Zetor

Da je lep ovaj zetor, kao lutka je lep. I da je skup, jeste skup. Ali merak cenu nema, a sigurno sa trobraznim plugom ne potroši toliko mnogo da komentarišemo o prevelikoj potrošnji.
 
Moji podaci u tabeli nisu uredni odnosno pomesani sa drugim vozilima a ja neznam zasto, tako da sam zeznuo sa tacnim podacima.

Tek kada bude ponovo oranje mogu reci kolko je tacno.
Kolko moze da uradi za sat neznam tacno jer mi oremo samo 3ha za svoje potrebe i to je za pola dana gotovo...

@Aca74 i nije bas tolko skupo kada se je skoro pa nov. kupljen sa 1050 radnih sati, nigde grecnut i stegnut...
evo neka slike sto imam od kupovine 12te

tf9hCne.jpg


MPcSHwK.jpg


WRzKuJe.jpg


lpN8TXj.jpg


eqVHRAM.jpg


wx0wHOd.jpg


HRBQphu.jpg


dOTmx7q.jpg


bzSEt4w.jpg

A glavni razlog za kupovinu je bio, to sto mi zimi ostanemo zavejani po tri cetri dana kao i prosle zime.
Ako jos tada dete dobije upalu usi, znaci za mene i zenu tri sata pesacenje i probivanje kroz sneg sa sve detetom u rukama zahvaljuci ovim lenjcugama iz Krusevac puta sto nece da ociste. Pa ti vidi sta ces.
Ovako zakacim vitlo pozadi da ga ima i vozi u toploj kabini.
 
Poslednja izmena:
Kardan, koliko zemlje radis kada imas ovakav traktor, i jos kupujes drugi? Izgleda zekonja prelepo stvarno.. Samo covek da ga slatko vozi svaki dan. Bas ti zavidim.

p.s. tek sada vidim koliko lavova na kapiji imas, na predhodnoj strani. Sad mi je mnogo jasnije odakle ti toliko para :osmeh:
 
Zezas se da za 3ha oranja imas 7745 i trobrazni vogel vario obrtac?

Ne, jer je resto pod Maline i Jagode. Plug sam kupio 2012te odmah posle traktora jer smo tada i mnogo vise radili i moj otac ponekad i usluzno.

- - - - - - - - - -

Kardan, koliko zemlje radis kada imas ovakav traktor, i jos kupujes drugi? Izgleda zekonja prelepo stvarno.. Samo covek da ga slatko vozi svaki dan. Bas ti zavidim.

p.s. tek sada vidim koliko lavova na kapiji imas, na predhodnoj strani. Sad mi je mnogo jasnije odakle ti toliko para :osmeh:

Pre smo obradjivali oko 27ha. sada znatno manje zbog vocke...
Da kupujem i drugi jer su mi potrebni, ovako jedva stizemo da prevozimo sve sto treba...
haha pa od Zooloskog vrta prijatelju :osmeh:
 
Kardan, gde pronalazis ovakve masine sa malo radnih sati? Je li preko nekog sajta ili imas nekog u Svabiji?

nemam nikog tamo Boki,
sve preko oglasi nalazim pa posle putem mail'a i telefona se dogovori...
evo par sajtova gde gledam kada mi zatreba nesto:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?scopeId=AV

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-zetor/k0

http://www.traktorpool.de/
Ma da ovde slabo sta ima jeftino

https://www.leboncoin.fr/annonces/offres/bretagne/occasions/?th=1&q=Zetor
Ovde je francusko trziste odnosno mali oglasi. samo moras da izaberes kada trazis toute la france kao regijon ili onako da trazis po oblastima.

ima jos sajtovi za Austrisko i Svajcarsko, Italijansko trziste...
 
77-ca je sada vec legendarna masina tj. serija Zetora.Po Bosni dosta ljudi koristi bas ovaj model za izvlacenje drva, rad u teskom terenu isl.
Skolski drug mog oca se profesionalno bavi izvlacenjem i transportom drva preko 30-ak godina i bas taj traktor mu je glavni u poslu (pre toga imao je nekog FIAT-a duplaka).
Za razliku od 62/7211/45 ima "brzi" diferencijal (30km/h tj. 5 km/h brzi nego prethodne serije), "elasticniji" motor (doduse i malo vise srkne u odnosu na 72-jku).
Jedina "mana" tog traktora su "suve" disk kocnice.U proseku do opravke izdrze 20% vremena manje nego klasicne bubnjaste na 7211/45, losije koce (pogotovu kada se razdvoje - tj. kada hocete da blokirate jedan tocak), komplikovanije su i skuplje za poporavku...Sve ostalo na toj seriji je za 5 ;)
 
Ovog gore prodaje firma u bavarskoj... odlicno :osmeh:

Ima i technicki (TüV) do 04.2018 i imao jednog predhodnog vlasnika.
Automatsku klapusu... zbog ovog tipa kabine mogao bi da mu spustis cenu bar za 2000 jevrica dole.
 
Ljudi ne kupujem nista i ne spustam cenu. Zasto mislis da moze cena dole toliko zbog kabine koja je isto oridjinale?
 
Sa Svabama se sasvim normalno cenjka i ostvaruju se realne cene.
Kamo srece da nema ovolikih carina i poreza pa da se ovakva masina sa hiljadu rh i sa utovaracem dobije za 10 soma..
Bio bi namiren sa traktorom veoma dugo..
Mada teoretski na papiru ovo je kao 577, ali izgleda da je u praksi znatno bolji..
 
Prosto mi neverovatno da svabe prihvataju takva cenkanja.

Mozes normalno da se cenjkas sa svabama, na jako fini nacin, ljubazno. Ni slucajno da uvredis coveka. kako da kazem jednostavno se oseti dokle mozes da ides sa cenom. tesko da objasnim.

Nemoze kao kod nas a bre kako ti ovo sra itd... el ti ga baba sklepala s'vezani oci itd... jel ovo dvocevka radila po njemu :haha:

Opet kazem, svako kupuje ono sto mu odgovara za poso koji radi, a ne za komsije i paradiranje po selu.

- - - - - - - - - -

Ljudi ne kupujem nista i ne spustam cenu. Zasto mislis da moze cena dole toliko zbog kabine koja je isto oridjinale?
Zato sto su mnogo vise trazene siroke kabine nego uske... tako sam cuo, da je zbog toga.
 
Pa to je meni upravo i cudno da se oni ne uvrede kad im neko ponudi 2000-3000 evra manje za taj traktor koji je u perfektnom stanju. Ja recimo kad prodajem nesto i da mi dodje neko i lupi neku mnogo nizu cenu samo bi se okrenuo i zavrsio razgovor o tome.
 
Pa to je meni upravo i cudno da se oni ne uvrede kad im neko ponudi 2000-3000 evra manje za taj traktor koji je u perfektnom stanju. Ja recimo kad prodajem nesto i da mi dodje neko i lupi neku mnogo nizu cenu samo bi se okrenuo i zavrsio razgovor o tome.
Kako da objasnim, u pocetku nikako se ne pominje se cena(Ti kada si vec dosao znaci spreman si da platis iztaknutu cenu)... Gledas traktor i trazis falinku, naznacis je dobro, gledas reakcije. Pa pustis njega da ti kaze cenu.. Znaj te on ocenjuje kao i ti njega i jednostavno se primeti sta moze a sta ne. Nikako visoki tonovi i mlataranje rukama, vec smireno i tiho se dogovaras.
 
Nazad
Vrh