Zetor

Evo gde sam ih ja nakacio i super rade jer su mnogo vise napred nego klasicna mesta gde se tegovi kace. Ovo sam izguglao moju sliku, ali je slika negde u ovoj temi. Koliko je tezak ovaj jedan teg od imt? Imam ih 4 komada.

Cas ih skinem a skoro da ih uopste i ne koristim. Nego kada ih stavim, bas se oseti razlika na volanu. Kao da mi je neko ispumpao gume. Moguce da je razlog taj sto su mi stradale dve biksne na levom rukavcu. To cu zameniti za 10ak dana.

http://s16.postimg.org/3qj1dzx05/IMAG0997.jpg

Da li mozes ovako koristiti prednju vucu? (Mislim na taj deo, uz pomoc kojeg se kaci prikolica na "nos" traktora, i sto sluzi kad napr. ako se zaglavi, da ga izvuce drugi traktor itd.)
 
Naravno da mogu. Ne smeta nista. Prvo, nikada ne koristim tu prednju poteznicu jer nemam je za sta koristiti, a ako bi imao, da me neko povuce, onda samo treba da pomerim tegove levo ili desno obzirom da ih nista ne vezuje. Dovoljno su teski pa kada upadnu, moraju da se podignu da ih izvuces. Za svaki slucaj ih samo vezem obicnom zicom da negde ne spadnu prilikom nekog poskakivanja.
 
Naravno da mogu. Ne smeta nista. Prvo, nikada ne koristim tu prednju poteznicu jer nemam je za sta koristiti, a ako bi imao, da me neko povuce, onda samo treba da pomerim tegove levo ili desno obzirom da ih nista ne vezuje. Dovoljno su teski pa kada upadnu, moraju da se podignu da ih izvuces. Za svaki slucaj ih samo vezem obicnom zicom da negde ne spadnu prilikom nekog poskakivanja.

Nisam najbolje video sa slike (zbog ugla). Da... ne koristis dvoosovinku, pa da ga turis s "nosom" "usupu"... tad je problematicnije (zbog manevrisanja) nego kad te povuku.
 
Nisam Marko, ali bih odgovorio...
Običan "topao" vazduh sa cilindra se sprovodi do kabine rebrastim crevom većeg prečnika...
Prosto i jednostavno...
Jeste topao vazduh ali ne sa cilindara nego sa hladnjaka.

- - - - - - - - - -

Dal ima Markov Zetor klapnu unutar kabine da steluje puno otvoreno, pola, zatvoreno?

Da ima klapnu, koja je u velikom broju slucajeva zaribala ili polomljena, a imao je i harmonika creva koja su jedan deo toplog vazduha usmeravala na sofer sajbnu.
 
Da, da, zaboravih da ima klasičan hladnjak, i nije "vazdušar"....
Videh taj sistem na par Vladimireca na Internetu, pa shvatih da je isto...
Nema onda problema što se tiče "izduvnih gasova"....
Pardon, slično....
 
Sve je vec odgovoreno dok me nije bilo. Imam klapnu i super radi u polozaju otvoreno i zatvoreno. Kada je zatvorena, vazduh svakako od hladnjaka juri ka kabini, ali ima rupu na ulazu pre kabine i tu izlazi topao vazduh. Imam i jedno crevo od tog ulaza u kabinu koje je sprovedeno da mi greje desnu nogu.
Dobro to funkcionise pogotovo u oranju. Zeza me to sto motor mora biti na nekoj temperaturi tj bar 50-60 stepeni. Sto je gas veci, i temperatura veca, jace je grejanje. Termostat imam. I menjao sam ga i proveravao ali nista od toga da drzi temperaturu. Kad radi muski u oranju, temperatura je do nekih 75 stepeni a cim recimo izadjem iz brazde i krenem da vozim kuci, za dva kilometara je temperatura vec oko 40ak atepeni. Nikada mi to nije bilo jasno sta je u pitanju.
 
Imam i koristim je. Nju koristim zapravo kao termostat. Odlicna stvar za mene koji ne mogu odrzati temperaturu.

- - - - - - - - - -

Za nekih nedelju dana, menjam unutrasnje kocione cilindre na zetoru. Na sta jos obratiti paznju kad se sve to sada otvara obzirom i da nije mali posao?
 
Obavezno promeni one zvezdaste dihtunge da ti ne procuri menjacko ulje u kocnice jer onda nece biti nista od kocnica.

gumica-zup-asta-4e5fc4613eb0e.jpg
 
Ti u stvari imas grejanje samo kada je termostat otvoren, a to je znaci pod punim opterecenjem. Kod mene na taj nacin nebi bilo grejanja uopste.
Resenje bi bilo kada bi imao mali hladnjak kroz koji voda cirkulise i kada termostat nije otvoren.
Siguran sam da na vodenoj pumpi imaju prikljucci za takva creva.
 
Najbolje je da poskidas i slikas sve i narucis. Naprimer na moj 4712 iz uvoza nosi dobosi od 4911 tako da bi odmah pogresio da sam regularno narucio delove.
 
Ne mozes da odrzis temleraturu verovatno zato sto ti je termostat zaglavio (polu)otvoren.

Termostat imam. I menjao sam ga i proveravao ali nista od toga da drzi temperaturu. Kad radi muski u oranju, temperatura je do nekih 75 stepeni a cim recimo izadjem iz brazde i krenem da vozim kuci, za dva kilometara je temperatura vec oko 40ak atepeni. Nikada mi to nije bilo jasno sta je u pitanju.

Nije to na zalost iako svi simptomi govore da jeste to. Kada sam radio skoro kompletne glave motora, kupio sam i nov termostat ponovo. Majstor je skinuo stari i rekao da ga nosim kuci i proverim. I posle nekog vremena, u vreloj vodi, otvorio se, a takodje na hladnom se i zatvorio tj zatvoren sam i odneo na proveru. Posto sam kupio nov termostat, mogu ga ponovo sada zameniti i nadati se cudu.

Ti u stvari imas grejanje samo kada je termostat otvoren, a to je znaci pod punim opterecenjem. Kod mene na taj nacin nebi bilo grejanja uopste.
Opet cudno, ali ako stoji temperatura na 40 stepeni, imam mlako grejanje, a kada je na 70, imam dosta toplije grejanje. Kao da je termostat non stop otvoren.
 
Nazad
Vrh