno ga nitko nikad nije promijenio, a star je 30 i kusur godina. S ovim bolje drži pritisak.


 
Prvo odvrneš mali vijak koji drži poklopac. SKineš poklopac i vidjećeš rotor filtera, sjajna aluminijumska budža sa dvije dizne na vrhu. Skineš je sa osovine (samo povučeš nagore). Pažljivo odvrneš veliku maticu sa gornje strane i još pažljivije otvoriš filter (tu treba neki šrafciger lagano zavući u spoj). Obrati pažnju na markire (crtice) na gornjoj i donjoj strani, moraju se poklopiti kada budeš sastavljao. Nakon što otvoriš filter, nekom letvivcom ostruži prljavštinu iznutra i mekom četkom sve dobro izribaj u benzinu. Potom sve sastaviš, nije složeno uopšte.
 
Gogo hvala na savetu, mozda i uradim tako u narednom periodu. Da li je to poseban nosac koji se pravi za Zetora?
Zombi, hvala na detaljnom objasnjenju. Da li ulje mora biti ispusteno iz motora kada se cisti filter?
 
Zao mi je sto nemam sliku mog filtera od pre nekoliko godina, kada je dosao kod nas, kad sam ga otvorui prvo sam se pitao da li je to neka guma na zidovima filtera, pa kad sam krenuo da skidam, taj talog se skidao kao zvakaca guma s tim sto se cepao. Od tad redovno ulje dobija I redovno se filter cisti, nikakvih problema, niti trosi niti gubi ulje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ovako je izgledao, čini se malo drukčiji od tvog-


Radilo se o 6211, ali trebalo bi biti toga za sve modele...
 
Nije vam dobro da izbacujete centrifugalni filter i stavljate obican. Na motorima gdje je centrifugalni filter je ugradjena dosta jaca pumpa posto ima gubitke na diznama filtera kako bi se on rotirao i kad se stavi obican filter pritisak ulja bude jako visok da po hladnom vremenu pocinje jako da zuji pumpa. Ja sam to isprobao i sa manometrom pritisak je otisao preko 10bar. Inace kao sto centrifugalni filter ocisti ulje ne moze ni jedan drugi, pogledajte samo na zidovima sta ostane katrana iz ulja.
 
Ja sam sam nakon zamjene filtera napravio preko 1500rč u godinu i pol, nikakvih problema nije bilo. Sad je prošlo oko 10 mjeseci otkako sam ga prodao, čujem se s čovjekom, kaže da sve radi savršeno. A zamjenu filtera mi je preporučio poznanik koji je to napravio prije desetak godina, i traktor ide. Ne vjerujem da ima razlike u pumpama, to nikad nisam čuo...
 
Kod rotacionog kvaliteta posla oviisi o pritisku ulja, okretajima motora, temperaturi ulja... Kod papirnatog ništa od toga nije bitno...
 
Nazad
Vrh