Zetor

Naso sam jedan 7045,7500€ na oglasima,prosetacu se da ga pogledam,mada cinimi se da je nesto jeftiniji u odnusu na ostale ponudjene,jake cene 9,10 pa navise
 
Gledao sam oglase i kod Vas,ista je cena sa obe strane Drine,vi ste u prednosti,mnogo vecu ponudu modela 77.... imate nego mi,ali ne zirim natrcace valjda nesto do 10000€
 
Onaj za 7500 deluje izakano, mada ne mora da znaci da je los. Samo, ako je vec 10000 evra u pitanju nje lose da se pogleda neki SAME EXPLORER. Za nas kraj je dobar jer ima kocnice na sva cetri tocka i blokadu prednje vuce, sto dosta znaci. Pored toga i menjac 15+15 uglavnom i jos motor vazdusar.

Borislave kad bi ti reko da sam tu kabinu naso za 800 evra ovde blizu i da je nisam kupio ti mi ne bi verovao.
 
Aco i Zetor ima kočnice na sva četiri točka i šperu (blokadu difrencijala prednje vuče) ne svi ali može se naći.Što se tiče kabine ja sam mislio na novu češku kabinu,a ti si možda našao onu što nose starije tipe kao 5718?
 
Borislave zetor ima kocenje prednjih tockova kao i svi duplaci preko pogona jer su prednji tockovi povezani sa zadnjim. Ovo o cemu sam pisao je kocenje hidraulicnim kocnicama na sve tockove. Znaci i napred ima dobose ili lamele to bas nisam zagledao.
Kabinu sam naso bas tu cesku skinutu sa zetora 5211. Tapacirana kabina, zadihtovana, sa ventilacijom i grejanjem.
 
Zvao sam za 7045, gazda ovako kaze citiram,ima ulaganja,curi ulje na izlazu za prednju vucu,semenik treba da se menja,kada motas volan u jednu stranu ide lepo u jednu tesko-kao treba da se menja neki usmerivac,zadnje gume,ostalo je u korektnom stanju,dodji i pogledaj.
Ubi mi volju u startu
 
Taj nije "gazda" nego preprodavac. To sto mu curi ulje nije ni strasno ni skupo. To za motanje volana verovatno treba orbitrol da se menja. Sto isto nije neki problem. Kad tome dodas i nove zadnje gume onda vec fino iskosta. I jos kad ti matrapaz kaze da je u korektnom stanju znaci sigurno ima jos ulaganja osim toga. Mada, kad pogledam koje su cene za navodno odlicno stanje, mozda i vredi da se u onog ulozi.
 
Taj nije "gazda" nego preprodavac. To sto mu curi ulje nije ni strasno ni skupo. To za motanje volana verovatno treba orbitrol da se menja. Sto isto nije neki problem. Kad tome dodas i nove zadnje gume onda vec fino iskosta. I jos kad ti matrapaz kaze da je u korektnom stanju znaci sigurno ima jos ulaganja osim toga. Mada, kad pogledam koje su cene za navodno odlicno stanje, mozda i vredi da se u onog ulozi.

Nije kod njih orbitol nego pomoćni volan na klipu usmjerivač kao kod univerzala. To 1hoće da prezubi pa sam bježi u jednu stranu

- - - - - - - - - -

Pa da svagdje su im iste cijene,bolje i malo više platiti ali da imaš dobar traktor.Sama kabina ovog traktora je kod nas oko 4-4500 eura.

Valjda maraka to ispade da košta pola traktora. Ima privatnik u orašju prodaje nove bez grijanja 1650 maraka
 
Ne mogu da se zanosim sa opravkama,hocu posteno da platim,odvojio sam 10000 i za te pare hocu traktor kada doteram u dvoriste odmah u pogon-rad,a ne da se zanosim sa opravkama,ako znate da ima neko takvu masinu preporucite mi
 
Zetor trazi malo uredjeniju šumu zbog toga sto je plasticni krov kabine koji se moze lako ostetiti.U Sloveniji ih dosta koriste za te stvari.Sto se tice modela buduci da imam 7011 i 7711 a moj stric ima 7211. Mogu ti reci ovako:najbolji je 70xx jednostavno taj traktor se ne kvari, kvacilo je mehanicko za razliku od kasnijih modela gde je hidraulicno podlozno kvarovima. Jedina mana je sto moras rucno da menjas ulje u regulatoru i pumpi ubrizgavanja.
Zetor 77xx je snazniji i ima brzi menjac sto je dobro u transportu ali u radu na njivi mora ici jednu nize brzinu nego 70xx. 72XX je tu negde izmedju , mada se razlka u snazi izmedju pomenutih modela u praksi i ne primenjuje.

