Zetor

Nije bitno zato sto hod klipa i kod 11 i kod 45 je isti ::traktor::
 
Znate li nekog ko prodaje prednju vucu od 5745, 5748 (pretpostavljam da odgovara i od 6745)?
Kolega ima 5718 i aktivno je trazi. Za sada je nabavio samo reduktor za ukljucivanje, kako mi rece. Pita mene da li znam ko to rastura zetore kod Sente?
 
Uzorao sam do sada oko 5 hektara sa Zetorom 7011 i mogu reći da me je oduševio u oranju. Pre toga sam ga koristio samo za transport. Motor je živahan, ne oseti da mu je teško. Orao sam 3. brzom, a gde je kombajn izgazio i dobro utabao morao sam drugom (kukuruzište), a pasulj i sojište sam sve orao 3. brzom. Buke u kabini ima (nije kao u autu), ali posle 9 sati oranja ništa ne zuji u ušima i glava ne boli. Lagan je na volanu tako da je pitanje da li ću i ugrađivati hidraulični volan. Grejanje sam osposobio tako da je stvarno uživanje raditi kad je hladno napolju. Da nema grejanja pošto je kabina dobro izolovana i ne zagreva se od motora i menjača smrzao bih se. Mali je problem kada je sunčan dan kabina se zagreva kroz stakla, kao da ventilatori ne mogu da ubace dovoljno hladnijeg vazduha spolja. Jedino me je neprijatno iznenadio sa potrošnjom koja se kretala između 16 i 17 litara po kj. Očekivao sam potrošnju do 15 l po kj. Plug je bio 757.2 a dubina između 25 i 30 cm.
Pošto je instalacija oko grejanja bila dosta zapuštena morao sam sve da pretresem. Radijatori su ostali stari i jedan ventilator. Zamenjeni su: slavina (840 dinara), ventilator ( 3700), creva (oko 2000 dinara), sajla za zatvaranje i otvaranje slavine. Sve je detaljno oprano, očišćeno i obrisano. Mali problem mi je nastao jer se hladnjak začepio posle 6-7 jutara oranja i počeo je da diže temeperaturu. Držao je na 80, a dok je bio čist nije prešao 70 stepeni. Ne znam da li ima efekta na deo maske oko hladnjaka staviti gustu mrežicu. Evo par slika kako je sve to izgledalo na početku posla :



A evo kako izgleda posle sređivanja:



Par slika iz oranja:


Veliko hvala našem kolegi sa foruma Vladi 015 jer je imao strpljenje za sva moja pitanja i mnogo mi je pomogao oko svega što me je interesovalo.
 
Poslednja izmena:
@Bokibole
Nije mi jasna potrosnja. Imamo 7011 jos od 83, ore sa 610.14 i nikada nije prebacio 14l/kj u najekstremnijim uslovima. Inace orem sa 10-11 l/kj.
Jedino sto moj nema pravu kabinu pa uzitak u voznji nije bas kako kod tebe
 
Ne znam šta je u pitanju. Možda treba boš pumpu i dizne pregledati. Verovatno nije ništa rađeno do sada na pumpi, ili ako i jeste možda opet treba.
 
Boki, skini i po potrebi zameni uloske dizni. Ja sam to uradio, i traktor lakse pali i sada odlicno sagoreva. Pre je purnjao crni dim, a sada je druga prica. Skupo mi bilo da skidam da nosim i pumpu pa sam odustao. Ako si u situaciji, ne bi skodilo da proveris elemente pumpe.
 
Marko, u planu je i to da se odradi, ali tek na proleće. Ostalo mi je još 2,5 jutra za oranje pa će na zimsko spavanje ići. Ni sam ne znam kod koga bih mogao odneti pumpu na pregled. Nosio sam ranije u Tovariševo kod jednog majstora i nisam bio nešto preterano zadovoljan,
 
Ja sam slao brzom postom u Zeravicu (Novo Milosevo). Mislim da mi je ispalo oko 6500 din sve cetiri dizne. A sredjivanje pumpe ide od 100-250e. Zavisi kod koga.
 
Mislim da pumpa ipak treba da se pregleda jer malo teže upali iako na pumpi pritisnem dekompresiju (nadam se da sam se dobro izrazio). Na 5 ha čini mi se da ni gram ulja motor nije potrošio. Dosta mirno radi, jedino što je malo veća potrošnja i teže pali. Gledao sam kod PALa u Beogradu ulošci dizni su oko 900 dinara komad. Marko da li ti je Žeravica samo dizne zamenio i to naplatio 6500 dinara? Ili je još nešto radio na pumpi?
 
Pumpu nisam ni skidao sa traktora. Samo sam poslao 4 dizne i stavili su mi 4 nova uloska, par tih bakarnih zaptivki i ako se secam oko 2000 din je rad. Dobijas i garanciju na rad. Imam to u fascikli za traktor pa ako ti bude bilo potreno, slikacu ti, ali eto obzirom da je rad naplacen, slaze se i tvoja cena.
 
Mislim da pumpa ipak treba da se pregleda jer malo teže upali iako na pumpi pritisnem dekompresiju (nadam se da sam se dobro izrazio).

To ti je dugme da baca duplo vise goriva, da bi lako upalio, nije dekompresija. Noviji Zetori to vise nemaju, steta :)

Proveri pumpu i uloske to je velika potrosnja, ako nisi orao neku ritsku zemlju, zemlja u Celarevu je kvalitetna tu su ziveli Nemci a oni su prvi birali gde ce se naseliti. Nasi sto imaju zemlju prema Celarevu (deo atara se zove Sarlota, mozda je takav naziv i kod vas) svi kazu da se lako ore tamo.
 
Nosi kod Zeravice da budes miran 10 god! Oni kad urade uradjeno je! Ja sam nosio pre 2 god. pumpu i menjao uloske dizne kad sam kupio 7245 i nemam problema!
Kad ga vozis u oranju, bez obzira kojom brzinom samo da ne dimi nema sanse da ti potrosi 17 l/kj
 
Peet,potrosio je stvarno toliko,a verovatno cu kod Zeravice odneti pumpu da je doteraju. Da li se secas koliko te je kostao servis kod Zeravice?
Trtmrt,postoji Sarlota,a meni je zemlja u ataru Glozana gde ima svakakve zemlje ali nije bas teska za obradu.
 
Cena remonta Bos pumpe zavisi od toga sta je pohabano a sta je dobro. Moze da kosta od 5000din do 20000din.
 
Zetor 16245, 96-7 godiste, kada radi u trecoj brzini pod gasom sve u redu, a cim se malo smanji gas odmah izbacuje iz nje, ovo se desava i kad je u transportu i kad je radu. Ostale brzine ok. Koliko je ovo ozbiljan kvar, tj moze li da se resi kroz gornji poklopac menjaca ili mora ono najgore, rastavljanjae?
 
Nazad
Vrh