Zetor

Zombi ja sam imao taj klasicni Zetor problem sa cimanjem hidraulike. Majstor me je ooodrao za otvaranje i zamenu tih gumica, sramota me da napisem koliko je kostalo. Elem, nedugo zatim je poceo ponovo da cima. Tad sam mu naso caku da koristim rucicu za sporo i brzo dizanje. KAd treba da podigne prvo pomerim rucicu na brzo, pa dizem, i cim digne spustim rucicu na najsporije, jedino tad ne cima.

Nego da li je neko od vas imao problem - da mu ne radi merac nivoa goriva - plovak ili pokazivac ili zice. Ne znam odakle da pocnem.
 
Ma narucicu plovak od Jusela iz Sapca, nego sta ako nije plovak. Cini mi se da je Pal prodavnica, koja kupuje delove od vecih veleprodaja i uvoznika Jusela i Krokusa. Nego meni ne radi ni obrtomer i merac sati. Tj, nekad proradi merac sati, ali brzinomer i obrtomer nikako. Cini mi se da moj Zetor boluje od svih standardnih zetor problema.
 
Tako je i kod mene bilo a i ostalo,ispraznis rezervar i napravis od nekog parceta armature ili od letve,sipas po 5l i obelezavas..
 
Ma narucicu plovak od Jusela iz Sapca, nego sta ako nije plovak. Cini mi se da je Pal prodavnica, koja kupuje delove od vecih veleprodaja i uvoznika Jusela i Krokusa. Nego meni ne radi ni obrtomer i merac sati. Tj, nekad proradi merac sati, ali brzinomer i obrtomer nikako. Cini mi se da moj Zetor boluje od svih standardnih zetor problema.
A i šta će ti.Ja radim bez toga i plovka x godina
 
Zorane, tako je i moj otac isto dok je rukovodio traktorom. E, polomili smo joystick za sirenu i migavce,... ma sta ce nam, pokidas dzek, zice prevezes, ubacis jeftin prekidac za sirenu negde, prekidac za migavce isto.Kad bi sad pisao sta se desilo sa prekidacem od sirene niko mi ne bi verovao. Onda i ovo isto, zaboravis se, nekad ti treba traktor hitno, ides uz brdo veliko, zaboravio si da proveris gorivo, ono povuce vazduh , em ne mozes da ga upalis vise,moras za naftu ..... a nikad se on nije vracao ili donosio. uvek je neko drugi. Meni je takvih stvari preko glave. Zasto bi traktor bio nesto nebitno, a recimo auta koja vozimo na njima sve uredno menjamo i originalno i novo... A realno moj traktor sad vredi duplo vise od mojih kola.
 
Zorane, tako je i moj otac isto dok je rukovodio traktorom. E, polomili smo joystick za sirenu i migavce,... ma sta ce nam, pokidas dzek, zice prevezes, ubacis jeftin prekidac za sirenu negde, prekidac za migavce isto.Kad bi sad pisao sta se desilo sa prekidacem od sirene niko mi ne bi verovao. Onda i ovo isto, zaboravis se, nekad ti treba traktor hitno, ides uz brdo veliko, zaboravio si da proveris gorivo, ono povuce vazduh , em ne mozes da ga upalis vise,moras za naftu ..... a nikad se on nije vracao ili donosio. uvek je neko drugi. Meni je takvih stvari preko glave. Zasto bi traktor bio nesto nebitno, a recimo auta koja vozimo na njima sve uredno menjamo i originalno i novo... A realno moj traktor sad vredi duplo vise od mojih kola.
Razumem ja tebe.Ja govorim za traktor iz 1980 gde mi obrtomer nije potreban jer ga poznajem u dušu.Za gorivo imam metalnu šipku koja je izbaždarena i nikad nisam ostao bez goriva.A to za odnos auto-traktor(koji tehrani hlebom),tu si potpuno u pravu.
 
Ja uvek u mom traktoru imam balonce od 5 litara. Drzim ga ispod haube tj izmedju filtera za vazduh i hladnjaka u toj "rupi", i cesto mi i zatreba jer radim cesto na brdovitom terenu. Imam recimo i po 15ak litara, al kad se lepo nakrenem na desno, ostanem bez goriva i ugasi se traktor. Ili sipam ovu rezervu, ili se snadjem: ubacim u prvu, savijem volan, verglam bez kvacila da bi se traktor kretao u pravcu da se ispravi gorivo u rezervoaru i tako povucem gorivo :cool:
 
I pojebes alnaser jer svo opterecenje tad on nosi.
Ja uvek u mom traktoru imam balonce od 5 litara. Drzim ga ispod haube tj izmedju filtera za vazduh i hladnjaka u toj "rupi", i cesto mi i zatreba jer radim cesto na brdovitom terenu. Imam recimo i po 15ak litara, al kad se lepo nakrenem na desno, ostanem bez goriva i ugasi se traktor. Ili sipam ovu rezervu, ili se snadjem: ubacim u prvu, savijem volan, verglam bez kvacila da bi se traktor kretao u pravcu da se ispravi gorivo u rezervoaru i tako povucem gorivo :cool:

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pa to traje tri cetiri sekunde. Bitno je mrdnuti. A i to zavisi od akumulatora. Duze ne bi mogao da izdrzi da pokrene alnaser.
 
Kod mene beza kanistera nema pomoci. Rezervar je oko 110 litara zapremine i kad se bas nagne treba da ga ima bar pola da ne povuce zrak. Kad ga povuce onda je sex ozracit to i to mali bolji
 
Da li neko od vas zna zasto se u stare traktore ne sipa g12 crveni antifriz. I sta to on jede? :)
Eto koga god sam pitao svi su rekli, ne , ne , to samo u nove traktore moze, a za stare samo plavi.
A na crvenom i plavom , citaj g12 i g11 pise isto. .

Koliko sam ja shvatio stari antifizi su nagrizali aluminijumske delove kod motora, mislim glave kod opela, tako nesto, pa su onda pronasli formulaciju koja ne nagriza i to je ovaj g12.

Zasto sad on ne sme u moj traktor. Jel ima neko ko stvarno zna odgovor. ?
 
JUče sam išao sa komšijom da vidimo jedan 8045, on je jako zainteresovan za njega, treba mu za oranje i da nosi neki veliki silokombajn. Nemam nekog iskustva sa njima no imao sam prilike ranije probati Ursus 914 koji je zamalo pa isti vrag a pogledao sam i njegovim uputstvima gdje je šta i kako se šta koristi i uključuje. Na traktoru sve radi sem kardana. Probao sam i multipower, polovi brzine savršeno i pod teretom, radi i hidraulik, volan, kočnice, sve je u dobrom stanju, motor posebno. Nažalost, kardan ne daje znake života. Po uputstvu, ručicu koja je desno ispod sjedišta treba pomjeriti naprijed kako bi se kardan mehanički uključio a potom se ručicom lijevo pored volana on uključuje i isključuje preko hidraulične spojnice. Donja ručica za mehaničko uključivanje ne može naprijed nikako, probali smo i sa uhašenim motorom, probali da rukom pomjeramo kardan dok motor ne radi ali ništa. Ručica pored volana ne daje nikakve znake života.

Zna li neko šta bi to moglo biti? Traktor je inače u dobrom stanju, nije ovdje radio, uvezen prije 5 godina i stajao u garaži zbog bolesti vlasnika, juče prvi put startovan posle toliko vremena a ovaj moj komšija je zagrijan pravo.
 
Nazad
Vrh