Evo ti par videa cisto da uporedis:

 
Zvao sam za 7045, gazda ovako kaze citiram,ima ulaganja,curi ulje na izlazu za prednju vucu,semenik treba da se menja,kada motas volan u jednu stranu ide lepo u jednu tesko-kao treba da se menja neki usmerivac,zadnje gume,ostalo je u korektnom stanju,dodji i pogledaj.
Ubi mi volju u startu
Druze, imam 7045, traktor je za te potrebe strah. Suma, njiva, izmisljen. Ako planiras, samo to uzmi. I sto je najvaznije, prost je ko pasulj. Ako znas barem malo mehanike u sred sume rasklopis I sklopis sve. Sto se tice kocnica, ja sam svom sam radio, eno ga koci ko da ima diskove na sva 4. I da, ja sam iz okoline Vlasotinca, prosetaj se pogledaj traktor pa nadjes takav. Popicemo nesto, popricati, videces. Drugo, onaj od 7.500 na polovnim automobilima I ne lici na traktor, ne hvata oko to.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja imam 7045 od 2012., bukvalno nema para za koje bi ga prodao iako je stariji od mene. Prvo što je nevjerovatno sposoban traktor-komšija ima identičnu rotodrljaču kao ja (Maschio/Fallc HB2500) sa istim noževima i njegov Same Corsaro od 70KS je daleko teže pogoni nego ja sa 65KS koliko 7045 navodno ima. Orem sa 2x14" koliko plug može da ide duboko (preko 30cm duboko) a imam poprilično tešku zemlju i od koje je dosta na na žestokim nagibima. Radio sam sa sjetvospremačem od 3 metra sa njim (posle sa 2.8m, morao sam ga suziti zbog prilaza kući), vozi koliko brzo možeš a da ne ispadneš iz sjedišta, traktor ne posustaje. Sa potrošnjom sam veoma zadovoljan, nisam je konkretno mjerio ali nikad isprazniti onaj rezervoar od 70 litara dok komšije sa 7745 (ima ih 5 kod mene u selu) stalno kukaju kako baš mnogo troše. Održavanje 7045 je ekstremno jednostavno kao što Slađan gore reče - imaj samo na umu da su dijelovi kad neštp rasklapaš nenormalno teški. Ja sam mijenjao razne semeringe, na prednjoj vuči, na izlazu pogona prednje vuče, za trubama nazad, kočnice sam sredio (nove pakne, cilindri i obruč ručne), AC pumpu za odmah nakon kupovine te bravice brzina na mjenjaču i evo sve služi 6 godina teškog rada. Nemam mnogo zemlje ali je gadna za obradu. Dijelovi su jako jeftini i lako se nalaze. Kod mene je ogromna češka kabina, 5 ljudi stane unutra i nije tijesno. Motor je jako elastičan i nemoguće je zagušiti ga, startovanje zimi je mnogo olakšano sa dugmetom na PVP pumpi, čak i sa slabim akumulatorom krene nakon trenutka verglanja.

Ima naravno i par mana - samo dva rikverca pa je jedan baš spor a drugi baš brz i poprilično mali ajnšlag. Mjenjač neće da se "šamara", traži malo osjećaja. Spomenute bravice brzina obavezno zamijeni čim kupiš traktor kako bi izbjegao miješanje brzina (prve i rikverca). MIjenjaju se za 2 minuta i zamalo su pa džabe. Nipošto nemoj da ga voziš sa uključenom prednjom vučom na tvrdoj podlozi (asfalt) jer to baš ne podnose. Nivo ulja u mjenjaču mora biti na maksimumu ako nećeš da imaš problema sa dizanjem poluga kada je traktor pod veoma jakim nagibom.

