Zetor

Šta je to uopšte, neka prašina, kamenac?! Kako je to moglo uopšte da dospije u cilindar?
 
Voda je pomalo prodirala u stublinu i polako nagrizala klip tako izgleda kad aluminijum zardja na kraju klip se od erozije vode kruni otpadaju komadi i sitna prašina dolazi izmedju klipa i stubline i dolazi do zaribavanja
 
Ja sam danas trazio ali nenadjoh nista.Mozda je na prednjoj strani.Tebe zanima oznaka Z5001 Z6001 Z7001.Jeli ta oznaka.
 
Slike nakon vadjenja stublije i klipa:
img0670.jpg

img0671.jpg

img0675.jpg
 
Ovde je problem stvorio konstantni ulazak vode u kompresioni prostor...vidjao sam slicno,ali ne u ovoj meri...obicno kod zetora to bude zadnji klip,i to iz dva razloga,koji su medjusobno povezani-slabije hladjenje tog dela motora i nedovoljna cirkulacija vode...kao i naravno danasnji kvalitet dihtunga motora-jednostavno,iako neko zeli da kupi kvalitetan dihtung i da bude miran,nema tu mogucnost.
 
Imam jedno pitanje, pazario bi Zetora 5011,5211,6011... najvise za setvu nodet 4.reda i prskanje sa prskalicom od 440l,660l pa me interesuje od ta tri koji je najbolji za te poslove?.. cene znam da su naduvane za 5211 i 6011, dok za 5011 sam video oko 4-4.500 e...
 
Imam jedno pitanje, pazario bi Zetora 5011,5211,6011... najvise za setvu nodet 4.reda i prskanje sa prskalicom od 440l,660l pa me interesuje od ta tri koji je najbolji za te poslove?.. cene znam da su naduvane za 5211 i 6011, dok za 5011 sam video oko 4-4.500 e...

3 cilindricne manje trose (u tim poslovima), ali ne znam kako bi se borili sa prskalicom od 660 l. Za ostalo (setva sa nodetom) su super izbor - cak i 47xy ili 49xy.
 
vlasto@Ja bih 5211.ili 5011,za te poslove. Nego bih ti postavio par pitanja. .Kako znas da su im cene naduvane?
Ko je taj ko ih je naduvao?
Zasto te zanima traktor sa naduvanom cenom ,kada mozes naci za te poslove i za 3000 e. pa i za dve. samo da ti kazem cena ce biti "naduvana "i kad ga budes ti prodavao ,tako da ti to neigra ulogu.
 
@Dulkaarpad axa, pa dobro imam i od 440l za njega prskalicu nije problem.. hvala na odgovoru :ppozdrav:

@spasoje pa ja sam najvise zagrejan za 5011, dok sam nasao par 5211 za 6-7000e a to mi je puno, dok sam nasao za 4,4500e 5011... Taj Zetor nece biti za prodaju ako ga uzmem.. Bez ljutnje, ja sam pitao za ta tri Zetora koji je najbolji za te poslove, a ne da se objasnjavam zasto me zanima traktor sa takvom naduvanom cenom ili tome slicno...
 
Poslednja izmena:
@Dulkaarpad axa, pa dobro imam i od 440l za njega prskalicu nije problem.. hvala na odgovoru :ppozdrav:

@spasoje pa ja sam najvise zagrejan za 5011, dok sam nasao par 5211 za 6-7000e a to mi je puno, dok sam nasao za 4,4500e 5011... Taj Zetor nece biti za prodaju ako ga uzem..

inace i spasoje je u pravu: za prskalicu od 440 i nodet 4 redi i ferguson ima dovoljno snage (i slicni), a i poneki 2cilindricni traktori, pa i jos manje trose, pa ne treba ni platiti toliko... tako i deutz (torpedo) 45 i sl. no, svako zna svoje, i srecno sa kupovinom! :ppozdrav: (nije bitna oznaka, mnogo je bitnije stanje (i "istorija" ako je poznata), to ne zaboravite, i bice sve ok).
 
Nazad
Vrh