Zetor

Promenio sam remenicu radilice ,komplet dihtunga ,semeringe radilice, letece ,stabilne ,karike , ventile..
Kod mene je motor trosio ulje i mesao vodu i vozen je tako dosta , sad je sve ok , sem to malo ulja na auspuhu, a to moze biti i do klipova.

To se obicno desava ako se ne zamene vodjice ventila, lako se menjaju a i ne kostaju puno, metalne su nisu teflonske.
 
Posle 25godina rada , ne vri radne sate odavno, ako na to mislis.
89godiste je ,prvi smo vlasnici i motor je sad prvi put otvaran.
Sad pre par dana smo ga malo sredili, pa neka gura jos pola od ovoga do sad.

Trtmrt , pa majstor kaze nema potrebe i ja ga poslusao.. Sad vidim i ja da nije sve bas kako treba , *ebes i mene i majstora
 
Ako pusta ulje na karikama to ulje sagori u cilindru ili u auspuhu a propratni simptom je plavi dim na auspuhu. A ako pusta na vodjici izduvnog ventila onda ne uspe da se upali da izgori nego kaplje ili izlazi na vrh auspuha pa se pojave crne cadjave tackice na haubi i vtrobranskom staklu.
 
Telnet, meni drzi pritisak najvise do 2,5 bara. Kada je u teskom radu, oko 1,8 bara. Ovo je verujem pokazatelj losih lezajeva radilice?

Mityoo, kod mene nema plavicastog dima. Samo kaplje kroz auspuh i upravo kako si rekao, skoro sam ga duze drzao na leru i kada sam dao gas, "okupao" sam kabinu sa uljem. Raduje me to da su najverovatnije vodjice ventila.
Kada radi pod gasom, onda sve lepo sagori i nista kroz auspuh nema.

p.s.
Evo fotografija kako to kod mene sada izgleda ako radi na leru neko vreme, pa mi je i okupao kabinu po prvi put.







 
Poslednja izmena:
Npr. moj je nekad tako baca dugo stajao nije vozen pa mi covek reko da je zamennio uljne karike pa mi ga prodo,ostalo nista dirano, ima malo dima na gasu al suv ko barut,doduse malo ja radim snjim kolko je mator.
 
Ne mora znaciti moze biti i ventil za preko pritisak koji je na pumpi mozda i sama pumpa . Ako se skinu rukavci vidi se dali ima riseva na rukavcu . U sustini samom promenom karika neces dobiti bog zna koliku kompresiju da razbije lezajeve tako da od toga to ide jos . Bilo je motora koji kad su ladni jedva navuku bar a na leru 0 pa su radili i radili . Lezaj se ne tare i rukavac nego uljni film pod pritiskom r je izmedju njih .
 
Zna li neko i ako moze da napise kombinacije zadnjih i prvih guma za Zetora 5245?
 
Dzaba mjenjas karike ako nisi i stubline.Trebao si bar stubline na licu mjesta honovati.Golim okom se nevidi ovalnost stubline.
 
Kod nas bilo reklamacija na motor trosio ulje covek bio uporan i dobije drugi traktor u garanciji i on trosio ulje i na kraju odustao od zetora.
 
Evo nesto za ljubitelje:

2d5mq0.jpg


30c9flf.jpg


- - - - - - - - - -

Evo malo i starije generacije:

15henfk.jpg


2vwa909.jpg


v4nfvm.jpg


sx2dr5.jpg


- - - - - - - - - -

Takodje mislim da ova slika moze biti poznata nekom sa foruma

349caif.jpg


4h8n50.jpg


33vmd15.jpg


2ywhnj9.jpg
 
Kolege zetordžije, voleo bi da čujem vaše mišljenje - gledam jednog 7011, 82' - šta mislite jel vredi 6.500€?















Dosta je fizički očuvan, mada nije kao na slikama, u stvarnosti je malo lošiji :) nije pran pod pritiskom, onako iz rada, pa crevom samo ...fali mu dosta sitnica...ima 8.000 rh na satu što je baš mnogo po meni....ne duva, malo dimi pri dodavanju gasa, kabina u solidnom stanju, motor dosta suv, obzirom da nije pran pod pritiskom, malo izgleda crevom, menjač ne izbacuje, ne krči, hidraulika pozadi suva, malo dole kaplje izgleda semering na spojničkoj, kočnice izgleda rađene, ali kao da ima vazduha, slabije koči, tek na pumpanje je bolji. Zadnje nove gume spoljne i unutrašnje, prednje gotove, ima pravljene blatobrane napred i hauba mu je farbana u roze :osmeh: Hidraulika kao da ne diže do kraja u položaju M, tek u P digne još do kraja. Akumulator 3 godine. Kederi su dosta dobri, nije mnogo bio na suncu, bar po njima, fale sitnice (zakačaljka za zadnji prozor, otkačeno grejanje - možda puko hladnjak u plafonu, ne radi ventilator najbolje, možda rotacija da se pogleda itd....vrata malo slabije hvataju, mora jače). Blokada izgleda radi, malo glavi, ručna kočnica i ručna kočnica kardana nemaju ono da ostanu u položaju, kao da je slomljen klinčić.... u suštini jedno farbanje baš po želji ne bi smetalo....

Šta mislite? :ppozdrav:

P.S: Jel moguće da na tabli - koja je cela ispravna, stoji manometar skoz levo za pritisak kompresora (6 bari pokazuje u radu), a da nema manometar za pritisak ulja uopšte, samo lampicu?
 
Ja sam u slicnom stanju 7011 platio proslo leto 5500e, ali i to je puno,po meni je realno bilo 5000 e ali se nismo nasli na toj cifri. Ovaj nema ni servo volan, ni amortizere prednjeg trapa. Pogledaj u Bavanistu ima jedan na oglasima, deluje spolja ok i ima sve navedeno, cak i tegove napred i nazad. Racunaj da samo ta oprema vredi preko 1000 e. Cene su ti otprilike,nove prednje gume oko 20 000 dinara, kocnice ako ces kompletno sredjivati oko 20-30 000 dinara delovi+ ruke, ja sam radio prednji trap, to je bilo oko 20 000 dinara delovi plus ruke, jedan radijator grejanja je oko 3-4000 dinara, a ima ih 2 komada, ventilatori kabine su od 4000-8000 dinara, a ima ih 2, creva su oko 1000 dinaru. Ima samo lampicu za pritisak ulja, a sa leve strane je manometar. Po meni je to skupo, potrazi jos malo. Ili mu ponudi 6000 e pa da imas lufta 500 e da ga sredis da bude u tip top stanju. Imas u B.P.Selu za 7000 e sa uskim tockovima,servom i amortizerima.
 
Nazad
Vrh