Osnovno održavanje je jako jednostavno - svi pokretni dijelovi imaju mazalice (vidjećeš ako kupiš, legneš ispod i kreneš redom, ima ih baš mnogo), filter hidraulike je ispod sjedišta i vadi se za 5 minutas, filter servo upravljanja je naprijed u rezervoaru, samo odviješ veliki čep odozgo. Pumpa vode ima na sebi sa lijeve strane čep-kapicu koja se odvije, unutra natrpaš masti i ponovo je zavrneš - dosta ljudi to ne zna pa im pumpa propadne jer nema podmazivanja. Ulje u PVP pumpi i regulatoru se mijenja svaki put kada i u motoru (imaju svoje ulje, ne podmazuju se iz motora), u PVP sipaš dok ne počne da izlazi na preliv a u regulatoru sipaš do maksimuma na mjeraču koji se dio čepa. Ulje u kočnicama se sipa u malu flašicu koja je ispod haube, pored same kabine. Gledaj da ima amortizer prednje vuče (sa desne strane, izgleda kao hidraulični cilindar) jer je onda volan mnogo precizniji pri većim brzinama. Zračni filter se čisti tako što skineš prednju maski i dolaziš do njega, otvara se i čisti isto kao na IMT539 (uljni filter).

Ako kupiš, slobodno pitaj za sve što te zanima.
 
Ne mogu da se zanosim sa opravkama,hocu posteno da platim,odvojio sam 10000 i za te pare hocu traktor kada doteram u dvoriste odmah u pogon-rad,a ne da se zanosim sa opravkama,ako znate da ima neko takvu masinu preporucite mi

Kolega imaš jedan na polovnim automobilima 7045, onako sa slike deluje pristojno, trazi 8500 evropskih. I ja razmišljam o kupovini u skorijoj budućnosti (6045,7045,7245). Usput da pitam koja je razlika izmedju 7245 i 7045.
 
NIje velika, 7245 ima PVP sa podmazivanjem koje dobija od motora, pumpa hidraulike obično bude naprijed na motou umjesto nazad ispod diferencijala, kvačilo je hidraulično što je po meni loše jer cilindar jako često strada, obično ima hidrostatički volan (sa orbitrolom), ima modela koji imaju i drugačije kočnice no to zavisi od godišta i zemlje odakle dolazi tj. tržišta za koje je fabrički bio namijenjen. Ostala "gruba" oprema je ista. Naredna generacija (4320,4340,5320,5340, 7320 i 7340 su već dosta drugačiji traktori, drugi prednji most, drugi mjenjači, drugačiji motori...). Cijela ekipa od 6045-6245-7045-7245-7745 su zamalo pa isti (sem gore navedenih razlika) s tim da 7745 ima osjetno veću zapreminu motora no i dalje 4 cilindra. Treba napomenuti da se 6245 i 7745 (ne znam za 7245, nisam nikad vidio sa tim mjenjačem) mogu naći i sa Plus mjenjačem koji ima mehanički reverzer pa tako imate 10 brzina naprijed i 10 brzina nazad. Mnogo dobra stvar za rad sa utovarivačem na primjer
 
O njima nisam čuo ništa loše. U selu ima dosta 3320 (najmanji iz te serije), znam par ljudi koji ima 3340 a poznanik iz sela ima 7340. Ovi "mali" 3320 su neviđena magarad, vuku i podnose poslove koji bi zaklali i jače traktore. 3340 nije najsretnije rješenje jer je jednostavno pretežak za svoj motor (3 klipa) i to su mi sami vlasnici rekli. Ovi jači su pun pogodak, 7340 je sila od traktora, spram njega je 7745 igračka (ne toliko po snazi već je 7340 brži, udobniji, bolji mjenjač, bolja prednja vuča, okretniji....), ovaj mlađi ima bolji mjenjač, više brzina te neki vid powershifta sličan onom koji su imali stari Crystal Zetori. Niko se na tu seriju ne žali sem na 3340 a i kod njega nije problem da se kvari ili tako nešto već je jednostavno slab za veliku masu + prednja vuča koju valja pogoniti.
 
Nazad
Vrh